Wypadanie włosów – kiedy potrzebna jest specjalna kuracja?

11 kwietnia 2017, dodał: Katarzyna Lewandowska
Artykuł zewnętrzny

Wypadanie włosów jest zjawiskiem naturalnym, ponieważ wiąże się z zastępowaniem starych włosów przez nowe. Włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu, dlatego normalna jest utrata około 100 włosów dziennie. Jeżeli jednak więcej z nich wypada niż odrasta, należy znaleźć przyczynę i rozpocząć kurację.

Łysienie androgenowe – predyspozycje i przebieg

 

Łysienie androgenowe jest wymieniane jako najczęstsza przyczyna wypadania włosów. Wbrew powszechnej opinii nie występuje wyłącznie u mężczyzn – kobiety również mogą cierpieć z powodu tej przypadłości. Osoby, w których w rodzinie wcześniej stwierdzono łysienie tego typu są bardziej narażone na jego wystąpienie. Warto sobie przypomnieć, czy ktoś z członków rodziny miał zakola lub wyłysiał na czubku głowy. Łysienie androgenowe charakteryzuje się stopniowym przebiegiem, co oznacza, że do znacznego przerzedzenia włosów dochodzi na przestrzeni czasu. Poza tym charakteryzuje się wypadaniem włosów w konkretnych miejscach. W pierwszej kolejności pojawiają się zakola po obu stronach głowy, mniej więcej na poziomie skroni. Z czasem maleje ilość włosów na czubku głowy.

 

Czy łysieniu androgenowemu można przeciwdziałać?

 

Łysienie androgenowe nie jest drobnym defektem kosmetycznym, którego rozwój można powstrzymać przy pomocy wzmacniających szamponów ziołowych i suplementów – to choroba, która wymaga specjalnej kuracji, o której można się dowiedzieć więcej na stronie http://stopwypadaniuwlosow.pl. Przyczyną choroby jest nadwrażliwość mieszków włosowych na androgeny we krwi. Aby zahamować jej rozwój i przywrócić normalną objętość włosów, stosuje się preparaty z zawartością odpowiednich substancji leczniczych takich jak minoksydyl. Nie tylko hamują wypadanie włosów, ale stymulują również wzrost nowych. Powodują wzrost produkcji komórek mieszków włosowych w fazie wzrostu i powstrzymują lub prowadzą do odwrócenia procesu ich miniaturyzacji. Łysienie androgenowe można zwalczyć pod warunkiem konsekwentnego stosowania preparatu z minoksydylem. Lek stosuje się miejscowo w strefie objętej lub zagrożonej łysieniem. Im wcześniej zostanie rozpoczęta kuracja, tym lepiej, ponieważ na zaawansowanym etapie choroby zanika zdolność mieszków włosowych do wytwarzania włosów.

 

Inne przyczyny wypadania włosów – czy potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja?

 

Długotrwały stres może spowodować wypadanie włosów, podobnie jak niedobory witamin i minerałów. W takiej sytuacji nie jest konieczne leczenie, ale wyeliminowanie przyczyny, czyli zadbanie o relaks i skorzystanie z suplementów na wzmocnienie włosów, ale przede wszystkim zadbanie o zrównoważoną dietę. Warto również skorzystać z szamponów przeciw wypadaniu włosów, odżywek i toników do wcierania w skórę głowy. Wiele z nich działa łagodnie, nie podrażniając skóry głowy, ponieważ ich receptura opiera się na składnikach roślinnych. Systematyczne stosowanie pomaga w stymulowaniu wzrostu włosów i przywróceniu ich dobrej kondycji. Jeżeli przyczyny ich wypadania nie są bardziej złożone, suplementy i kosmetyki powinny pomóc w krótkim czasie.

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz