Włosy nie chcą rosnąć – pytanie do specjalisty

11 września 2012, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Pytanie czytelnika:

Mam 20 lat. Odkąd pamiętam mam krótkie włosy nic nie pomaga, kiedy je podcinam to rosną do tej samej długości co wcześniej i potem koniec takie już są. Mam włosy do ramion a chciałabym je mieć dłuższe w dodatku ostatnio bardzo mi wypadają i są bardzo cienkie i szybko się przetłuszczają. Proszę o pomoc jakich środków użyć aby to pomogło mi przy ich wzrastaniu dodam tyle , że na jakiekolwiek kurację nie mam pieniędzy. Czy można mi pomóc w jakiś inny:  tani,  ale efektowny sposób?

Odpowiada Klinika Handsomemen

Większość cech, zarówno charakteru jak i wyglądu dziedziczymy genetycznie, tyczy się to również naszych włosów. Nie tylko ich kolor, grubość, ale również maksymalną długość, do której możemy je zapuścić. Na długość i grubość włosów wpływ mają również czynniki zewnętrzne. Przy farbowanych włosach, silnie przesuszonych włosy po prostu kruszą się na końcach, dlatego też można to odebrać jako fakt, iż nie rosną. Niedobór witamin i pierwiastków śladowych również ma bardzo istotny wpływ na kondycję włosów i tempo ich wzrostu. Należy pamiętać, aby dieta była zrównoważona, dostarczała
żelaza, cynku, miedzi, siarki, witamin z grupy B, witamina A, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Niedobór wody (odwodnienie organizmu) powoduje łamliwość i suchość włosów, może spowolnić ich wzrost. W pobudzeniu wzrostu włosów, ich wzmocnieniu pomaga przeprowadzanie delikatnego masażu skóry głowy, który pobudza mieszki włosowe, poprawia ich ukrwienie, co doskonale je wzmacnia, skutkuje lepszym, wzmacnia wnikanie substancji aktywnych zarówno z diety jak i z preparatów zewnętrznych.

Dodatkowym atutem masażu skóry głowy jest odprężenie i zrelaksowanie całego organizmu. Taki masaż powinien być wykonywany: delikatnie, szczególnie wtedy kiedy włosy wypadają i się przetłuszczają, opuszkami palców i trwać nie dłużej niż 7 minut. W celu pobudzenia porostu włosów, zahamowania ich wypadania pobudzenia ich wzrostu dobrze jest wcierać w skórę głowy sok z czarnej rzodkwi, która poprawia mikrokrążenie, reguluje pracę gruczołów łojowych, dostarcza siarki, pierwiastka niezbędnego do prawidłowej budowy keratyny – głównego białka włosów. Im więcej keratyny, tym włosy są grubsze, mocniejsze, bardziej odporne na uszkodzenia. Dostępność czarnej rzodkwi uzależniona jest od pór roku, dlatego też warto zastosować po każdym myciu lotion Seboradin Niger -głównym składnikiem aktywnym jest zawarty w nim wyciąg z czarnej rzodkwi(produkt dostępny w aptekach), który zarówno pobudza wzrost włosów, ale również hamuje ich przetłuszczanie i nadmierne wypadanie.

Stosowanie lotionu wzmacnia wchłanianie substancji odżywczych z diety.

www.handsomemen.pl

Sklep Kliniki – TUTAJ

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezenty
Zawsze można być praktycznym :P tym bardziej jak idziemy do mężczyzny. Butelka dobrego...
Czego nie odmówisz sobie nawet podc…
Pizzy, niestety (albo stety :P ). Pizzy nie potrafię się oprzeć i zawsze...
Pleśń i wilgoć w domu
Teraz z domów robi się termosy więc potrzeba wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kanały...
Termometr
U nas sprawdza się termometr dokonujący dokładnych pomiarów temperatury ciała, ale też powierzchni czy płynów.