Usuwanie pieprzyków Warszawa – wskazania

12 marca 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Problem znamion dotyczy każdego człowieka. Szacuje się, że statystycznie każdy człowiek posiada od kilkunastu do kilkudziesięciu znamion i zmian skórnych. Niektóre z nich zaczynają pojawiać się wraz z upływem czasu. Bardzo często większość z występujących znamion jest niegroźna dla zdrowia, przez co nie wymagają interwencji chirurgicznej. Należy jednak pamiętać, że należy je kontrolować, a w razie wystąpienia niepokoju skontaktować się z lekarzem dermatologiem.

 

Znamiona usuwane są zazwyczaj z kilku podstawowych powodów:

 • Usuwanie wynika z nieestetycznego wyglądu znamienia, będącego bardzo często przyczyną występowania kompleksów, szczególnie u kobiet,
 • Usuwanie pieprzyków Warszawa zalicza się do działań z zakresu profilaktyki nowotworowej.

Wskazania do usunięcia pieprzyka

Jednym z zaleceń odnośnie usuwania pieprzyka jest jego umiejscowienie. Nawet w momencie stwierdzenia braku zagrożenia dla zdrowia i życia Pacjenta, mogą wystąpić inne powody, dla których lepiej usunąć znamię. Przykładowo, taka sytuacja występuje w momencie, gdy pieprzyk narażony jest na ciągłe tarcie, uciskanie lub inne podrażnienia mechaniczne. Tak samo jest w momencie ciągłego wystawiania zmian skórnych na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego UVA oraz UVB, które mają udowodnione działanie wywołujące powstawanie nowych znamion, a także nowotworów skóry.

Pamiętaj, zawsze masz możliwość skorzystania z fachowej opieki lekarskiej, jeżeli dostrzegasz na swojej skórze nieprawidłowości.

Skąd się biorą zmiany skórne i czy warto je usuwać?

Usuwanie zmian na skórze powinno być poprzedzone konsultacją lekarską. Zmiany barwnikowe, czyli inaczej zwane pieprzyki, występują ze względu na nagromadzenie się komórek barwnikowych, fachowo nazywanych melanocytami. Mają różne kształty, często nieregularne, a także mogą różnić się od siebie zabarwieniem. W momencie pojawienia się krwawienia z takiej zmiany skórnej lub dostrzeżenia powiększania się pieprzyka, może wystąpić zalecenie lekarskie o usunięciu.

Wszelkie zmiany skórne, przebarwienia, znamiona barwnikowe mogą pojawić się niespodziewanie, będąc reakcją organizmu na nadmierne wystawienie na oddziaływanie promieni słonecznych oraz ze względu na brak dostatecznej ochrony przed działaniem UVA i UVB. Ponieważ większość Polaków ma jednak jasną karnację oraz delikatną skórę, a lato w Polsce charakteryzuje się upałami oraz pełnią słońca, zdecydowanie większość z naszych rodaków narażona jest na powstawanie nowych zmian na skórze. Mimo iż co roku coraz więcej lekarzy apeluje o rozwagę podczas korzystania z dobrodziejstw ciepłej pogody oraz o stosowanie odpowiednich kremów z filtrem, co roku odnotowuje się nowe przypadki rozpoznania czerniaka.

Poznaj przebieg zabiegu usunięcia znamion

Wykorzystując klasyczne działania chirurgiczneusuwane są wszelkie zmiany skórne, niezależnie od tego, czy są one łagodne, czy też złośliwe. Ze względu na zachowanie ostrożności oraz zasad bezpieczeństwa, przed każdym zabiegiem nasi lekarze przeprowadzają z Pacjentami wywiady medyczne oraz opisują przebieg całej procedury medycznej zabiegu. Zajmujemy się usuwaniem:

 • Włókniaków,
 • Brodawek łojotokowych,
 • Pieprzyków,
 • Znamion skórnych,
 • Kaszaków,
 • Tłuszczaków,
 • I innych zmian.

Przebieg i efekty zabiegu

Zanim Pacjent wyznaczy termin chirurgicznego usunięcia zmiany skórnej, pierwszym krokiem powinno być odbycie konsultacji z dermatologiem, który zdiagnozuje stan skóry danej osoby oraz jej znamion, a także ustali odpowiednią metodę leczenia. W przypadku zmian zakwalifikowanych do zabiegu niechirurgicznego można usunąć natychmiast, w momencie pierwszej wizyty. Innymi zajmie się lekarz chirurg. W takim przypadku Pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe, a po całej procedurze medycznej miejsce usuwania zmiany zaszywane jest szwami, które należy zdjąć maksymalnie do czternastego dnia po zabiegu. Zazwyczaj usunięty wycinek przekazuje się na badanie histopatologiczne.

Nasi lekarze szczególnie dbają o estetykę wykonania zabiegów, codziennie dokładając starań, aby pozostający ślad po zabiegu był jak najmniej widoczny. Należy pamiętać, że ostateczny efekt zabiegu determinuje zdolność do regeneracji skóry Pacjenta.

Kiedy należy usunąć znamiona barwnikowe?

Na początku drogi do życia bez znamienia, wymagane jest odbycie konsultacji dermatologicznej. Podczas jej trwania lekarz dermatolog zapozna się z kłopotliwym miejscem, określi typ oraz charakter zmiany, a także sprecyzuje w jakim stopniu istnieje konieczność poddania się zabiegowi chirurgicznego usunięcia. Część zmian klasyfikowane jest jako niezłośliwe z bardzo niską predyspozycją do przemieniania się w typ złośliwy. Inne z kolei będą należeć do grupy o zwiększonym ryzyku – te z kolei wymagają systematycznych kontroli ze strony lekarza dermatologa. Znane są przypadki medyczne Pacjentów, gdzie zmiana była na tyle zaawansowana, że jeszcze przed odbyciem konsultacji wiadoma była konieczność usuwania zmian.

Poniżej znajduje się lista cech wszelkich zmian skórnych, które należy usunąć z przyczyn bezpieczeństwa. Oto najbardziej popularne:

 • Pieprzyk, mimo iż może być całkowicie bezpieczny, umiejscowiony jest w takim miejscu, które naraża go na ciągłe uderzenia, otarcia, podrażnienia i wszelkie urażenia mechaniczne, takie jak nacisk paska od spodni, nacisk biustonosza, otarcia i ucisk noszonej torby lub plecaka.
 • Znamiona posiadają postrzępione lub nierównomierne brzegi,
 • Znamiona charakteryzują się nierównomiernym zabarwieniem lub posiadają bardzo ciemny, prawie czarny kolor,
 • Zmiany skórne stale powiększają się,
 • Zmiana zaliczana jest do tych z grupy „dużych zmian”, czyli takich, które mają średnicę większą niż 6 mm. W tym przypadku wymagana jest ich wcześniejsza kontrola przez pewien okres czasu pod opieką lekarza dermatologa.

Aby cieszyć się zdrowiem i nie narażać się na niepotrzebne pogorszenie stanu skóry, z każdym znamieniem należy postępować ostrożnie i delikatnie. Nie powinno się ich rozdrapywać. Warto wystrzegać się wszelkich podrażnień. Ryzyko wystąpienia nowotworu, zwłaszcza czerniaka obniża stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF w momencie kiedy skóra narażona jest na szkodliwe działanie promieniowania ultrafioletowego UVA i UVB.

Wybierając nasz gabinet masz gwarancję, że na wizycie uzyskasz niezbędne wsparcie lekarskie, fachową opiekę, a także pełną diagnostykę, która bardzo często odmienia życie danego Pacjenta, pozwalając na wyeliminowanie ryzyka wystąpienia nowotworu. Nasi specjaliści bardzo chętnie udzielą profesjonalnych rad na temat dbania o znamiona, a także przedstawią wszelkie szanse oraz potencjalne zagrożenia wynikające z posiadania nieusuniętych znamion, a także objaśnią atuty związane z chirurgicznym usuwaniem zmian skórnych.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...