Naturalne sposoby na zwalczenie raka – medycyna alternatywna a choroby onkologiczne

28 sierpnia 2017, dodał: Ania Lewicka
Artykuł zewnętrzny

11 i 12 maja 2017 w Krośnie odbyła się konferencja naukowa „Medycyna naturalna w onkologii”. Jej celem było przedstawienie znaczenia preparatów pochodzenia naturalnego, diety i aktywności fizycznej w leczeniu oraz profilaktyce nowotworów. Ponadto zwrócono uwagę na wiele czynników kancerogennych i możliwości ochrony przed nimi. Oceniono także potencjalne znaczenie medycyny naturalnej w onkologii.

Organizatorami konferencji było: Dolnośląskie Centrum Onkologii, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, a także Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie. W czasie sympozjum zaprezentowano możliwości wspomagania terapii konwencjonalnej preparatami ziołowymi. Stwierdzono, że nie da się na razie jednoznacznie stwierdzić, czy popularne zioła leczą choroby nowotworowe, ponieważ dotychczas nie przeprowadzono badań naukowych mających na celu potwierdzenie tej tezy. Jest ona jedynie przypuszczeniem. Każde przypuszczenie posiada jednak pewne podstawy, w tym przypadku są to:

  • niektóre zielarskie surowce mają działanie przeciwnowotworowe (potwierdzone w badaniach na zwierzętach)
  • zioła są w stanie zmniejszyć masę guza
  • hamują rozwój naczyń krwionośnych w guzie
  • używane są także w celach profilaktycznych

Stosowanie każdego typu ziół wymaga jednak wcześniejszej konfrontacji z lekarzem, który zajmuje się leczeniem choroby.

Przedstawię kilka najpopularniejszych suplementów diety, które wspomagają leczenie chorób nowotworowych:

  • Bofonginn kompleks – głównym składnikiem płynu ziołowego jest czarna huba, która w lecznictwie ludowym Azji i Europy Wschodniej była zalecana do spożywania osobom, które wykazywały objawy obecnie wiązane z istnieniem choroby nowotworowej. Zawiera również ekstrakt z borowików, w skład którego wchodzi selen, odwar ze skrzypu z krzemionką oraz ekstrakt z winogron zawierający resveratrol.

  • Vitalbon – posiada spore ilości ekstraktu z owoców aronii, borówki, żurawiny, winogron oraz witaminy C. Preparat stosowany jest do obrony organizmu przed wolnymi rodnikami w obrębie skóry, zmniejszając w ten sposób skutki nadmiernego opalania się. Hamuje ponadto starzenie się organizmu.

  • Resveratrol – esencja wina w kroplach; ze względu na to, że zawiera ekstrakt ze skórek winogron wspomaga organizm w obronie przed wolnymi rodnikami. Wspomaga pracę układu krążenia. Jest stosowany, aby polepszyć ogólny wygląd i zdrowie skóry.

  • Apibon – w swoim składzie posiada substancje zwiększające odporność organizmu na zakażenia wirusowe, grzybicze czy bakteryjne, usprawnia pracę wątroby i żołądka, jest także przydatny dla ukrwienia mózgu. Szczególnie polecany jest osobom, narażonym na szkodliwe działanie związków chemicznych, na przykład dymu tytoniowego.

  • Nefrobonisol – odtruwające, moczopędne krople pochodzenia roślinnego; mogą być stosowane przy łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych oraz w piasku nerkowym.

Powyższe suplementy diety to jedynie propozycje. Na rynku farmaceutycznym znajdziemy na pewno o wiele więcej produktów tego typu. Pamiętajmy jednak, aby przed kupieniem któregoś koniecznie wcześniej skonsultować się z lekarzem i ustalić stałą dawkę przyjmowanego preparatu. Jedno jest pewne – o zdrowie należy dbać w każdy możliwy sposób.

 

zobacz również:

Dieta antyrakowa czyli jak zapobiegać rakowi?

Dieta antycholesterolowa – jadłospis i przepisy na dania

Dieta kliniki Mayo – jajeczne odchudzanie

Zakwaszony organizm – lista produktów zakwaszających organizm – odkwaszanie

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fotowoltaika - największy problem r…
Zespół naukowy z USA, Wielkiej Brytanii i Włoch opracował urządzenie rozwiązujące problem nagrzewających...
Wczesne truskawki niezdrowe?
Wczesnowiosenne owoce i warzywa zawierają szeroką gamę szkodliwych dla zdrowia pestycydów. Te sprowadzane...
W jakiej pozycji spać?
Spanie w nieodpowiedniej pozycji może prowadzić do dolegliwości bólowych, migren, uczucia zmęczenia. Zdaniem kręgarzy...
Dyrektywa budynkowa EPBD
Parlament Europejski przegłosował dyrektywę EPBD. Jej celem jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków i eliminacja paliw...