Nudnościom w ciąży mówimy „NIE”! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Nudnościom w ciąży mówimy „NIE”!

10 września 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nudności, wymioty, zgaga…Gdy ciąża daje się we znaki, mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych sposobów.
U większości kobiet mdłości pojawiają się już na początku ciąży. Przyczyny tej dolegliwości nie są do końca znane. Najprawdopodobniej ich przyczyną jest gonadotropina kosmówkowa (HCG) – hormon, który kontroluje właściwy rozwój ciąży. Im jesteśmy młodsze i mniej ważymy, tym mdłości mogą być bardziej dokuczliwe.

Jak skutecznie łagodzić mdłości w ciąży?

1. Unikaj pokarmów, które wywołują u ciebie nudności.

2. Jedz mało, a często. Gdy jesteś głodna sok żołądkowy, który wytwarza się w organizmie może podrażniać błonę śluzową, a tym samym wzmagać nudności.

3. Pij co najmniej 2 litry mineralnej wody niegazowanej. Woda wypłukuje z organizmu gromadzące się toksyny, które mogą prowokować nudności.

4. Naucz się panować nad stresem. Kobiety w ciąży często boją się o poród i o zdrowie dziecka, zapominając, że stres potęguje takie dolegliwości, jak nudności. Im większy stres, tym większy dyskomfort. Zamiast się stresować, idź na spacer, wykonaj kilka ulubionych ćwiczeń, włącz muzykę, obejrzyj ulubiony film.

5. Jedz surowy imbir. To sposób naszych mam i babć, które doskonale wiedzą, jak zapobiegać mdłościom w ciąży. Korzeń imbiru możesz kupić w każdym sklepie spożywczym. Umyj go i przed spożyciem zetrzyj na tarce. Imbir dodawaj do wody lub ulubionych potraw.

6. Wyciąg z kłącza imbiru zawiera także suplement diety Pregna Vomi, którego stosowanie jest doskonałym sposobem na walkę z mdłościami. Preparat zawiera także witaminę B6 oraz magnez. Łagodzi dyskomfort w postaci mdłości oraz zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia. Dostępny jest w postaci gumy do żucia, dzięki czemu jest niezwykle wygodny i dyskretny w stosowaniu. Badania producenta wskazują, że imbir zmniejsza mdłości u 77 procent badanych! Jedno opakowanie zawiera aż 20 gum do żucia bez cukru.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

studia- co nosić i w czym
Plecaki są super. Teraz to nawet do pracy zdarza mi się zakładać plecak,...
Wasz wolny czas
Ale mam nadzieję, że nie kosztem odpoczynku. To prawda, dom jest miejscem, w którym...
Co jest zdrowsze - owoce czy warzyw…
Uwielbiam zieleninkę. :) Zauważcie, że nawet odrobina zielonego dodatku sprawia, że danie wygląda atrakcyjniej,...
Czy dokarmiacie gołębie?
Jak byłam mała, to zimą dokarmialiśmy ptaki. Przyfruwało dużo wróbelków, sikorki, no i pojawiały...