Szkoła rodzenia. Warto czy nie? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Szkoła rodzenia. Warto czy nie?

26 marca 2024, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Ideą szkół rodzenia jest przede wszystkim dostarczanie przyszłej mamie i jej partnerowi wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej na temat przebiegu ciąży, porodu i połogu.

poród

Porady lekarzy

Teoria w szkole rodzenia jest przede wszystkim przekazywana przez lekarzy ginekologów czy położne. Zakres tych informacji obejmuje głównie fizjologię ciąży, porodu oraz połogu. W trakcie takich zajęć ciężarna kobieta dowiaduje się o naturalnych objawach występujących w czasie ciąży oraz tych po których powinna zasięgnąć konsultacji lekarza prowadzącego. Ginekolodzy zazwyczaj objaśniają na czym polegają badania prenatalne oraz dlaczego warto się im poddać, przedstawiają wady i zalety zarówno porodu drogami natury jak i za pomocą cięcia cesarskiego, wyjaśniają co dzieje się z kobietą w okresie połogu i jak wygląda rozwój płodu. Ostatecznie omawiane są też cechy charakterystyczne noworodka oraz okres wczesnoniemowlęcy.

Zajęcia ruchowe

Często ciężarne kobiety usprawiedliwiają się ciążą by zrezygnować z aktywności fizycznej. Jednakże aktywność ta jest bardzo wskazana, gdyż regularny ruch pozwala zredukować stres, pomaga w rozwoju płodu, a także poprawia krążenie i przygotowuje ciało do zachodzących zmian. Konsultacje z lekarzem pozwolą ustalić odpowiednie ćwiczenia, a odpowiednia szkoła rodzenia je przeprowadzi. Kobiety skarżące się na brak czasu również nie muszą z tych ćwiczeń zrezygnować. Coraz bardziej popularna staje się szkoła rodzenia Olesno, gdzie również można dowiedzieć się jak wykonywać dane ćwiczenia.

Porady psychologa

Konsultacje z psychologiem także powinny znaleźć się w kalendarzu spotkań ciężarnej. Jeśli nie jest w stanie odbyć ich stacjonarnie, zawsze może poszukać informacji w internetowej szkole rodzenia. Psycholog doradzi jak uporać się z huśtawkami nastroju, wywołanymi burzą hormonów, wyjaśni czym jest depresja poporodowa czy baby blues.

Pomoc radcy prawnego

Wydawałoby się to dziwne, jednak w szkołach rodzenia można także zasięgnąć porady radcy prawnego. Spotkanie z nim umożliwia poznanie przepisów dotyczących urlopów macierzyńskich czy tacierzyńskich czy zaświadczeń lekarskich. Szkoła rodzenia, także ta internetowa pomoże także przygotować mężczyznę do roli ojca, opieki nad ciężarną oraz ostatecznie aktywnego uczestnictwa w porodzie.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...