Domowe odtrucie alkoholowe – czy warto sięgać po kroplówki?

22 czerwca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Nadmierne spożycie alkoholu prowadzi do zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. Następstwem jest nie tylko złe samopoczucie, ale też możliwość uzależnienia się, jeśli tego typu praktyki stosuje się zbyt często. Zarówno osoby pijące alkohol sporadycznie, jak i te spożywające go nagminnie, po chwili przyjemności muszą się zmagać z potężnym kacem. Sposobem na zatrucie alkoholem są domowe kroplówki.

Jak przebiega proces metabolizmu etanolu?

Złe samopoczucie po spożyciu alkoholu, popularnie nazywane kacem, nie jest niczym innym, jak skutkiem zatrucia organizmu etanolem, a w szczególności produktami jego metabolizmu. W czystej postaci alkohol jest wydalany z organizmu zaledwie w 10% (wydychanie, pot lub mocz). Pozostałe 90% ulega eliminacji enzymatycznej, która w znacznym procencie zachodzi w wątrobie. Podczas rozkładania tego związku na prostsze składniki powstaje między innymi wysoce toksyczny związek ­ – aldehyd octowy. W kolejnych etapach jest on przetwarzany w octan, którego większość trafia do krwiobiegu.

Alkohol wchłania się bardzo szybko i niemal natychmiast trafia do krwi. W tym samym czasie rozpoczyna się też jego metabolizm, a toksyczne substancje pojawiają się w organizmie już po jednym kieliszku wina czy wódki. Z kolei czysty etanol trafia do wszystkich organów, upośledzając ich pracę. Kiedy pojawia się złe samopoczucie, spowodowane przetwarzaniem etanolu, często pierwszym odruchem jest sięgnięcie po kieliszek na kaca. Tym samym dyskomfort się przedłuża, a konsekwencjom nie ma końca. W takich sytuacjach o wiele lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest domowy detox.

Na czym polega domowe odtrucie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe ma na celu jak najszybsze usunięcie z organizmu produktów metabolizmu alkoholu oraz uzupełnienie niedoborów składników mineralnych i witamin zużytych podczas tych procesów. Związki te są niezbędne do pracy narządów i zachodzenia różnych reakcji metabolicznych. Bez witamin i mikroelementów nie funkcjonuje prawidłowo układ nerwowy, pokarmowy czy mięśniowy, dlatego do przywrócenia ich sprawności niezbędne jest dostarczenie tych substancji.

Domowe odtrucie alkoholowe ma wiele zalet:

  • jest przeprowadzane w domu pacjenta, który nie musi odbywać męczących podróży do placówek medycznych,
  • jest przeprowadzane pod kontrolą lekarza, który bada pacjenta i stosownie do okoliczności dobiera najlepszą kompozycję leków i suplementów,
  • jest dostępne przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu,
  • zapewnia znacznie szybszy efekt niż leczenie się sokiem z kapusty czy innymi domowymi sposobami,
  • jest skuteczne, gdyż dobrana kompozycja leków eliminuje najintensywniej odczuwane dolegliwości,
  • jest w pełni dyskretne.

Detox alkoholowy w warunkach domowych jest komfortowy dla pacjenta i bezpieczny. Ponadto pozwala wyeliminować różne zagrożenia uboczne, jeśli przykładowo pacjent cierpi na przewlekłą chorobę i nie może przyjmować niektórych leków. Obecność wykwalifikowanego pracownika zapewnia kontrolę nad przebiegiem odtrucia i umożliwia natychmiastową reakcję, jeśli pojawią się dodatkowe, nieoczekiwane problemy.

Dlaczego warto skorzystać z kroplówki na kaca?

Doraźna pomoc w formie kroplówki na kaca nie jest metodą leczenia alkoholizmu. Może jednak pomóc w pierwszym kryzysie, przywracając organizm do względnej równowagi. Poprawa samopoczucia pozwala na podjęcie decyzji o leczeniu uzależnienia. Dlaczego tak się dzieje? Osoba uzależniona zwykle nieustannie spożywa alkohol, pozostając pod jego wpływem niemal przez całą dobę. W efekcie jej funkcje poznawcze, zdolność oceny sytuacji czy logicznego myślenia są upośledzone. Dodatkowo alkohol rozszerza naczynia krwionośne, przynosząc subtelne wrażenie ciepła. Dlatego kiedy przychodzi „spadek formy”, uzależniony sięga po kolejne porcje etanolu, aby powrócić do swojego błogostanu.

Odtrucie alkoholowe w Warszawie – detox24h.pl

Domowe odtrucie alkoholowe pozwala mu pokonać etap kryzysu, powracając do stanu trzeźwości i logicznego myślenia. Pozbycie się dolegliwości takich jak bóle głowy i mięśni, nudności i wymioty, drgawki, zaburzenia widzenia i wiele innych może być zachętą do odczuwania takiego stanu na stałe.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak szybko w relacjach przechodzici…
Zależy też od tego, jak bardzo mnie ktoś kręci.. Bo jeśli bardziej mnie kręci...
Sposoby na jesienną chandrę:)
Słodkości:) Jesienią najwięcej piekę ciast, zauważyłam...
yerba mate
Był czas, że tylko ją piłam, ale nie widziałam specjalnego wpływu na samopoczucie...
Przyjęcie do przedszkola a szczepie…
Dziecko niezaszczepione może roznosić choroby, więc lepiej pilnować tych podstawowych szczepień, chyba że...