O lesbijkach – ich miłość i sprawy intymne

14 czerwca 2021, dodał: Dagmara Borucka
Artykuł zewnętrzny

Tym razem postanowiłam poruszyć temat dosyć mocno kontrowersyjny w Polsce. W większości mówi się o nich złe rzeczy lub traktuje jako odrzut społeczeństwa. Stereotypom mówimy NIE ! Zapraszam Was do lektury poświęconej lesbijkom oraz dyskusji o tolerancji.

o lesbijkach

Lesbijka – a kto to taki?

Zacznijmy od podstaw. Lesbijka to kobieta, która preferuje inne kobiety w kwestii zarówno związkowej, jak i łóżkowej. Kobiety wzajemnie darzą się uczuciem i wiążą się w pary. Nazwa swoje pochodzenie zawdzięcza greckiej wyspie Lesbos. Poetka Safona zapoczątkowała nurt lesbijski poprzez uwielbienie i czczenie kobiet.

Bardzo często bywa tak, że mimowolnie kobiety dzielą swoje role społeczne między siebie. Oczywiście pozostają dla siebie zarówno przyjaciółkami, jak i kochankami, ale jedna z nich staje się bardziej mężczyzną w związku. Co to oznacza? Charakteryzuje się większą decyzyjnością, dominacją, chęcią do wykonywania napraw itp. Z kolei druga kobieta staje się dzięki temu wrażliwsza i delikatniejsza. Oczywiście nie w każdym związku tak się dzieje. Często obie partnerki posiadają dominujący temperament, a czasem obie są raczej nieśmiałe.

seks lesbijek

Co na to społeczeństwo?

Niestety pomimo dwudziestego pierwszego wieku, w Polsce nadal zdania są podzielone co do tolerancji związków homoseksualnych. Temat wciąż pozostaje mocno kontrowersyjny i posiada swoich zwolenników i przeciwników. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że społeczeństwo nadal nie jest przyzwyczajone do widoku dwóch tych samych płci okazujących sobie publicznie uczucia. Ponadto lesbijki często odbiera się jako kobiety, które zostały zranione przez mężczyzn. Postrzega się je, jako osoby z cechami męskimi, pragnącymi na siłę zatrzymać swoją niezależność. Takie stereotypy są oczywiście krzywdzące i nie powinny mieć miejsca. Aktualnie w Polsce nie są legalne śluby par homoseksualnych, aby to zrobić trzeba wybrać się w podróż do Europy ( np. Holandia, Hiszpania, Francja czy Belgia ). Ponadto takie pary nie mogą również adoptować dzieci. Krajem, który jako pierwszy przyznał prawa mniejszościom seksualnym, była Holandia. Tam lesbijki mogą wstępować w związki małżeńskie i adoptować dzieci.

Co czwarty Polak (24%) twierdzi, że zna osobę o orientacji homoseksualnej, jednak większość dorosłych (64%) nie akceptuje publicznych wystąpień gejów i lesbijek, natomiast niespełna jedna trzecia (30%) uważa, że powinni oni mieć do tego prawo. Oprócz osób krytycznie nastawionych do homoseksualizmu, przeciwnikami parady są również ci, którzy twierdzą, że orientacja psychoseksualna nie jest czynnikiem, który powinien być publicznie manifestowany. Niemal dwie trzecie badanych (64%) jest zdania, że pary homoseksualne nie powinny mieć prawa do pokazywania publicznie swojego stylu życia, natomiast ponad jedna czwarta (29%) wyraża przeciwną opinię.
Akceptacja związków homoseksualnych przeważa wśród ludzi młodych, mieszkańców dużych miast, respondentów mających przynajmniej średnie wykształcenie, deklarujących lewicową orientację polityczną. Aprobują je również osoby uczestniczące w praktykach religijnych 1–2 razy w miesiącu, natomiast te, które praktykują częściej, są już wyraźnie w opozycji. We wszystkich wyodrębnionych grupach społecznych i demograficznych przeważa sprzeciw wobec możliwości zawierania małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci. Relatywnie najwięcej akceptujących takie rozwiązania jest wśród respondentów niebiorących udziału w praktykach religijnych. Związków tej samej płci w większości nie aprobują starsi badani, mieszkańcy wsi, respondenci z wykształceniem podstawowym i zasadniczym zawodowym, praktykujący religijnie przynajmniej raz w tygodniu.
jak to robią lesbijki

Ciekawostki

Czy wiecie, że jeszcze do niedawna homoseksualizm był wpisany na listę chorób? To powodowało, że lesbijki były zmuszane do leczenia psychiatrycznego. Na szczęście medycyna poszła do przodu i lekarze wycofali się z tego. Wiele osób myśli, że taka orientacja wynika z wychowania.  Od wielu lat naukowcy ścierają się, usiłując ustalić przyczynę homoseksualizmu. Wielu z nich twierdzi, iż odpowiadają za to czynniki biologiczne. Z kolei inni uważają, że ma to podłoże psychologiczne. Istnieją też głosy, iż mają znaczenie czynniki społeczne. Tak naprawdę do końca naukowcy nie są zgodni i nie posiadają jednej teorii.

miłość lesbijek

 

zobacz również:

  1. Ideał kobiety

  2. Uroda androgyniczna

  3. Trzecia płeć czyli czym jest hermafrodytyzm?

  4. Nowe oblicze nimfomanii

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz