Tantra – joga miłości | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Tantra – joga miłości

10 lipca 2023, dodał: milkar
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Okazuje się, że joga jest dobra na wszystko. Poprawia zdrowie fizyczne, psychiczne, dodaje energii, uspokaja umysł, a także może przyczynić się do polepszenia życia erotycznego, co przełoży się na lepsze relacje z partnerem. Tantra joga skierowana jest nie tylko dla indywidualnych osób, ale przede wszystkim dla par. Techniki seksualne, które stanowią część tantry, zwalczają monotonię w łóżku, rozbudzają na nowo życie erotyczne partnerów, a także uczą większej świadomości z seksu i nieznanej dotąd relacji zbliżenia.

tantra joga

źródło zdjęcia: www.tantrawoman.com

Tantra joga, to joga miłości, więc nie należy jej traktować jako gimnastyki seksualnej. Istotne są w niej emocje i zrozumienie zarówno siebie, jak i partnera. Jej praktyka pomaga pozbyć się kompleksów i uczy akceptacji samego siebie. Jeśli nie pokochamy swojego ciała, nie otworzymy się na swoją płciowość, to nigdy nie uda nam się posiąść tajemnicy największej rozkoszy. Poza tym osoby mające udane życie seksualne i potrafiące czerpać zadowolenie z seksualności, są również szczęśliwsze, zdrowsze, żyją dłużej i odnoszą więcej sukcesów w życiu.

Ważne jest by zrozumieć, że najpotężniejszą mocą człowieka jest energia seksualna, którą tracimy w nadmiarze, między innymi w trakcie uprawiania seksu tradycyjnego, miesiączek, czy erekcji, co sprawia, że dziennie pozbywamy się od 30 do 70% życiowego potencjału. To właśnie tantra joga pomaga skumulować i przekształcić tę energię seksualną na różne cele. Dowodem tego są najbogatsi biznesmeni, bądź najbardziej aktywni artyści, którzy właśnie swoją moc witalną potrafią wykorzystać dla rozwoju intelektualnego, czy też twórczego.

Istotne jest również to, że joga miłości ma niewyobrażalną moc uzdrawiającą. Według statystyk, coraz więcej mężczyzn ma problemy z zaburzeniami erekcji, z impotencją. Leczenie medyczne tego typu schorzeń trwa długo, jest kosztowne i odbija się na zdrowiu pacjenta. Tantra jest zdecydowanie tańszym, krótszym i przyjemniejszym sposobem poprawienia stanu zdrowia, nie powodując przy tym żadnych efektów ubocznych. Wystarczy wykonywać odpowiednie ćwiczenia, które przedłużają i wzmacniają erekcję, jak chociażby uciskanie krocza. W przypadku zaś osłabienia prostaty zaciska się i rozluźnia zwieracze mięśni intymnych. Tego typu ćwiczenia pozwolą wrócić do formy, a także sprawować większą kontrolę nad wytryskiem i tym samym przedłużać stosunek seksualny. Jest to niezwykle istotne, ponieważ każdy wytrysk mężczyzny skraca życie i osłabia jego zdrowie. Z kolei tantrycy mogą kochać się godzinami, nie doprowadzając do wytrysku, a mimo to osiągając wielokrotne orgazmy, które są nieosiągalne dla pozostałych mężczyzn.

Tantra joga pomaga również kobietom. Na przykład trening mięśni intymnych, sprawia, że kobieta młodnieje. Inne ćwiczenia zapobiegają i leczą większość chorób kobiecych, wyrównują stan gospodarki hormonalnej, a niektóre techniki nawet powiększają, bądź zmniejszają biust.

 

Najważniejszym jednak aspektem praktykowania jogi miłości jest bycie bardziej świadomym swojej seksualności, a także bycie bardziej otwartym na kontakt z partnerem. Do istotnych ćwiczeń tantrycznych zalicza się między innymi zwracanie większej uwagi na doznania ciała, na rytm oddechu i stan emocjonalny swój oraz swojego partnera, a także zwracanie uwagi na to, o czym myślimy podczas aktu miłosnego. Tego typu praktyki uczą innego podejścia do sfery seksualnej, pomagają bardziej świadomie przeżywać każde zbliżenie ze swoim partnerem, a jednocześnie na nowo odkrywać zarówno jego, jak i siebie.

Tantra umożliwia wzniesienie się na wyżyny większej rozkoszy i satysfakcji ze współżycia seksualnego. By to osiągnąć należy zmienić nastawienie do seksualności, przede wszystkim trzeba przestać obawiać się tego, czy sprawdzisz się w danym dniu, czy byłeś dobry itp. To ty jesteś pomiotem, a twoja seksualność narzędziem. Jeśli zrozumiesz to i nauczysz się z niego korzystać, to zamiast lękać się czy dasz radę zaspokoić partnera i siebie samego, zaczniesz czerpać radość z samego kontaktu, gry miłosnej i pieszczot, które mogą trwać godzinami, dostarczając zarówno tobie, jak i twojemu partnerowi niezapomniane doznania.

Adepci tantry jogi są nie tylko doskonałymi kochankami, ale także partnerami w codziennym życiu. Są bardziej opiekuńczy, czuli, tolerancyjni, a także nie brak im inwencji w igraszkach miłosnych, które sprawią, że staniecie się dla siebie jeszcze bliżsi, zaczniecie się lepiej rozumieć, a do waszego życia erotycznego na pewno nie wkradnie się rutyna.

Źródło: www.mistycznabrama.net/tantra-joga.html., www.tantra.ovh.org/kamasutra2.html.

Zobacz również:

  1. Tantra Joga krok po kroku

  2. Mata do jogi – na co zwrócić uwagę przy wyborze

  3. Gra wstępna po japońsku

  4. Tajemnica kobiecego orgazmu

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie zmiany powinny nastąpić w słu…
Jeśli już muszą być gdzieś kolejki, to niech będzie chociaż podział na przypadki bardziej...
Spoofing - jak nie dać się oszukać?…
Po prostu trzeba wszystko weryfikować , dzwoniąc samemu do danej instytucji i przede...
Spoofing - jak nie dać się oszukać?…
Spoofing to rodzaj oszustwa służącego do wyłudzania pieniędzy i wrażliwych danych. Polega na wykorzystaniu oprogramowania...
Strefy czystego transportu w miasta…
Racja, tak naprawdę powinny być tylko wjazdy celowe a nie że ktoś sobie...