Molestowanie dziecka – jak rozmawiać z poszkodowanym? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Molestowanie dziecka – jak rozmawiać z poszkodowanym?

23 lutego 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Molestowanie seksualne dzieci to temat odsuwany jak najdalej od myśli każdego rodzica, jest to zdecydowanie jeden z najgorszych, najboleśniejszych problemów jakie mogą dotknąć najmłodszych. Temat ten, choć często poruszany w mediach, nadal stanowi element  tabu, to coś o czym nie chce się nawet myśleć, a co dopiero prowadzić jakieś dyskusje. 

Dzieci przeważnie nie zdają sobie sprawy z zagrożenia jakie może na nie czyhać, jednak statystyki są przerażające- tysiące dzieci rocznie staje się ofiarami pedofila, który za pomocą manipulacji i umiejętnego maskowania się może być bezkarny. Zatem już od najmłodszych lat należy uczyć swoje pociechy, że bawiąc się same na placu zabaw nie powinny rozmawiać z nieznajomymi, nie brać od nich niczego- choćby nie wiem jak było kuszące.

Warto przestrzegać sumiennie tych zasad i za każdym razem upominać dziecko, aby nie robiło wyjątków od tych warunków, ponieważ bardzo szybko można wpaść w pułapkę. Co zatem może wskazywać na fakt, że dziecko jest molestowane? Z pewnością dziwna wydzielina z narządów rodnych dziecka wskazująca na podrażnienia lub reakcję alergiczną czy chorobą okolic intymnych, unikanie kontaktu  fizycznego z innymi osobami, ból okolic intymnych, problemy ze snem i koszmary w trakcie jego trwania. Są to również: rysowanie obrazków, które mogłyby przedstawiać narządy płciowe czy akt seksualny czy zachęcanie innych, aby dotykali narządów płciowych.

Jeśli już masz wrażenie, że z twoim dzieckiem jest coś nie tak, że właśnie tę złą opcję możesz zakładać – przeczytaj poradnik na ten temat, aby móc skutecznie porozmawiać o tym ze swoją pociechą. W czasie tej rozmowy uważnie wysłuchaj dziecka, z czasem zadawaj pytania otwarte dotyczące tego co myśli o danej sytuacji, o konkretnej osobie (jeśli jest krąg podejrzanych). Jeśli rozmowa sprawia trudność, poproś aby pociecha narysowała odpowiedzi. Niezwykle ważne jest by dokładnie wysłuchać dziecko.

Zobacz również:

  1. Jakie powinno być dziecko – grzeczne czy skryte?

  2. Jak nauczyć dziecko sprzątać i utrzymywać porządek?

  3. Moje dziecko podkrada pieniądze – co dalej?

  4. Jak przygotować dziecko na pierwszą wizytę towarzyską?

  5. Jak przygotować dziecko na pojawienie się noworodka?



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...