Wyjazd surfingowy – aktywne wakacje dla dorosłych!

8 kwietnia 2024, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

To swego rodzaju ciekawostka, że organizując wakacje dla dzieci, touroperator dba o włączenie do programu przeróżnych atrakcji, natomiast all inclusive dla dorosłych to… leżak nad basenem w luksusowym hotelu i obowiązkowy drink z palemką. To jakby z góry zakładać, że dzieci odpoczywają w ruchu, a dorośli w bezruchu. Obozy surfingowe nad Atlantykiem to niecodzienna propozycja aktywnych wakacji dla dorosłych. Być może czekamy właśnie na ciebie!

Wyjazd surfingowy

Oferta obozów surfingowych dla dorosłych jest niczym powrót do dzieciństwa

Kto może się zgłosić na surf camp?

Każdy! A ściślej każdy, kto ukończył 13 lat, bo młodsze dzieci nie są przyjmowane. Założenie jest jednak takie, że nastolatki przebywają na obozie surfingowym razem z rodzicami lub opiekunami. To ciekawa propozycja wspólnych, aktywnych wakacji, na których każdy odpocznie i nauczy się surfingu we własnym tempie. Nie ma górnej granicy wieku, także seniorzy są mile widziani. Nigdy nie jest za późno na nowe hobby!

Nie masz z kim jechać? Nie ma problemu! Przecież na kolonie też się nie jeździło z kolegami ze szkoły, prawda? Wyjazd surfingowy to szansa na nowe znajomości, a może nawet przyjaźnie, które zaowocują kolejnymi wspólnymi wyjazdami. Jedno jest pewne – tematów do rozmów nie zabraknie. Aż 80% uczestników przyjeżdża na takie obozy w pojedynkę i nikt nie narzeka na brak towarzystwa. Integracja przebiega wręcz ekspresowo, a atmosfera jest wspaniała.

Obóz surfingowy dla początkujących i zaawansowanych – wakacje na desce dla każdego

Nieważne, czy masz już za sobą pierwsze próby na Bałtyku lub falach innych mórz i oceanów, czy dopiero chcesz zacząć przygodę z surfowaniem. Oferta obozów surfingowych jest dopasowana do wszystkich uczestników bez względu na stopień wtajemniczenia.

Nie umiesz utrzymać się na desce na wodzie? Nie wiesz, jak łapać fale? Nic nie szkodzi! Po to są instruktorzy, żeby spokojnie cię wszystkiego nauczyć. Nikt tu nie wywiera presji, mierz siły na zamiary i ciesz się pierwszymi sukcesami.

Etap początkującego dawno za tobą i chcesz więcej? Witamy na pokładzie. Doświadczeni instruktorzy nauczą cię sztuczek, które znają tylko najlepsi surferzy.

Codzienny plan zakłada zarówno wspólne treningi, jak i czas wolny. Każdy może sam zadecydować, jak go spędzi. Jedni wybiorą się na zwiedzanie, inni będę trenować łapanie fal. To wyjazd surfingowy dla dorosłych, więc obowiązuje duża swoboda.

Portugalia czy Maroko? Gdzie wybrać się na wyjazd surfingowy?

Dlaczego Portugalia i Maroko?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Oba kraje mają dobrze przygotowaną bazę hotelowo-gastronomiczną, wszak turystyka obecna jest tu od lat. Są stosunkowo blisko i można się do nich łatwo dostać z Polski. No i są nad oceanem, a powszechnie wiadomo, że fale oceaniczne są zupełnie inne niż morskie. Tu można liczyć na idealne warunki do surfowania, których w Polsce zwykle brakuje.

Portugalia, czy Maroko?

Jeśli chodzi o warunki pogodowe, to można mówić o zakładce. W Portugalii najlepsze warunki dla surfingu są od kwietnia do października. W Maroko zaś, od listopada do kwietnia. Czyli pierwszym kryterium wyboru powinien być termin wyjazdu. Latem lepsza będzie Portugalia, zimą zdecydowanie Maroko.

Portugalia i Maroko to kraje dwóch różnych kultur. Jeśli chcesz spędzić wakacje w liberalnym kraju i nie martwić się o swobodę obyczajów, wybierz Portugalię. Jeśli umiesz się dostosować do panujących norm i marzą ci się egzotyczne wakacje, wybierz Maroko.

Gdyby chcieć porównać przyjemność płynącą z surfowania, to… nie da się. Oba kraje, chociaż leżą praktycznie po sąsiedzku, mają zupełnie inną specyfikę, jeśli chodzi o fale i typy wybrzeża. Najlepszą opcją będzie wypróbowanie obu lokalizacji. Okazji na pewno nie zabraknie, bo kto złapie bakcyla, ten będzie wracał na surf camp co najmniej dwa razy w roku.

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz