Skuteczne i nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej – Klinika Magnolii w Łodzi – wywiad z dr Dominiką Glapińską

7 czerwca 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Medycyna estetyczna rozwija się niezwykle dynamicznie i wciąż zaskakuje nas nowymi rozwiązaniami. Z dyplomowanym lekarzem z dziedziny medycyny estetycznej dr Dominiką Glapińską z Kliniki Magnolia w Łodzi rozmawiamy na temat najnowszych trendów i polecanych skutecznych zabiegów służących naszej urodzie.

 

Red: Wiele z nas pragnie na wiosnę w szybki, spektakularny sposób,  odmłodzić skórę twarzy, szyi i dekoltu, jakie zabiegi z zakresu medycyny  estetycznej dla kobiet po 30, 40 i 50 roku życia Pani poleca?


dr Dominika Glapińska –  Jest to kwestia indywidualna dla każdej pacjenta. Zależy to od bardzo wielu czynników jak np. stan skóry, typ urody, ale  także oczekiwania pacjenta. Zdarza się bowiem, że pacjentce w wieku 30 lat proponujemy tylko pielęgnację z racji bardzo dobrej kondycji skóry, ale bywa również, że już w tym wieku należy bardzo delikatnie, ale już wdrożyć zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jedno jest pewne: prewencja i wczesne reagowanie na objawy starzenia spowalnia widoczne efekty tego nieuniknionego przecież procesu.

Ja w swojej praktyce staram się, by efekt był jak najbardziej naturalny, a jednocześnie wydobył z naszej twarzy to co w niej najładniejsze. Zawsze powtarzam moim pacjentkom, zwłaszcza tym po 50 roku życia: medycyna estetyczna jest po to, by wyglądać lepiej czyli bardziej świeżo, młodziej na każdym etapie życia, natomiast nie po to by zupełnie oszukać czas!

Jeśli ktoś, tak lekarz jak i pacjent  dąży do tego  za wszelką cenę, często to prowadzi do odwrotnego, wręcz opłakanego efektu. Niestety uważam, że bardzo często takie antyefekty widzimy choćby na ekranach telewizorów i to sprawia, że pacjentki boją się skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej.  Jednak medycyna estetyczna w rękach kompetentnego lekarza z poczuciem estetyki to dobrodziejstwo naszych czasów.

 

red: Wiele Pań w tym okresie będzie korzystać z zabiegów z użyciem kwasu  hialuronowego, czy są różne rodzaje tego kwasu? Który zdaniem Pani doktor  najlepiej nadaje  się do modelowania ust,  a który do np.  modelowania innych partii twarz  (policzki, żuchwa itp.)?

zab1

dr D.G – Na rynku jest bardzo dużo preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Zawsze ich dobór powinien zależeć od efektu jaki chcemy uzyskać i od partii twarzy nad jaką pracujemy. Preferencje i lekarza i pacjenta w tym temacie są także istotne. Są dajmy na to preparaty dedykowane typowo do ust, charakteryzujące się dużą miękkością i plastycznością, które  osobiście preferuję sugerując, że przecież takie usta mają wyglądać subtelnie, delikatnie, a nie jak dwa pontony. Zdarza się jednak,że pacjentka ma inne zdanie i oczekuje mocnego efektu i wtedy staram się osiągnąć konsensus…

 

red: Jest Pani propagatorką modnego i nowoczesnego zabiegu wykonywanego obecnie min. w Klinice Magnolia w Łodzi, który dotarł do nas z USA – RADIESSE, jakie plusy wynikają z korzystania z tego zabiegu?

dr D.G – Radiesse to zabieg, który polega na wprowadzeniu pod skórę hydroksyapatytu wapnia w formie żelowej, który  wywołuje stymulację tworzenia kolagenu, co jest największym dobroczynnym efektem jego działania. Ma bardzo szerokie zastosowanie, takie jak korekta owalu twarzy, kształtu nosa, czy poprawa kondycji skóry rąk. Dużą zaletą jest to, że nie alergizuje a efekty utrzymują się do dwóch lat. Cały panel zalet powoduje, że bardzo często wybieram go dla pacjentów jako pojedynczą terapię np. nadania objętości lub zwieńczenie pracy i efektu końcowego, w celu poprawy kondycji skóry.

zab44

red: Jakie zabiegi poleca Pani doktor dla Pań, które borykają się z  opadającymi kącikami oczu i ust?

 

dr D.G – Opadanie policzków i wytworzone w dużej mierze przez ten proces bruzdy nosowo wargowe i tzw „chomiki” są częstym problemem pacjentek naszych gabinetów. Na szczęście dysponujemy wieloma metodami leczenia, które zawsze dobieramy indywidualnie, biorąc pod uwagę czas rekonwalescencji, czy też koszty na jakie pacjentka może sobie pozwolić. Najlepsze efekty uzyskujemy przez użycie różnych technik, czyli tzw. terapie łączone, jak np. laseroterapia i wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego.

 

red: Na czym polega wolumetria twarzy i w jakim przypadku się ją stosuje,  czy efekty widać od razu?

 

dr D.G–  Volumetria to nic innego jak nadanie objętości. Tak więc to bardzo dobry zabieg w przypadku opadających policzków, „chomików” i dużych bruzd nosowo-wargowych. W zasadzie jeden zabieg pozwala na zredukowanie tych wszystkich objawów starzenia się twarzy. Zazwyczaj pacjentki są mile zaskoczone, że wypełniając policzki, czyli dodając objętości twarz „szczupleje”. Jednocześnie staram się, patrząc na konkretną twarz, przeprowadzić zabieg w taki sposób, aby nie tylko zmniejszyć problem bruzd nosowo wargowych czy chomików, ale jednocześnie poprawić urodę danej osoby i  np. wyrzeźbić brakujące kości policzkowe, takie na „róż”….

zab666

red: Czy są jakieś zabiegi, które potrafią zniwelować tzw: pajączki na  twarzy lub innych częściach ciała (pęknięte naczynka)?

 

dr D.G –  Terapia rozszerzonych naczynek , pajączków na twarzy czy ciele wymaga szerokiego  i kompleksowego podejścia. Zarówno do zdiagnozowania przyczyn ich powstawania, jak i terapii tego stanu.  I tak do dyspozycji mamy terapie farmakologiczne, laserowe czy skleroterapię. Często stosuje się techniki łączone, które pozwalają osiągnąć lepsze, trwalsze efekty.

 

Pięknie dziękuję za wszystkie wyczerpujące pytania!

 

rozmawiała: Małgorzata Kopeć

Z zabiegów wspominanych w wywiadzie można skorzystać w Klinice Magnolia w Łodzi

ul. Armii Krajowej 54, Łódź | tel. (42) 688 08 87 tel kom.518 954 583

www.klinikamagnolia.pl

 

zobacz również:

  1. Trendy w medycynie estetycznej 2016
  2. Polecane zabiegi
  3. Strefa Urody
  4. Katalog salonów i gabinetów medycyny estetycznej

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wirus RSV
Dzieci mają słabą odporność, nam też w tym wieku przyplątywały się choroby...
Samotne mamy - czy to fajne partner…
Niech brat patrzy na charakter, bo są różne kobiety, ale jeśli nie jest materialistką...
Znane pary - wzór do naśladowania?…
Akurat dziś portale plotkarskie donoszą o rozwodzie takiej idealnej do niedawna pary aktorskiej......
Łączenie różnych marek farb do włos…
To trochę ryzykowne, bo to chemiczne mieszanki... Ja bym wolała osobno je rozrobić...