Próba gwałtu – jak sobie radzić?

12 sierpnia 2013, dodał: truskawwwka

Ostatnio doświadczyłam próby gwałtu. Na szczęście udało mi się wyrwać oprawcy. Całą sprawę zgłosiłam policji, która ograniczyła się do komentarza, iż wezwie patrol (policjant odebrał telefon po 5 sygnale, ciekawa jestem czy chociaż ktokolwiek tam przyjechał).

W życiu nie spodziewałam się, że w środku dnia (około godziny 14.00) , bądź co bądź, w miejscu publicznym (ścieżki rowerowe w miejskim lesie) może mi się coś takiego przytrafić.

Czuję się zobowiązana nakreślić problem kobiet doświadczających podobnych sytuacji.

23edbfcb4ea7984555f266575b6dc5e8,641,0,0,0

Gdzie się zgłosić? Jak sobie  z tym radzić?

Przede wszystkim nie bójmy się o tym mówić. Sprawę należy zgłosić, tylko wtedy są jakieś szanse, że  dojdzie do śledztwa w którego toku uda się zidentyfikować napastnika.  Jest to istotne zarówno dla osoby poszkodowanej ( komfort psychiczny, że już nie zagraża jej już dana osoba), jak i dla potencjalnych przyszłych ofiar.

Kwestia komfortu psychicznego kobiety, która doświadczyła próby gwałtu, decyduje o jej przyszłym życiu nie tyle seksualnym, co nawet towarzyskim, w codziennych kontaktach z osobami odmiennej płci. Osoba pokrzywdzona traci ufność, wiarę w ludzi, staje się podejrzliwa i nerwowa, boi się zawiązywać nowe znajomości. Wiadomo, każdy ma inna psychikę i reaguje inaczej, niektórym wystarczy pomoc ze strony rodziny i przyjaciół. Osoby bardziej wrażliwe powinny skorzystać z pomocy psychologa, seksuologa. Ważne jest, by nie zamykać się w sobie.

Jeśli znasz osobę, która doświadczyła takiej sytuacji nie wahaj się z nią porozmawiać. Problem nie może zostać przemilczany. Jednak nic na siłę, możesz zacząć od spędzenia z nią chwili czasu. Jeżeli czujesz, że nie jesteś osobą, która mogłaby jej pomóc spróbuj zaproponować jej wizytę u specjalisty, uczestnictwo w stosownej terapii. Czasami lepiej jest otworzyć się przed kimś obcym, spoza najbliższego otoczenia.

Jeżeli jesteś taką osobą nie udawaj, że nic się nie stało! Nie wymazuj z pamięci danej sytuacji, potraktuj ją jako  doświadczenia życiowe kształtujące twoją osobę. Będąc świadoma swojej kobiecości, starajmy się nawiązywać zdrowe relacje z wartościowymi ludźmi. Samej trudno mi to  pisać, ale staram się wierzyć, że nie wszyscy mężczyźni to dranie i gwałciciele.

zobacz również:

  1. Pigułka gwałtu – jak się chronić?
  2. Jak wykryć pigułkę gwałtu?
  3. Byłam molestowana w pracy
  4. Seksoholizm: seks jak narkotyk?
  5. Dewiacje seksualne a normy kliniczne i społeczne


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Co ugotować dziś na obiad?
U mnie dziś żółta fasolka szparagowa, mięsko z indyka i buraczki zapiekane
wieloletnie branie tabletek, a bliź…
Hormony to powodują, dlatego leczące się kobiety na niepłodność często potem mają ciąże mnogie.
Fryzura na wesele
I koniecznie uniesione włosy, żeby figura nabrała lekkości
rzs - prośba o pomoc
Mam koleżankę z tym problemem, podeślę jej link:)