Jaki kolagen do picia najlepszy?

25 listopada 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jednym z bardzo popularnych suplementów diety jest ostatnio kolagen do picia. Wpływa on korzystnie na wygląd skóry, kondycję stawów. Wzmacnia układ odpornościowy, poprawia stan jelit, uelastycznia naczynia krwionośne i zapobiega gromadzeniu się w nich złogów. Lista korzyści płynących ze stosowania kolagenu jest naprawdę długa, dlatego warto regularnie po niego sięgać. W przypadku formy płynnej jest to niezwykle proste, skuteczne i wygodne. W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów kolagenu, a składy preparatów zawierających to białko są mocno zróżnicowane.

kolagen do picia

Nie tylko kolagen, czyli co jeszcze powinno znaleźć się w suplemencie diety?

Kolagen to naturalna substancja występująca w organizmie i to w wielu miejscach Jest to jeden z podstawowych składników budulcowych tkanek, odpowiada między innymi za ich elastyczność. Niestety po dwudziestym piątym roku życia organizm produkuje coraz mniej białka kolagenowego, co ma negatywny wpływ na jego funkcjonowanie. Odbija się to niekorzystnie także na wyglądzie, bo kolagen zapobiega tworzeniu zmarszczek i wygładza już istniejące. Odpowiada on za nawilżenie skóry, jej sprężystość, napięcie, jędrność, gęstość. Po kolagen do picia warto sięgać w celu zachowania młodzieńczego wyglądu, poprawienia stanu stawów i kości, usprawnienia krążenia, wsparcia pracy układu sercowo-naczyniowego, zwiększenia masy mięśniowej i zredukowania nadprogramowych kilogramów.

Skład preparatów zawierających kolagen w płynie może być mocno zróżnicowany. Każdy producent chce wyróżnić się na tle konkurencji, dlatego wzbogaca produkt o rozmaite dodatki. Mogą nimi być cynk, miedź, witaminy C, A, E i z grupy B. Bardzo ważne jest to, aby nie kupować samego kolagenu, pozbawionego cennych substancji pomocniczych. Ich zadaniem jest pobudzenie syntezy kolagenu, poprawienie jego przyswajalności przez organizm. Antyoksydanty niszczą wolne rodniki, które odpowiadają za procesy starzenia organizmu, ponadto przedłużają trwałość produktu. Stężenie kolagenu i jego rodzaj również mają ogromne znaczenie, dlatego trzeba na to zwracać uwagę przy jego wyborze. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości, to zawsze może poprosić o fachowe doradztwo osoby, która jest obeznana w temacie suplementacji kolagenu w płynie.

Jeśli komuś zależy na zachowaniu pięknego wyglądu, zdrowo wyglądającej skóry, to powinien poszukać preparatu, w którym oprócz kolagenu będą też: witaminy C i E, cynk, niacyna, ryboflawina, selen, witaminy z grupy B. Kolagen może mieć formę ampułek lub saszetek, więc każdy wybierze dla siebie najbardziej przystępny sposób na dostarczenie tego cennego aminokwasu do organizmu. Istotne jest to, aby w składzie nie znajdowały się sztuczne barwniki, konserwanty ani zbędne wypełniacze. Na szczególną uwagę zasługują produkty z hydrolizatem kolagenu. Ma on najwyższą wartość biologiczną i świetnie się wchłania. W jego składzie mile widziane będą też: jod, witamina A, kwas hialuronowy, witamina D, żelazo, miedź. Im bogatszy skład, tym lepiej, bo pozwala to dostarczyć organizmowi wielu cennych elementów niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz