URODA I ZDROWIE

Zielone ziarna kawy  – nowy sposób na odchudzanie?

22 września 2017, dodał: EKSPERTKA

Ziarna zielonej kawy są wyjątkowe przez wgląd na obróbkę. Kończy się o na bowiem jeszcze przed procesem palenia. Dzięki temu wysoka temperatura nie dociera do środka, a ziarna zachowują swój cały aromat. Ekstrakt z zielonej kawy występuje w wielu środkach odchudzających. W Indiach przeprowadzili testy, które wykazały, że w ciągu 22 dni można stracić 10% masy ciała.

zielone ziarna kawy

Badania

Wspomniane wcześniej badania zostały również przeprowadzone na osobach otyłych i z cukrzycą. Wyniki pokazały, że zielona kawa zwiększa wrażliwość komórek na insulinę. Jest więc idealna dla osób zmagających się z problemami zdrowotnymi w tym zakresie.

Zawiera on również małe ilości kofeiny, jednak o wiele mniejsze niż w normalnej kawie. Dokładne działanie tych ziaren nie jest do końca zbadane.

W eksperymencie wzięło udział 16 osób z nadwagą. Ich wiek mieścił się na granicy 22 – 46 lat. Cały proces i obserwacja ochotników trwała 22 tygodnie.

Przez ten czas części osobom podawany był ekstrakt z zielonych ziaren liczący 700 mg.

Kolejna  część ludzi otrzymywała 1050 mg.

Ostatnia grupa była żywiona placebo.

Ekstrakt był podawany w postaci 3 tabletek, na 30 minut przed posiłkiem i popijany dużą ilością wody.

zielone ziarna kawy

Efekty

Eksperci monitorowali ochotników pod względem aktywności fizycznej oraz diety. Dziennie przyjmowali około 2400 kalorii, co nie przypomina zalecanej dawki do utraty wagi. Jak się okazało stracili oni ok 8 kg, czyli 10,5 %.

Najlepszą wiadomością dla niedowiarków i ochotników do próby nowej diety – jest fakt, że nie powoduje ona żadnych skutków ubocznych. Dodatkowo u kilku osób zaobserwowano obniżenie tętna, aż o dwa uderzenia na minutę.

zielona kawa

Kwas chlorogenowy 

Ten i podobne testy wykazały jednoznacznie, że ekstrakt z zielonej kawy zapobiega przybieraniu na wadze oraz gromadzeniu tłuszczu. Za pożądany efekt odpowiedzialny jest właśnie kwas chlorogenowy. Jednak podczas parzenia kawy zostaje on wypalony więc, codzienna filiżanka kawy nie odda takich efektów.

Naukowcy jednak ostrzegają, aby nie wyciągać dalekich wniosków, ponieważ cały czas ten temat jest poddawany wielu testom.

zielona kawa

 

zobacz również:

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Operacja laserem na oku - obawy...
Witam ja szczerze od siebie mogę polecić taką klinike okoekspert, miałem tam swoją...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...