Jednodniowa zbożowa dieta oczyszczająca organizm – błyskawicznie wymiecie złogi i odtruje

20 kwietnia 2024, dodał: Emilia Stasiak

Zboża potrafią czynić cuda. Pomagają odtruć organizm, wspomagają odchudzanie, obniżają cholesterol we krwi i zapobiegają nowotworom.

zboża

Ziarna pszenicy zawierają białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy i substancje mineralne. Dieta pszeniczna wspomaga wydalanie nadmiaru tłuszczu, a tym samym obniża wagę ciała. Ta dieta jest szczególnie polecana osobom „energetycznie ciepłym”, bo pszenica to pokarm „zimny”, który „wymiata” z jelit zalegające resztki, usuwa z przewodu pokarmowego kwasy żółciowe i cholesterol, reguluje poziom glukozy we krwi. Zboże to chroni przed rakiem i chorobami serca. Zwiększa naturalną odporność.

pszenica

Owies z kolei obniża poziom cholesterolu, ma działanie przeciwnowotworowe, moczopędne, uspokajające, wzmacnia układ nerwowy.  Oto przepis na jednodniową dietę oczyszczającą organizm: Ugotuj owsiankę z 6-7 łyżek płatków owsianych na 2 litrach chudego mleka. Przygotowana potrawa musi ci wystarczyć na cały dzień, podziel więc ją na 5-6 porcji. Pierwszą zjedz o godzinie, np. 8 rano i potem, co 2-3 godziny, sięgaj po następne. Do każdej porcji podgrzanej owsianki wsyp dodatkowo 2-3 łyżki otrąb owsianych i chwilę odczekaj, aż zmiękną pod wpływem gorącego mleka, potem zjedz. Możesz być pewna, że na tej diecie nie odczujesz głodu, a po całym dniu stracisz 1 kg. W trakcie jednodniowej diety zrezygnuj ze słodzenia herbaty lub kawy. Jeśli nie lubisz gorzkich napojów wlej trochę mleka lub użyj słodziku. Pij natomiast dużo wody lub ziołowych herbatek.

chleb owsiany

Ziarno orkiszu zawiera łatwo przyswajalne węglowodany, duże ilości białka oraz sporo nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jest źródłem żelaza, potasu, wapnia, cynku, miedzi i selenu oraz witamin A, E i D oraz B i PP. Orkisz ułatwia trawienie i poprawia krążenie. Pobudza organizm do pozbywania się toksyn. Jeśli przyjmujesz leki, jedz chleb z orkiszu. Kawa z orkiszu lekko przeczyszcza. Ziarna rozgrzewają i wprawiają w dobry humor.

zapiekanka z amarantusa

zapiekanka z amarantusa

Z roku na rok coraz więcej przybywa miłośników amarantusa. Zboże to powinny jadać osoby narażone na stres. Amarantu przeciwdziała chorobom nowotworowym. Jest zalecany w profilaktyce chorób serca. Mąka z tego zboża dodana do makaronu lub chleba przedłuża ich trwałość. 100 g nasion pokrywa 1/3 dziennego zapotrzebowania na wapń.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz