Zakwas buraczany do picia – zobacz dlaczego warto

3 listopada 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

W codziennej diecie Polaków od lat królują buraki, które krytykowane są za bycie warzywem niedocenianym i zaniedbywanym. Mimo że ich popularność z roku na rok wzrasta, buraki wciąż walczą o uwagę i miejsce na naszych talerzach. W ostatnich latach można zaobserwować wyraźny trend w kierunku popularności zakwasu buraczanego. Często jesteśmy pytani o to, jak zrobić zakwas buraczany w domu i jakie ma właściwości. Jesteś tutaj, jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania i nie tylko na temat zakwasu buraczanego.

ZAKWAS BURACZANY

Picie naturalnego zakwasu buraczanego

Zakwas buraczany powstaje z buraków jak nazwa wskazuje. Jest on dobrym źródłem naturalnego cukru, jak twierdzą dietetycy. Ale to nie wszystko. Surowy burak jest bogaty w witaminy z grupy B i może w naturalny sposób leczyć zaparcia. Brzmi nieźle? Wyobraź sobie, że zakwas buraczany podkreśla jeszcze więcej tych właściwości! Niepasteryzowany naturalny zakwas buraczany zawiera cenne dla organizmu substancje. Wśród nich kwas mlekowy, nazywany również „cudownym probiotykiem”, jest silną substancją wspomagającą pracę jelit. Regularne spożywanie zakwasu buraczanego może wzmocnić odporność, co w dzisiejszym świecie jest ogromną zaletą.

Regularne picie zakwasu to świetny sposób na dobre samopoczucie

Mimo wszystko trudno uwierzyć, że zakwas z buraków może pozytywnie wpływać na nasze emocje. Regularne spożywanie zakwasu buraczanego pomoże zapobiec depresji i poprawi nasze postrzeganie świata. Jest to również świetne rozwiązanie dla osób mających problemy z zasypianiem i skołatanymi nerwami. Regularne spożywanie zakwasu buraczanego uspokaja i wycisza organizm, dzięki czemu szybciej wchodzi on w fazę snu, a Ty śpisz dłużej i lepiej.

Jak pić zupę buraczaną?

Aby uzyskać pożądane efekty, należy regularnie spożywać zupę z buraka. Wiele osób jest zdezorientowanych, czy zupę buraczaną należy spożywać rano czy wieczorem. Lekarze uważają, że bomba witaminowa z czerwonych buraków jest najlepsza, gdy jest spożywana rano na pusty żołądek. Jeśli rytm dnia nie pozwala na podanie zupy buraczanej jako przystawki, nie ma nic do stracenia. Efekty i tak będą satysfakcjonujące.

Picie zakwasu buraczanego: Jakie proporcje powinniśmy spożywać?

Picie zakwasu buraczanego to dla Ciebie nowe doświadczenie. Wskazane jest stopniowe przyzwyczajanie się do szczepów bakterii. Jak postępować? Wszystko zależy od Ciebie! Przez dwa tygodnie zalecamy codzienne spożywanie pół szklanki zupy buraczanej. Inną opcją jest spożywanie zakwasu co drugi dzień. Jest to szczególnie pomocne dla osób, które zapominają o suplementacji lub mają problemy z regularnością.

Czy zakwas z buraków jest szkodliwy?

Trudno uwierzyć, że regularne spożywanie zakwasu z buraków mogłoby mieć niekorzystny wpływ na nasz organizm, biorąc pod uwagę właściwości zakwasu z buraków. Diabetycy i osoby z chorobami nerek (np. kamicą nerkową) powinny ograniczyć ilość spożywanego „eliksiru”. Naturalna zupa buraczana może wspomagać odchudzanie. Dobre bakterie oraz witaminy i składniki odżywcze regulują pracę jelit.

Świetna rada dla początkujących

Postaw na naturalne składniki! Możesz mieć pewność, że starter nie zawiera żadnych konserwantów. Możesz rozcieńczyć napój wodą, jeśli smak jest zbyt mocny. Zalecamy, abyś nie dodawał zakwasu lub zakwasów do zupy. Ma to na celu maksymalne wykorzystanie zawartych w napoju niepasteryzowanych, cennych bakterii probiotycznych. Picie zupy buraczanej to świetny sposób na uzyskanie cennych właściwości.

 

 

zobacz również:

Przepis na Zakwas z buraków

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz