Łóżko rosnące wraz z dzieckiem

25 listopada 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Komfort dzieci, na każdym etapie ich rozwoju, jest priorytetem dla wszystkich rodziców. Jakość i higiena snu to jeden z podstawowych czynników zdrowia i dobrego samopoczucia maluchów. Warto, żeby nasze pociechy miały łóżeczko, które będzie azylem – gdzie odpoczywa, śpi, gdzie rodzice lub inni starsi członkowie rodziny opowiadają im bajki i czytają im książeczki. Gdzie dzieci czują się bezpiecznie i gdzie optymalnie się regenerują.

niemowle w łóżeczku

Łóżka rosnące wraz z dzieckiem – łóżka regulowane

Łóżeczka dziecięce występują w przeróżnych wariantach materiału, koloru, projektu, funkcjonalności. Kto jednak kiedykolwiek urządzał sypialnie maluchom, wie, że ciągłe wymienianie mebli coraz wyższym z wiekiem dzieciom jest nie tylko kłopotliwe. Jest kosztowne. Łóżka regulowane to inaczej łóżka rosnące z dzieckiem. Specjalna konstrukcja pozwala na “rozciągnięcie” stelaża wzdłuż, w miarę jak mały użytkownik robi się coraz większy. Istnieją nawet modele łóżek regulowanych, dostosowujące się do dziecka od bardzo młodego wieku aż do lat nastoletnich.

Łóżka regulowane – czym kierować się przy zakupie

Wybór odpowiedniego modelu łóżka regulowanego zależy od naszego budżetu, urządzenia dziecięcego pokoju, estetyki, jaką dziecko preferuje i naszych planów odnośnie do tego, jak często chcemy sypialnię pociechy odświeżać i aranżować na nowo. Gdy zależy nam na tym, by dziecko możliwie długo użytkowało mebel, zdecydowanie trzeba postawić na jakość materiałów i wykonania, i na neutralną estetykę. Pamiętaj, błękitne łóżeczko w misie należące do małego Adasia nie będzie odpowiadać szesnastoletniemu Adamowi. Łatwiej i taniej jest co jakiś czas wymieniać akcesoria i dekoracje sypialni dziecka, niż meble, które są kosztowne. Jeśli chodzi o wymiary łóżka regulowanego – jego maksymalną długość warto dostosować do przewidywanego wzrostu dziecka w późniejszym wieku. Jeśli jako rodzice wiemy, że jesteśmy wysocy i mamy postawnych krewnych – kupmy łóżka o większym potencjale “rozciągnięcia”. Posłuży na dłużej.

Łóżko regulowane – dlaczego warto?

Oszczędność pieniędzy, to jedna z głównych zalet tego rozwiązania. Mamy też mniejszy kłopot z ciągłymi zmianami wyposażenia pokoju dziecięcego i co za tym idzie, odpada nam konieczność organizowania i planowania zmian. Oszczędzamy nie tylko pieniądze. Oszczędzamy cenny czas.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak ukryć zbyt pełne policzki?
Fajny efekt daje strobing, czyli różne odcienie podkładu i pudru umiejętnie rozłożone na twarzy,...
Jakie ćwiczenia są dobre dla senior…
Moja babcia ćwiczy podstawowe pozycje jogi, ma na płycie DVD takie ćwiczenia -...
Syndrom sztokholmski w związku
Dla mnie to facet jest głupi, mając możliwość wyboru póki jest młody...
Przemoc ekonomiczna w rodzinie
Nie jest tak, że każda odmowa kupienia czegoś to przemoc, czasem tego wymaga...