Wrocław na weekend – podróż szlakiem krasnali | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wrocław na weekend – podróż szlakiem krasnali

30 czerwca 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wrocław, Sofitel Wrocław Old Town, AccorHotels

Wrocław – jedno z największych miast w Polsce – znalazł się w pierwszej dziesiątce miejsc wartych odwiedzenia w Europie według rankingu The Guardian. To ważny ośrodek biznesowy i turystyczny, otwarty zarówno na gości z kraju, jak i z zagranicy. Czym Wrocław zasłużył sobie na pozycję w gronie najciekawszych miejscowości?

http://www.accorhotels.com/5345
Pomimo burzliwej historii i wojennych zniszczeń w mieście zachowało się wiele budowli w stanie nienaruszonym. Równie wiele budynków zrekonstruowano lub odrestaurowano. Można tu zatem podziwiać ponad 8 tysięcy zabytkowych kamienic, monumentalne kościoły,
a także
jeden z najstarszych ratuszy w Polsce. Wrocław jest idealnym miastem zarówno na weekendowy wypad, jak i na dłuższy urlop.

Wrocławskie krasnale – symbol miasta

W 2005 roku w różnych częściach miasta zaczęły się pojawiać sympatyczne krasnale. Nawiązywały do graffiti malowanych w czasach komunizmu, ale ta inspiracja już dawno zatarła się w społecznej świadomości. Figurki skrzatów tak bardzo spodobały się mieszkańcom i turystom, że stały się integralną częścią Wrocławia i jego symbolem. Obecnie na terenie aglomeracji można znaleźć już ponad 270krasnali – i wciąż tworzone są nowe. Każda z figurek ma własne imię, nawiązujące do miejsca, w którym stoi – przed kinem na ul. Kazimierza Wielkiego zadomowił się Kinoman, zbiorami Zakładu Narodowego im. Ossolińskich opiekuje się Ossolinek, a nad studentami Politechniki czuwa Wykształciuch.

Najstarsza część miasta – Ostrów Tumski

Ostrów Tumski to najstarsza część Wrocławia, dawniej będąca niezależną wyspą, a jednocześnie warownym grodem, który dał początek miastu. Niemal każda ze znajdujących się tu uliczek i budowli tchnie historycznym pięknem.
Na Ostrowie Tumskim mieszczą się najcenniejsze zabytki m.in. gotycka katedra św. Jana Chrzciciela, której dzieje sięgają czasów zjazdu gnieźnieńskiego. Ważnym obiektem jest także monumentalne Muzeum Archidiecezjalne, znane ze zbiorów sztuki sakralnej. Jeden z eksponatów muzeum to księga henrykowska z najstarszym zapisanym zdaniem w języku polskim.
Na Ostrowie Tumskim znajduje się również założony w XIX wieku ogród botaniczny. Na powierzchni 7 hektarów zgromadzono około 8 tysięcy gatunków roślin, w tym odmiany tropikalne, górskie i wodne. Krajobraz ogrodu dopełniają malownicze alejki i drewniane kładki.

Stare Miasto – wizytówka Wrocławia

Najbardziej reprezentacyjną częścią Wrocławia jest Stare Miasto. Jego centralną część stanowi Rynek Główny z urokliwymi barokowymi kamienicami oraz najstarszym w Polsce, bogato zdobionym ratuszem, w którym obecnie mieści się Muzeum Miejskie.
Ważnym obiektem jest także kościół św. Elżbiety. Monumentalna, 91-metrowa wieża kościoła pełni funkcję popularnego punktu widokowego – doskonale widać stąd panoramę Wrocławia. W dalszej części Starego Miasta znajduje się zabytkowy gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Muzeum Narodowe i Panorama Racławicka

Wrocław może się pochwalić jednym z najważniejszych muzeów w Polsce. Wrocławskie Muzeum Narodowe gromadzi głównie dzieła sztuki malarskiej i rzeźbiarskiej, ze szczególnym uwzględnieniem tych pochodzących ze Śląska. Można tu podziwiać m.in. obrazy Jacka Malczewskiego, Aleksandra Gierymskiego, Józefa Chełmońskiego, a także dzieła światowej klasy artystów pochodzących z innych krajów. Za jedne z najważniejszych eksponatów uważa się Madonnę z Jezusem i św. Janem spod pędzla Agnola Bronziego oraz Pejzaż zimowy
z łyżwami i pułapką na ptaki
autorstwa Pietera Brueghla Młodszego.
Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu stanowi także Panorama Racławicka – wielkie malowidło z elementami przestrzennymi, przedstawiające sceny z bitwy stoczonej pod Racławicami przez oddziały Tadeusza Kościuszki.

Nocleg we Wrocławiu – wysokiej klasy hotele

Miasto może się pochwalić rozbudowaną bazą noclegową. Na turystów czekają kameralne apartamenty, przytulne pensjonaty oraz luksusowe hotele z grupy AccorHotels.

  • W samym sercu Starego Miasta mieści się Hotel Sofitel Wrocław Old Town, oferujący aż 250 pokojów, w tym 15 apartamentów, oraz 11 sal konferencyjnych.

 

  • Nieco bliżej komunikacyjnego centrum Wrocławia, na placu Dominikańskim, znajduje się natomiast Hotel Mercure Wrocław Centrum. Stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania miasta – największe atrakcje Wrocławia są bowiem zlokalizowane w odległości krótkiego spaceru od obiektu.
  •  Osoby podróżujące samolotem mogą natomiast zainteresować się ofertą ibis Wrocław Stadion – hotelu umieszczonego tuż przy lotnisku oraz stadionu piłkarskiego wybudowanego na Euro 2012. To także dobra propozycja dla turystów dysponujących nieco mniejszych budżetem – hotel zapewnia bowiem komfortowe warunki pobytu w korzystnej cenie.

Wrocław zaprasza! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty noclegowej w mieście – zajrzyj na stronę AccorHotels.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Suszenie grzybów
Ja lubię tylko pieczarki a ich się nie suszy ...
Najbardziej absurdalne przepisy pra…
Super przepis z tą długością włosów, na pewno przyczyni się do zmniejszenia zużycia wody...
Bezpieczny kredyt 2%
Moja siostra się stara o niego i czeka właśnie na decyzję. Na pewno...
Darmowe leki dla seniorów i dzieci
To jest tak zrobione żeby jak najmniej ludzi skorzystało....