URODA I ZDROWIE

Właściwości zdrowotne stosunku

15 lipca 2019, dodał: EKSPERTKA

Zbliżenia między partnerami to najcudowniejsza rzecz na świecie. Łączy ludzi, daje nam przyjemność, jest symbolem miłości a przede wszystkim również i zdrowe. Tak -stosunek to samo zdrowie ! Zobaczcie jak wpływa na nasze samopoczucie oraz stan organizmu. Pamiętajcie, że wszystko jest dobre, ale stosowane z umiarem :)

seks

Na przeziębienie

Uprawianie miłości z partnerem zwiększa odporność organizmu oraz poziom przeciwciał czyli immunoglobuliny. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko zachorowań na grypę czy przeziębienie.

Na Uniwersytecie Wilkes – Barre w Pensylwanii przeprowadzono badania w tej dziedzinie. Grupa studentów licząca 111 zgłosiła się do eksperymentu. Przed jego rozpoczęciem sprawdzono ich poziom przeciwciał i spisano dane odnośnie częstotliwości uprawiania przez nich stosunków. U osób, które przyznały, że zbliżenie następuje średnio mniej niż raz w tygodniu poziom immunoglobulin był porównywalny z osobami, które nazywały się abstynentami. Z kolei w porównaniu ze studentami, którzy zbliżenia  uprawiali dwa razy w tygodniu, to poprzednia grupa miała aż o 30 % mniej przeciwciał. 

Naukowcy stwierdzili, że organizm w pewien sposób się broni przed infekcjami podczas uprawianiastosunku. Dzięki temu produkcja przeciwciał IgA znacznie się zwiększa i tym samym chronią nasz organizm przed przeziębieniem.

seks dla zdrowia

Na zmniejszenie stresu i ciśnienia

Kolejne badania w tym zakresie obejmowały 24 kobiety oraz 22 mężczyzn. Jak się okazało to właśnie osoby aktywne w łóżku bardzo dobrze radzą sobie w sytuacjach stresujących. Nie było dla nich problemu, aby wystąpić publicznie czy rozwiązać skomplikowane zadania pod presją czasu.

Grupa osób uprawiająca regularnie zbliżenia fizyczne z parnerami miała niskie ciśnienie krwi i zdecydowanie lepsze samopoczucie. Warto jednak zaznaczyć, że wszelkie badania dotyczą osób, które posiadają stosunki waginalne. Inne formy się nie zaliczają.

zalety seksu

Na serce

Zbliżenia w łóżku to również naturalne lekarstwo na problemy z sercem. Już nawet niewielka, ale regularna aktywność łóżkowa eliminuje problemy kardiologiczne. Jeszcze lepiej jest, gdystosunek zostaje zwieńczony orgazmem, ponieważ działa ze zwiększoną siłą.

Stosunek uprawiany minimalnie trzy razy w tygodniu zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca oraz udaru mózgu i wszelkich chorób serca. Jak widzicie nie ma na co czekać, trzeba działać !

seks dla zdrowia

Na bezsenność

Wariacje łóżkowe to cudowne lekarstwo na wszystko więc i przy bezsenności Was nie zawiedzie. Podczas stosunku uwalnia się prolaktyna – hormon wywołujący senność. Dodatkowo powstaje również oksytocyna, która redukuje stres i również ułatwia zaśnięcie.

Czy wiesz, że prolaktyna utrzymuje dopaminę na niskim poziomie  aż do dwóch tygodni po orgazmie? Jest to bardzo ważne, ponieważ wysoki poziom dopaminy pobudza nas  co może właśnie prowadzić do napięcia i bezsenności.

seks na zdrowie

Na ból

Znacie tą słynną wymówkę od zbliżeń związaną z bólem głowy? Jak się okazuje wszelkie stosunki partnerskie mogą być na to lekarstwem.  Kontakt w łóżku z parnerem uwalnia w organizmie endorfiny, które działają przeciwbólowo. Stosunek fizyczny  wyleczy migrenę, wszelkie bóle głowy a nawet te ciężkie i nawracające.

Endorfiny pomogą również zwalczyć inne dolegliwości i bóle. Stosunek  to naturalny i najlepszy środek przeciwbólowy a w dodatku bez recepty !

seks zdrowie

Na odchudzanie

Podczas uprawiania miłości  spalamy kalorie i to chyba wie każdy. Liczba kalorii zależy przede wszystkim od długości stosunku a także pozycji. Zazwyczaj gubimy od 70 do 100 kalorii.

Nie bójcie się eksperymentować, bo przyniesie Wam to więcej korzyści no i zlikwiduje zbędne kilogramy.

Przykładowo kochając się od tyłu, to mężczyzna spali 64 kcal, a kobieta – 42 kcal.

W pozycji na jeźdźca mężczyzna pozbędzie się 40 kcal, a kobieta – 67 kcal.

seks zdrowie

Na cerę i włosy

Stosunek działa również na nasz wygląd i znacznie go poprawia. Przy uprawianiu stosunku, krew zaczyna krążyć szybciej i tym samym rozszerzają się naczynia krwionośne. Dzięki temu nasza skóra otrzymuje więcej tlenu oraz składników odżywczych. 

Z kolei włosy stają się gładkie i bardziej lśniące. Serotonina poprawia nasze ogólne samopoczucie więc i kolor skóry się zmienia. To wszystko sprawia, że wydajemy się bardziej radośni i pełni energii.

seks zdrowie

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz