Przyczyny zaburzeń erekcji | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Przyczyny zaburzeń erekcji

14 czerwca 2017, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Zaburzenia sprawności seksualnej to problem o którym mężczyźni dyskutują bardzo niechętnie. Panowie najzwyczajniej w świecie wstydzą się tej przypadłości i starają się ją ukryć za wszelką cenę. Zaburzenia erekcji to problem powszechny. Boryka się z nim ponad 50% mężczyzn w wieku powyżej 45 lat. Niestety, tylko niewielka część podejmuje trudy skutecznego leczenia.

Przyczyny zaburzeń erekcji – poznaj swój problem

Pierwszym krokiem, który należy podjąć jest próba diagnozy schorzenia. Zaburzenia erekcji mogą być efektem problemów o charakterze psychicznym oraz fizycznym. Niezbędna jest interwencja lekarza specjalisty – seksuologa lub urologa.

Najczęściej spotykane przyczyny zaburzeń erekcji to:

– lęk przed niezadowoleniem partnerki
– przemęczenie
– długotrwały stres
– używki (alkohol, papierosy)
– urazy kręgosłupa
– infekcje układu moczowego
– zaburzenia układu krążenia (miażdżyca, nadciśnienie)
– zaburzenia gospodarki hormonalnej (zbyt mała produkcja testosteronu)
– przebyte choroby
– przyjmowane lekarstwa

Jak ograniczyć ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji?

Wielu mężczyzn cieszy się doskonałą sprawnością seksualną przez całe życie. Zwykle są to osoby, które zwyczajnie dbały o swoje zdrowie.

Bardzo duży wpływ na ogólną kondycję naszego organizmu mają dwa elementy, a mianowicie: odżywianie oraz aktywność fizyczna. Lekarze zwykle zalecają zadbać o dietę oraz sport, sugerując, że jest to najlepsza forma przed wszelkiego rodzaju chorobami i dolegliwościami, w tym także antidotum na zaburzenia erekcji.

Należy przede wszystkim unikać produktów bogatych w zły cholesterol (powoduje choroby układu krążenia). Dieta powinna być zbilansowana i dostosowana do możliwości i zapotrzebowania danego organizmu. Z kolei aktywność fizyczna musi być uprawiana regularnie.

Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Medycyna oferuje kilka rozwiązań. Nie ma jednak uniwersalnego antidotum, które miałoby charakter medykamentu przyczynowego, a nie doraźnego.

W bardzo dużej liczbie przypadków skuteczna okazuje się psychoterapia. Mężczyźni, którzy cierpią na zaburzenia wynikające z problemów psychicznych, braku pewności siebie i słabej samooceny potrafią na stałe wyeliminować ten problem ze swojego życia.

Zupełnie innym rozwiązaniem są zastrzyki. To forma zabiegowa, która działa doraźnie. Można realizować ją do trzech razy w tygodniu (maksymalnie jedna dawka na 24 godziny). Zabieg polega na wprowadzeniu w ciało jamiste specjalnego preparatu, który działa po kilku-kilkunastu minutach. Wzwód utrzymuje się nawet do 2-3 godzin.

W leczeniu erekcji wywołanej silnymi zaburzeniami/zmianami w organizmie są bypassy (przeszczep żył) oraz endoprotezy silikonowe. Zabiegi tego typu nie należą jednak do rozwiązań najtańszych.

Powszechnie stosuje się również leczenie dorażne przy wykorzystaniu tabletek na potencje. Dostępne są specyfiki oparte na silnych substancja (np. Viagra) lub suplementy diety składające się głównie z produktów naturalnych, niezabronionych np. popularny Braveran . Zwykle tego typu produkty działajają doraźnie. Przyjmuje się je na kilka godzin przed stosunkiem. Nie każdy produkt jest jednak gwarantem skuteczności. Co więcej – silne produkty mogą powodować skutki uboczne.

W ostatnim czasie pojawił się nowy produkt, który zdobywa coraz lepsze recenzje wśród mężczyzn dotkniętych problemami związanymi z erekcją. Jest to Eron Plus – nowość, która nie jest tylko doraźnym środkiem zażywanym przed stosunkiem, ale preparatem mającym na celu całkowite pozbycie się problemu.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz