Gry i zabawy towarzyskie – w domu i na imprezie!

12 marca 2021, dodał: sylmos
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jesień to czas kiedy dni stają się coraz krótsze i ciemniejsze. Najlepszym sposobem na rozjaśnienie pochmurnej aury za oknem jest zabawa z rodziną i przyjaciółmi. To właśnie jesienne i zimowe wieczory są najlepszą okazją do  miłego spędzenia czasu, poznania się nawzajem, a może również do odkrycia swoich ukrytych zdolności i talentów?

zabawa

 

Gry i zabawy w domu

 

Kalambury — najbardziej znana i popularna gra towarzyska, polegająca na odgadywaniu haseł przedstawianych przez przeciwną drużynę. Hasła można zarówno pokazywać, jak i rysować; jedynym ograniczeniem jest zakaz wydawania dźwięków. Dodatkową atrakcją może być wprowadzenie kategorii haseł, np. filmy, zwierzęta, itp. Pomysł na filmowe kalambury: na karteczkach piszemy nawy znanych filmów np: Szczęki, Rambo, Titanic, Shrek, Zorro – każdy uczestnik pokazuje charakterystyczne zachowanie bohaterów, zabawa przednia!

Niezwykła historia — gra, polega na opowiedzeniu najbardziej niezwykłej/tajemniczej/zabawnej historii , związanej tematycznie z wylosowanym wcześniej przedmiotem. Gra idealnie nadaje się na ciemny, nastrojowy wieczór, który może spotęgować pożądany efekt.

Rzeźba — zabawa polegająca na tym, iż jedna osoba przykrywa się prześcieradłem lub inną tkaniną i przybiera wybrany przez siebie, określony kształt jakiejś rzeźby. Druga osoba ma za zadanie odgadnąć pozę i ustawić się tak samo. Zabawa z pewnością rozjaśni nawet najbardziej pochmurny dzień.

Państwa—miasta… — gra, do której potrzebny jest tylko kawałek kartki i długopis. Zabawa polega na wypisaniu słów z różnych dziedzin (państwo, miasto, roślina, zwierzę itp.), zaczynających się na zadaną literę.  Osoba która uzbiera najwięcej punktów wygrywa.

Jaki to film? – na karteczkach wpisujemy nazwy filmów i umieszczamy w kapeluszu lub koszyku. Uczestnicy zabawy po kolei wyciągają karteczki i muszą zaprezentować bez użycia słów tytuł filmu.  Pozostali zgadują tytuł filmów i świetnie się bawią obserwując popisy znajomych.

Kim jestem? – na przylepnych karteczkach zapisujemy imiona znanych, sławnych osób – mogą to być realne znane osoby lub bajkowe, filmowe postacie itp. Oczywiście osoba, która ma na czole przyklejoną karteczkę n ie ma pojęcia jaką jest osobą, aby zgadnąć musi zadawać pytania, pozostali uczestn icy odpowiadają wyłącznie TAK lub NIE. Wygrywa ta osoba, która najszybciej zgadnie swoją tożsamość. Pamiętajcie, że pytania są zadawane pojedynczo!

   Na zewnątrz

 

Ciuciubabka — zabawa, która polega na tym, że jedna osoba z zasłoniętymi oczami musi złapać po omacku pozostałe, starając się podążać za głosami i ruchami innych.

Podchody — gra terenowa, która polega na tym, ze jedna grupa osób ucieka przed drugą, zostawiając jej tropy, zagadki i wskazówki, naprowadzające na ich ślad. Celem jest odnalezienie miejsca docelowego.

Palant— gra, do której potrzebna jest mała piłka i słupki. Gracze dzielą się na dwie drużyny; jedna osoba rzuca piłkę w kierunku przeciwnej drużyny i musi przebiec oznaczone za pomocą słupków boisko zanim przeciwnicy odrzucą piłkę.

Dwa ognie — zabawa sportowa, zwana inaczej jako zbijak. Gracze muszą podzielić się na dwie drużyny i próbują zbijać piłką przeciwników.Gracze nie mogą wykraczać poza swoją część boiska. Zbicie (czyli punkt) następuje, gdy rzucona piłka dotknie gracza drużyny przeciwnej i spadnie na ziemię. W zależności od ustalanych zasad, gra się „na zbicia” lub „na punkty”.

Gry na imprezę

 

Gra w butelkę — uczestnicy siadają na obwodzie okręgu, naprzemiennie chłopak-dziewczyna, w którego środku umieszcza się butelkę. Wylosowana osoba musi wykonać rozkaz; można grać na całowanie lub na zadania i szczere odpowiedzi na pytania Osoba, która nie wykona zadania musi oddać fanty, a później je odkupić.

Mafia — następnie losują role, które będą odgrywali – policjantów albo mafiosów Na kolejny znak ujawniają się tylko źli i wskazują osobę, którą chcą wyeliminować. Wraz z nastaniem dnia narrator informuje, kogo zabito – dla nieszczęśnika to koniec tury. Zaczyna się dochodzenie w sprawie morderstwa.

Karaoke — śpiewanie określonych piosenek do muzyki. Śpiewającemu może pomagać wyświetlanie tekstu na dowolnym medium (telewizor, monitor, projektor itp.). Ostatnio popularne stały się gry komputerowe, które znacznie ułatwiają zabawę, jaką jest karaoke.

Twister — zadaniem uczestników jest umieszczanie dłoni lub stopy na wskazanym przez sędziego miejscu na macie.

 

zobacz również:

 

 1. Babski wieczór: pomysły, przekąski i konkursy

 2. Pomysły na oryginalny i szalony wieczór panieński!

 3. Gry erotyczne dla par – sklep

 4. Gry planszowe – idealny prezent

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

7 komentarzy do Gry i zabawy towarzyskie – w domu i na imprezie!

 1. avatar Barbara pisze:

  ojej ale super, chciałabym te wszystkie gry, uwielbiam takie spędzanie czasu!!!!!!

 2. avatar Damian pisze:

  Polecam zagrać wspólnie w quiz

 3. avatar Monika pisze:

  Oj te gry, które tutaj są wymienione to słabiutkie ;) A raczej to nie taki pokrój gier planszowych jest teraz popularny. Scrable, 5 sekund itd były popularne jakiś czas temu.
  Teraz karcianki typu „Sałatka z karaluchami”, „Kot w worku” itd, a jeśli chodzi o prawdziwe gry planoszowe, to Chińczyk został dawno wyparty przez np Smallworld, Ticket to ride Europe, Osadnicy i wiele, wiele innych tytułów, które opierają się na jakiejś historii ;)

 4. avatar gopro pisze:

  Jest też imprezowa gra karciana Loża Szyderców. Polski odpowiednik Cards Against Humanity. Sprawdza się b. dobrze :)

 5. avatar Kizia Mizia pisze:

  Polecam grę DIXIT świetna na spotkanie towarzyskie lub w gronie rodziny, super gra w skojarzenia!

 6. avatar Dobrodziejka pisze:

  a ja sądziłam, że na imprezie wystarczy grać w memory, fasolki i eurobusiness a tu proszę tyle nieznanych, fajnych gier…

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...