Wygraj książki Remigiusza Mroza – wyniki!

22 lutego 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Bardzo dziękujemy za udział w naszym konkursie i wszystkie komentarze oraz listy przesłane do Redakcji. Cieszy nas, że miłośników książek jest tak wielu, a jeszcze bardziej jesteśmy dumni, że możemy wspierać Waszą pasję prezentami książkowymi.

Nagrodzone osoby:

ataga

Odpowiedź na pytanie wcale nie jest prosta i łatwa, bowiem moja lista ulubionych autorów, których książki mogłabym i chciałabym polecić jest stosunkowo szeroko rozbudowana. Wskażę jednak na dwóch autorów polskich, czyli Remigiusza Mroza i Maxa Czornyja.
Pana R. Mroza cenię za wspaniałych bohaterów, których kolejne losy odkrywam z pasją i niesłabnącą ciekawością, tłumaczenie zawiłości prawnych na język laików i Joannę, która zawsze działa na pełnej… Chyłce, surowość natury Tatr wraz z Jaśkiem Kiklą i Edmundem Osicą, język gestów odkrywany wraz z Gerardem czy „małe diablice” oraz „tatełożarty”, tak koszmarne, że aż śmieszne. Każda kolejna książka jest dla mnie swoistą nową i odkrywczą przygodą, którą mogę przeżyć w zaciszu swoich czterech kątów. A perfumy Kenzo Amour mam na swojej półce, bowiem faktycznie są po stokroć niezwykłe…
Pana Maxa natomiast cenię za mrok i dystans, klimat, który czuję wszystkimi zmysłami, deszczowego psa, który i mnie zaczął śledzić, krwawe zbrodnie, fonografy, wielbiciela i terror czy program, który nigdy nie został wyemitowany. Ekscentryczność i sensualność oraz zegary, które intrygują wszechobecnością. Pan Czornyj jest niewątpliwie mistrzem ciemnej i robaczywej strony kryminału. Idealny duet z białym winem.

Jedno jest jednak wspólne dla obu autorów, a mianowicie – świat przedstawiony. Nasz polski, znany, zrozumiały i bliski. Często na wyciągnięcie ręki. A jednocześnie umiejętnie wkomponowany w opowieści, których nie sposób sobie nawet wyobrazić. Po prostu trzeba je odczytać. Polecam z pełną świadomością.

Kalina Z.

Mój ulubiony autor, którego książki chciałabym polecić, wszystkim wielbicielom kryminałów, to Chris Carter. Mistrz gatunku, twórca serii o detektywie Robercie Hunterze. Brutalna prawda, mordercy fanatycy, zbrodnie ścinające krew w żyłach i makabryczny realizm, drobiazgowość wywołująca dreszcze i przerażenie, to cechy twórczości tego autora wyjątkowego. A jednocześnie lekkość i prostota słowa, minimalizm wątków pobocznych, szczegółowość zbrodni, bez koloru krawata. Geniusz zbrodni, szarlatan obrazu, kolekcjoner makabry, wirtuoz zła. Prosto, jasno, mocno, optymalnie. Charyzmatyczna estetyka gatunku, która sprawia, że książki pożera się, jak ciepłe, słodkie bułeczki, bez ryzyka niestrawności. Mocne, rzeczowe, konkretne – awangarda perfekcji. Niezapomniane…

 

serdeczne gratulacje!

Nagrodami w konkursie są 3 zestawy książek Remigiusza Mroza wydanych przez Wydawnictwo FILIA:

1 i 2 nagroda – Zestaw R. Mróz: Listy zza grobu + Głosy z zaświatów + Szepty spoza nicości (z autografem) + saperka

3 nagroda – Zestaw R. Mróz: Nieodnaleziona + Nieodgadniona (z autografem)

 

O KSIĄŻKACH:

Cały świat czytał Stiega Larssona, potem Jo Nesbø, a teraz nadszedł czas na Remigiusza Mroza.
[Tess Gerritsen]

 

Remigiusz Mróz: Listy zza grobu

 

Największe tajemnice drzemią w małych miasteczkach.

Dwadzieścia lat po śmierci ojca Kaja Burzyńska wciąż otrzymuje od niego wiadomości. Zadbał o to, przygotowując je zawczasu i zlecając coroczną wysyłkę tego samego, pozornie przypadkowego dnia. Po czasie Kaja traktuje to już jedynie jako zwyczajną tradycję – aż do momentu, gdy w listach zaczyna dostrzegać drugie dno…

Tymczasem do miasteczka po dwudziestu dwóch latach wraca Seweryn Zaorski. Patomorfolog i samotny ojciec dwójki dzieci kupuje zrujnowany dom rodzinny Kai i rozpoczyna remont. W zniszczonym garażu odnajduje zamurowaną skrytkę z materiałami, które rzucają nowe światło na sprawę sprzed dwóch dekad…

 

Remigiusz Mróz: Głosy z zaświatów

 

Seweryn Zaorski stara się na nowo ułożyć sobie życie, kiedy do zakładu patomorfologii w Żeromicach zaczynają trafiać ciała małych dzieci z okolicy. Nikt nie potrafi rozwiązać zagadki śmierci młodych ofiar, nic bowiem nie wskazuje na to, by zostały zamordowane. Seweryn jest jednak przekonany, że może stać się głosem tych, którzy mówią już jedynie z zaświatów.

Kto i dlaczego zabija niewinne dzieci?
I jaki związek ma to z tajemniczymi wiadomościami,
które Zaorski zaczyna otrzymywać?

Tymczasem Kaja Burzyńska musi zmierzyć się nie tylko z komplikującym się życiem rodzinnym, ale także z upiornym wołaniem tych, których ma na sumieniu.
I tych, którzy domagają się sprawiedliwości…

 

Remigiusz Mróz: Szepty spoza nicości

 

Seweryn Zaorski po raz ostatni wraca do Żeromic, by sprzedać dom i na dobre zostawić za sobą tragiczną przeszłość. Formalności trwają dłużej, niż powinny – i wszystko wskazuje na to, że ktoś z premedytacją chce zatrzymać go w okolicy.
Tego samego dnia policja otrzymuje anonimową wiadomość, że w lasach Roztocza nieopodal miasteczka znajdują się poćwiartowane zwłoki brutalnie okaleczonego mężczyzny. Zaorski nie ma zamiaru się mieszać, ale kiedy o pomoc prosi go Kaja Burzyńska, nie potrafi odmówić.

SPOZA NICOŚCI ZACZYNAJĄ DOCHODZIĆ SZEPTY TYCH,
KTÓRZY NIE MIELI PRAWA PRZEMÓWIĆ…

 

Remigiusz Mróz: Nieodnaleziona

 

Pierwszy polski thriller psychologiczny na miarę największych światowych bestsellerów!

Gdybym oświadczył jej się chwilę wcześniej, nigdy by do tego nie doszło. Nie napadnięto by nas, ja nie trafiłbym do szpitala, a ona nie zniknęłaby na zawsze z mojego życia.

Dziesięć lat po zaginięciu narzeczonej, Damian Werner jest pewien, że nigdy więcej jej nie zobaczy. Pewnego dnia trafia jednak niespodziewanie na ślad ukochanej – ktoś zamieszcza jej zdjęcie na jednym z profili spotted, szukając dziewczyny.

Werner jest gotów przyjąć, że to przypadkowe podobieństwo, spotter wgrywa jednak drugie zdjęcie. Zdjęcie, które zrobił jej sam Werner na kilka dni przed zaginięciem – i którego nikomu od tamtej pory nie pokazał.

Kto szuka dziewczyny? I czy to naprawdę ona pojawiła się po dziesięciu latach?
Damian znał swoją narzeczoną od dziecka, spędzali ze sobą każdą chwilę. Szukając odpowiedzi na kolejne pytania, odkrywa jednak, że nie wiedział o niej wszystkiego…

 

Remigiusz Mróz: Nieodgadniona

 

Straciłem w życiu tak naprawę jedną bliską osobę, ale to w zupełności wystarczyło, bym zrozumiał, że prędzej czy później stracę wszystko…

Rok po ucieczce od męża Kasandra Reimann prowadzi spokojne, ustatkowane życie za granicą. Jest przekonana, że udało jej się zostawić wszystko za sobą – także konsekwencje tego, co zrobiła, by ratować siebie i dziecko. Do czasu. Pewnego dnia jej syn nie wraca do domu po wizycie u kolegi, a jedyny ślad prowadzi do Opola.

Zrozpaczona matka zrobi wszystko, by odnaleźć dziecko, nawet jeśli będzie oznaczało to ponowne spotkanie z człowiekiem, którego życie zniszczyła.

Damian Werner tymczasem wprowadza się do nowego mieszkania, wciąż starając się zapomnieć o wszystkim, co spotkało go rok temu. Przeglądając jednak rzeczy zostawione przez poprzedniego właściciela, trafia na starą kasetę VHS, która rzuca nowe światło na jego przeszłość…

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

36 komentarzy do Wygraj książki Remigiusza Mroza – wyniki!

 1. avatar Karolina pisze:

  Mój ulubiony autor/autorka książek, które szczerze polecam, to Jolanta Kosowska. Uwielbiam ją po tym jak przeczytam jej książkę „Prosto w serce”. Już sam tytuł o tym świadczy, bo jak kogoś trafi miłość właśnie prosto w serce, to nie ma już odwrotu. To prosta historia o miłości, która niesamowicie wzrusza i uczy, ale przede wszystkim daje nadzieję. Z nieukrywaną ciekawością śledziłam losy głównych bohaterów, ich emocje i uczucia, jakie ich łączą. „A GDYBYŚ NIE ISTNIAŁA TY, POWIEDZ, PO CO BYM ISTNIAŁ JA? (…)” Czy to nie jest najbardziej romantyczne zdanie, które chciałaby usłyszeć każda z nas od swojego ukochanego? Magia miłości działa. To ona sprawia, że życie staje się piękne i ma sens, i o tym przekonuje właśnie Jolanta Kosowska.

 2. avatar Anna pisze:

  Moim ulubionym autorem jest Janusz Leon Wiśniewski. Autor w swoich książkach dotyka, intymności, kobiecości,życia, szaleństw. Książka którą szczególnie polecam to Miłość oraz inne dysonanse

 3. avatar nniewidzialnaa pisze:

  Moją ulubioną autorką jest Magdalena Witkiewicz – tylko ona potrafi mnie przenieść w świat tak odmienny, niecodzienny, lecz piękny.
  Można pisać wierszem, można się rozpisywać nad walorami tej autorki, a to po prostu trzeba przeczytać.. i zapomnieć o pandemicznym świecie – po prostu żyć, chłonąć, być.

 4. avatar Verona pisze:

  Agatha Christie królową kryminałów się nazywa,
  która na swoim fachu zna się jak mało kto i niepokonana od lat wielkie uznanie zdobywa.
  Jest niczym dobra wróżka która magiczną różdżką czaruje,
  hipnotyzujący seans nam serwuje.
  Jej popularna seria kryminałów to fantastyczna lektura książkowa,
  na jesienne, długie i zimne wieczory dla każdego wprost odlotowa.
  Każdego czytelnika wciąga niebywale,
  nikt nudy nie zazna tutaj wcale.
  „Dziesięciu Murzynków”, „Śmierć na Nilu”, „Dom zbrodni”, „Morderstwo w Boże Narodzenie”
  czy „Noc w bibliotece” polecam Wam moi przyjaciele,
  gdyż dzieje się tam naprawdę wiele.
  Każda z tych książek jest pełna zagadek, labiryntów, krętych dróg, zawiera wątek kryminalny, walkę dobra ze złem i zagadkę trudną do rozwikłania,
  niecodzienny splot akcji i widza do samego końca w napięciu trzymania.
  Im dalej się zagłębiam wciąż nowe postacie na horyzoncie się pojawiają
  i zagrożenie bycia potencjalnym sprawcą stwarzają.
  Czytelnik różne osoby typuje
  i dowiadując się z czasem nowych faktów po kolei eliminuje.
  Wcielam się w rolę i jak Hercules Poirot się czuję,
  bo wspólnie z nim zagadki rozwiązuję!
  Niczym Superman mężny, odważny, przebiegły, wiąże fakty, wszystkie tropy analizuje,
  bada dowody zbrodni, świadków skrupulatnie przesłuchuje,
  idzie jak po nitce do kłębka w celu zagadki rozwikłania
  i uparcie dąży do sprawców ukarania.
  Za wszelką cenę sprawę do końca musi doprowadzić koniecznie,
  aby każdy poczuł się bezpiecznie.
  Pewność siebie go nie opuszcza, w swoim działaniu jest zdecydowany,
  w ratowaniu świata i niesieniu pomocy jak nikt zaangażowany.
  Hercules Poirot jest nie do zastąpienia,
  bo świat na lepsze zmienia.
  To jest moja bajka, to jest mój świat
  w którym czas się zatrzymuje, nie liczę godzin i lat.
  Przypływ adrenaliny czuję
  a rozwiązując zagadkę morderstwa wraz z głównym bohaterem, odnoszę sukces, mam satysfakcję i wielką radość czuję!
  Kocham ten dreszczyk emocji który zawsze mi towarzyszy,
  w błogiej panującej wokół ciszy,
  przy blasku świec lub nocnej lampce a nawet małą latarkę pod kołdrą trzymając
  i wciągający kryminał czytając.
  Obraz jest realistycznie przedstawiony, książka łatwym językiem napisana,
  gdy czytam, do granic się zagłębiam, jestem jak w transie, od rzeczywistości oderwana.
  Bo każdy kto w kryminały Agathy Christie wieczorową porą wskakuje,
  ten wiele wrażeń i emocji odnajduje.
  Kryminały Agathy Christie wciąż mnie inspirują, cenię je sobie niesamowicie,
  bo bez nich jakże szare byłoby życie!

 5. avatar Alina pisze:

  Moja ulubiona autorka to Christie Agatha
  Ta Pani jest po prostu wspaniała!
  Królową kryminału jest nazywana
  I od wielu, wielu lat przez czytelników uwielbiana
  Trudne były czasy, w których tworzyła
  Członkiem Klubu Detektywów była
  Orderem Imperium Brytyjskiego została nagrodzona
  I słusznie jej twórczość została doceniona
  Ach, jakie wspaniałe są przygody Poirota!
  Ten detektyw nie potrzebuje wróżenia z tarota
  Może nie jest on przystojniakiem
  Ale nikt tak nie rozwiązuje kryminalnych zagadek
  Cudownie się bawiłam, gdy zadania mitycznego Herkulesa wykonywał
  Wielu niespodziewanych odkryć wówczas dokonywał
  To on za zadanie dostał zabicie hydry lernejskiej
  I pojmanie łani kerynejskiej
  „Dwanaście prac Herkulesa” koniecznie czytajcie
  I przeżyjcie przygody, jak w bajce
  „Morderstwo w Mezopotamii” to też książka cudowna
  Do dalekich krain mnie zawiozła
  Zagadki kryminalne moją wyobraźnią poruszają
  Myśli moje wciąż tajemniczego przestępcy szukają
  I z nosem w książkach Christie przemierzam świat
  Nie przeszkadza mi upływ lat
  Klasyka nigdy się nie starzeje
  Dzięki kryminałom społeczeństwo wciąż mądrzeje
  Na regale moim błyszczy się „Morderstwo w Orient Expressie”
  Gdy czytam to dzieło nie myślę o przychodzącym esemesie
  Twórczość Christie szczerze polecam
  I czytanie jej książek każdemu zlecam
  W tym trudnym czasie epidemii
  Oddalam się na chwilę od Ziemi
  Uśmiecham się te piękne książki otwierając
  Mogę zapomnieć o cierpieniu, przygody mych ulubionych bohaterów czytając
  Dzięki tej pisarce literaturę kryminalną pokochałam
  I prawdziwym czytelnikiem się stałam
  Po prostu: CZYTAJ! CZYTAJ! CZYTAJ!
  Książek nie omijaj!

 6. avatar Maggie pisze:

  Moją ulubioną autorką, której książki polecam bez wahania, jest Lucinda Riley – prawdziwa mistrzyni w pisaniu ciepłych, mądrych i chwytających za serce historii. Jej słynny cykl „Siedem sióstr” zajmuje honorowe miejsce w mojej biblioteczce – lubię wracać do składających się na niego książek, zwłaszcza gdy nie wszystko w życiu układa się po mojej myśli. Pełne wewnętrznej siły bohaterki, dzielnie stawiające czoła rozmaitym wyzwaniom, inspirują mnie do działania. Jeśli upadają, to tylko po to, by po chwili podnieść się z nową energią – staram się zawsze brać z nich przykład.
  Lucinda Riley pięknie posługuje się słowem – mogłabym się założyć, że jej barwne opisy potrafią zmusić do pracy nawet najbardziej leniwą wyobraźnię. Dba przy tym nie tylko o walory artystyczne swoich dzieł, ale i o realizm – wyposaża każdą ze stworzonych przez siebie postaci zarówno w zalety, jak i wady, nie pozwala, by sukcesy spadały z nieba, by przedziwne zbiegi okoliczności przynosiły idealne rozwiązania wszystkich problemów. W książkach tej autorki każdy może znaleźć coś z własnych doświadczeń, wątpliwości czy lęków. Jeśli więc w bibliotece czy księgarni zauważycie którąś z jej powieści (a ich cudowne okładki łatwo wpadają w oko), nie wahajcie się ani przez chwilę – lektura na pewno przyniesie Wam masę emocji!

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nietypowe dania na święta
Ja polecam litewskie dania z tej okazji, babcia pochodziła z Litwy i mam wypróbowanych...
Fryzura na jeża u kobiety
Podoba się Wam taka fryzura? Mi bardzo, i myślę czy sobie takiej nie zrobić...
Nietypowe dania na święta
Mam gości w te święta i szukam pomysłów! Może coś z kuchni innych krajów...
Dania z pestkami
Lubię chrupać pestki w musli, z jogurtem i miodem np.