URODA I ZDROWIE

Kolagen z noni TeMana Noni + Collagen, właściwości dla zdrowia

12 kwietnia 2021, dodał: pinkmause

Już od 26 roku życia ilość kolagenu w naszym organizmie zaczyna się zmniejsza. Efektem jest nie tylko szybsze starzenie się skóry, ale też inne „dolegliwości” nasilające się wraz z wiekiem – włosy robią się matowe i łamliwe, skóra jest sucha i podrażniona, a po czterdziestce zaczynają nam dokuczać bóle stawów i kręgosłupa. Warto temu przeciwdziałać.

Kolagen jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie, jest podstawowym składnikiem tkanki łącznej. Włókna kolagenowe są fundamentalnym budulcem skóry, ścięgien, kości, stawów, rogówki oka itd. Tworzy on sieć długich łańcuchów, które w górnej warstwie chrząstki ułożone są równolegle do powierzchni. Ich cechą charakterystyczną jest rozciągliwość oraz wytrzymałość na urazy mechaniczne. Kolagen stanowi ponad 60% wszystkich białek skóry i ma przez to ogromny wpływ na jej wygląd. Do jego zadań należy również utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia skóry oraz odnawianie jej komórek. Stanowi najważniejsze włókno pod­porowe, wpływa na sprężystość skóry, sprawia, że jest ona gładka, napięta i odpowiednio nawilżona.

Młody organizm samodzielnie wytwarza kolagen, uzupełniając wszelkie braki tego białka. Wraz z upływem czasu dochodzi do zachwiania równowagi — więcej kolagenu naturalnie obumiera niż orga­nizm jest w stanie wyprodukować. Niedobór kolagenu spotęgowany stresem, warunkami atmosferycznymi, wpływem wolnych rodników, promieniowania słonecznego oraz toksyn sprawia, że skóra zaczyna się starzeć. Na skutek utraty kolagenu pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra traci swoją elastyczność, a stawy i nadgarstki odmawiają posłuszeństwa. Choroby, a także wzmożona aktywność fizyczna (np. uprawianie sportów wyczynowych) stają się podstawową przyczyną zwiększonego  niszczenia kolagenu, a także zaburzeń w jego odnowie. Zaburzenia te powodują  problemy z poruszaniem się, sztywność stawów, bóle kręgosłupa, a także przyczyniają się do powstawania głębokich zmarszczek, cellulitu, przedwczesnego wypadania włosów. Wraz z wiekiem, na skutek utraty kolagenu, pogarsza się kondycja naszej skóry, a czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie słoneczne, wolne rodniki, toksyny, nasilają ten proces. Rezultatem tych procesów jest pogłębianie się zmarszczek, utrata jędrności i elastyczności skóry, a także jej wysuszenie i zmiana kolorytu. Pojawiają się opadnięte powieki i policzki, podwójny podbródek, głębokie bruzdy na czole, zmarszczki mimiczne, cellulit oraz rozstępy – ich powstawanie wiąże się z upośledzeniem fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenu i elastyny.

Poprzez regularne uzupełnianie kolagenu w organizmie można skutecznie przeciwdziałać lub opóźniać pojawienie się wymienionych wyżej objawów. Kolagen można spotkać w różnych produktach spożywczych, niestety nasza codzienna dieta nie pozwala na całkowite uzupełnienie jego niedoborów, ponieważ w pożywieniu jest go bardzo niewiele, a do tego jest ciężko przyswajalny. O wiele lepsze i szybsze efekty uzupełniania braków kolagenu, uzyskuje się poprzez stosowanie preparatów bogatych w czysty i łatwo przyswajalny kolagen. Zażywany doustnie kolagen w postaci płynnej jest bardzo szybko wchłaniany przez przewód pokarmowy i równie szybko przyswajany przez organizm. Regularne lub czasowe doustne zażywanie płynnego kolagenu skutecznie usuwa zarówno zewnętrzne oznaki starzenia (zmarszczki, wypadanie włosów), jak również odmładza komórki wszystkich organów. Kolagen wpływa na wspomaganie leczenia wielu schorzeń wieku dojrzałego, takich jak bóle stawów i kręgosłupa, reumatyzm czy też dolegliwości związane z okresem menopauzy. Im wcześniej uzupełnione zostaną niedobory kolagenu, tym mniejsze powstaną szkody wywołane jego brakiem, jak również efekty odmładzające będą skuteczniejsze i bardziej widoczne. Dlatego warto pokusić się o stosowanie sprawdzonych i skutecznych preparatów z kolagenem.

Owoce Noni zdobyły swoją popularność w medycynie naturalnej. Noni to źródło ogromnej ilości minerałów, mikroelementów, enzymów, protein i witamin, wspaniale oddziałujących na nasz organizm.Zawiera 18 różnych aminokwasów, które wspomagają rozwój mięśni i zapobiegają ich osłabieniu. 0. Znajduje się w nim blisko 300 aktywnych substancji w tym dużą dawkę witaminy C, irdyoidy czyli związki występujące w roślinach leczniczych. Niezwykle istotnym pierwiastkiem jest również mangan, bez którego niemożliwe byłoby wchłanianie wszystkich tych witamin i mikroelementów, brak manganu w organizmie hamuje ten proces.

kolegane z noni

Noni działa antyoksydacyjnie i antyutleniająco, usuwa złogi i wolne rodniki. Reguluje ciśnienie, wspiera funkcjonowanie układu pokarmowego i nerwowego. Owoce noni zapobiegają utlenianiu się złego cholesterolu LDL, ma działanie przeciwbólowe, wzmocnia system odpornościowy i zapobiega utlenianiu się komórek, działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie, pomaga w walce z nowotworami, poprawia samopoczucie na zasadzie syntezy endorfin, powoduje wzrost energii, wydajności organizmu, skraca czas regeneracji, poprawia jasność myślenia i koncentrację, reguluje poziom cukru oraz pomaga przy problemach skórnych, a zwiększając poziom serotoniny i melatoniny w organizmie, zapobiega w ten sposób częstym zmianom nastroju i korzystnie wpływa na biologiczny rytm snu i czuwania (przystosowanie się do różnych pór dnia). Wspomaga także pracę systemu immunologicznego, który produkując odpowiednią ilość tzw. limfocytów B i T, skuteczniej zwalcza choroby, pobudza także naturalne mechanizmy obronne i jest w stanie przywrócić do normy zaburzone funkcje komórek, eliminuje również wiele dolegliwości związanych z trawieniem, ponieważ wzmaga produkcję soków trawiennych.

Morinda Citrifolia wykorzystywana jest już ponad 2000 lat przez Polinezyjczyków w ich medycynie ludowej. Noni nigdzie nie jest systematycznie uprawiana. Rośnie dziko w niektórych tropikalnych regionach Afryki na Wyspach Karaibskich, w Chinach, w Malezji, Indiach i Filipinach, na prawie całym obszarze Pacyfiku. Przez cały czas wszystkie komórki naszego ciała wymagają regeneracji lub naprawy. Nasz organizm musi je odbudowyać lub – jeśli są uszkodzone – naprawić. A zatem owoc noni, jest korzystny dla wszystkich, jest prawdziwym podarunkiem natury. Odmładza i uwalnia od licznych chorób, dlatego nikt nie powinien przeoczyć tej rośliny wykorzystując ją w celach poprawy stanu zdrowia.

 

TeMana Noni + Collagen łączy hydrolizowany kolagen morski, pozyskiwany w sposób naturalny i zrównoważony, z czystym, autentycznym, odżywczym noni tahitańskim i innymi naturalnymi składnikami stymulującymi produkcję kolagenu, dzięki czemu możesz cieszyć się jędrniejszą, młodziej wyglądającą skórą z mniejszą ilością zmarszczek, większą elastycznością i mniejszą matową, suchą obwisłością. Przedłuża młodość, zapewnia bezpieczeństwo stosowania oraz gwarantuje skuteczność działania. Jednocześnie produkt zachowuje najwyższą jakość składników, dzięki czemu zaspakaja potrzeby najbardziej wymagających klientów. Kolagen przyjmowany w takiej postaci nie tylko jest bezpieczny i szybko się wchłania, ale też aktywnie przeciwdziała procesom przedwczesnego starzenia. Dzięki kolagenowi każda kobieta może mieć pewność, że zapewnia swojej skórze najwyższy poziom ochrony.

zamówienia: 605 33 855

zamówienia w sklepie TUTAJ

[email protected]

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wideodoradztwo dietetyczne
Brać się za siebie i działać jest z tego najważniejsze, to prawda. Tylko żeby...
Herbata oczyszczająca
Zielona herbata i to nie w torebkach tylko liściasta, to najlepsza z herbat przynajmniej...
jakie są wasze ulubione sklepy z ub…
jak szukacie sukienek to tylko e-sukienki
Remont salonu
remont remontem, a skąd brać pomysły na w miarę tanie urządzenie mieszkania?