Jak wykryć pigułkę gwałtu? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak wykryć pigułkę gwałtu?

12 września 2012, dodał: li_lia
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nie zmienia smaku ani zapachu napoju. Jest bezwonnym dodatkiem, który nawet asertywną i ostrożną kobietę zmieni w ofiarę. Naukowcy nie ustają w poszukiwaniu sposobów, umożliwiających wykrycie substancji psychoaktywnych. Najnowszym z nich jest… specjalna słomka.

Puby, bary, dyskoteki, miejsca, w których odbywają się towarzyskie spotkania. Zazwyczaj to właśnie tam gwałciciele czyhają na kobietę, by w krótkim czasie wywrócić jej życie do góry nogami i zastosować wobec niej najgorszą z możliwych fizyczną przemoc. Mogą być szarmanccy, przebojowi, agresywni, albo w ogóle nie wyróżniać się z tłumu. Zanim poczęstują swoją ofiarę drinkiem z niebezpieczną zawartością uciekną się do różnych sposobów od oczarowania, flirtu po kulturalny, koleżeński gest, po to tylko, by uśpić jej  czujność.

Po kilkunastu minutach od spożycia napoju z pigułką gwałtu, kobietę ogarnia uczucie, które przypomina stan upojenia alkoholowego. Towarzyszy mu ból głowy, mdłości, osoba zaczyna mieć kłopoty z prawidłowym poruszaniem się. Podatna na sugestie oprawcy myśli o tym, aby opuścić zaludnione, gwarne miejsce i traci panowanie nad ciałem i umysłem. W tym czasie może zostać okradziona, pobita, wykorzystana seksualnie. Gdy już pozbędzie się z organizmu pozostałości po narkotyku prócz bólu, wstydu, upokorzenia i złości pojawi się jeszcze bezradność, towarzysząca lukom w pamięci, uniemożliwiającym odtworzenie przebiegu minionych wydarzeń.

Producenci tabletki gwałtu do jej wytworzenia wykorzystują różne komponenty. Najpopularniejszym składnikiem jest wciąż kwas GHB (gamma-hydroksymasłowy). Jego przedawkowanie może prowadzić do bezdechu, a nawet śpiączki. Wymyślone dotychczas testery, mające na celu wykrycie obecności narkotyku w napoju, zawodziły w przypadku drinków charakteryzujących się ciemnym kolorem. Pomocne gadżety, przypominające kartę kredytową na podstawie kilku kropel z podejrzanej cieczy, barwiąc się na odpowiedni kolor, wskazywały obecność GHB. W przypadku pepsi lub ciemnych soków niestety zawodziły.

Pracownicy uniwersytetu w Tel Avivie stworzyli banalny, aczkolwiek sprawdzony przedmiot, który pozytywnie przeszedł wszelkie sprawdzające testy. Fernandowi Patolskyemu i Michaelowi Ioffe zawdzięczamy wynalezienie słomki, która zmieniając barwę, wskazuje obecność ketaminy oraz GHB w napoju. Jak donoszą media, w przeciągu kilku miesięcy Anti-Date Rape Straws trafią do powszechnego użytku, by każda z nas mogła zaopatrzyć się we własny egzemplarz..

Jednak nawet posiadanie wyżej wymienionego produktu nie zwalnia nas z zachowania czujności i stosowania się do metody ograniczonego zaufania w stosunku do obcych ludzi, ale i bliskich znajomych. Chcąc uniknąć niebezpiecznych sytuacji nie wybierajcie cię same do pubów, dyskotek, nie przyjmujcie napojów niewiadomego pochodzenia i pilnujcie swoich drinków.

zobacz również:

 1. Wykrywacz pigułki gwałtu
 2. Pigułka gwałtu – jak się chronić?
 3. Aborcja prawem kobiety?
 4. Najdziwniejsze metody antykoncepcyjne

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

4 komentarzy do Jak wykryć pigułkę gwałtu?

 1. avatar Anonim pisze:

  Gdzie kupic te slomki?

 2. avatar pele pisze:

  Polecam jedyną książkę nt. pigułki gwałtu wydaną w Polsce dostępną na maternus.pl. Kompendium wiedzy wydane przez Polskie Towarzystwo Socjologiczne. „Wokół pigułki gwałtu” autorstwa PT Nowakowskiego

 3. avatar li_lia pisze:

  Dziękuję i zachęcam do komentowania moich pozostałych tekstów :)

 4. avatar Anonim pisze:

  Te słomki to genialna rzecz !
  Wiadomo, że jednak nie rozwiążą problemy, ale na pewno pomogą..
  Bardzo pożyteczny artykuł.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zaskakujące powody unieważniania ma…
Jakiś celebryta ponoć podał powód, że jest gejem:) Ciekawe czy sąd kościelny uwierzył,...
Czy AI wykrada dane?
Umie podszyć się nawet pod realną osobę, więc niedługo wszyscy będziemy mieć klony...
Najzdrowsze mięso
Moim zdaniem mięso każdego rodzaju zakwasza organizm, a więc nie jest zdrowe...
Małżeństwa z najdłuższym stażem…
Rekordziści mają ponad 70-letni staż, to dłużej niż żyje wiele osób.... To już...