Wiosenne oczyszczanie organizmu – detoks i odżywienie skóry po zimie | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wiosenne oczyszczanie organizmu – detoks i odżywienie skóry po zimie

27 marca 2024, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Czy nasz organizm nie powinien radzić sobie z tym sam? Czy naprawdę potrzebne nam diety, suplementy i kosmetyki? Odpowiedź brzmi: tak. Są na potrzebne. Nasze organizmy to niesamowite maszyny, ale aby radzić sobie ze wszystkim musielibyśmy żyć w świecie idealnym – bez toksyn, bez chemikaliów, z czystą, organiczną żywności, czystą wodą i perfekcyjnym stylem życia wypełnionym fizyczną aktywnością i regularnym, głębokim, co najmniej 8-godzinnym snem.

Tymczasem w samych Stanach Zjednoczonych produkuje się ponad 150 milionów ton chemikaliów spożywczych i kosmetycznych rocznie i pomimo ruchów proekologicznych ich ilość rośnie z każdym rokiem. Niepokojące jest to, że wiele z tych substancji chemicznych zakłóca naturalne funkcjonowanie naszych hormonów, a to często prowadzi do problemów zdrowotnych. Jak przeprowadzić stopniowy i skuteczny detoks, który jednak nie będzie powodował bólu głowy, problemów skórnych i obezwładniającego zmęczenia? Warto zapewnić organizmowi wsparcie – pomóc zmetabolizować toksyny, a jednocześnie zadbać, aby wszystko przebiegało w komfortowy sposób. Pamiętaj, że niektóre toksyny są rozpuszczalne w tłuszczach i dlatego są najłatwiej wydalane poprzez pocenie się lub detoksykację wątroby (a potem wydalanie przez jelita) inne z kolei rozpuszczalne są w wodzie i wydalane przez nerki. Trzeba więc zadbać o te organy i pomóc im w okresie wzmożonej pracy. Jak to robić? Stosuj dietę bogatą w witaminy, minerały i składniki odżywcze, które wspomagają detoksykację. Jedz dużo kolorowych warzyw, bogatych w składniki odżywcze warzyw liściastych, jagód, odżywczych nasion, jeśli musisz sięgaj po chude mięso z wolnego wybiegu oraz dzikich ryb. W miarę możliwości wybieraj produkty organiczne i ogranicz mięso. Unikaj pokarmów zapalnych, do których należą: cukry (i sztuczne słodziki!), tłuszcze trans (margaryna, żywność smażona, żywność pakowana) oraz produkty genetycznie modyfikowane. Pij co najmniej 2-3 litry przefiltrowanej wody (lub ziołowych herbat) dziennie, aby oczyścić nerki. Zapomnij
o alkoholu i kawie (obciążają wątrobę). Ćwicz, odpoczywaj, korzystaj z sauny i wybieraj produkty do pielęgnacji i suplementy wspierające naturalne procesy regeneracyjne.

I pamiętaj – wiosenny detoks nie powinien powodować złego samopoczucia!

WIOSENNY „POWER SET” DLA PEŁNEJ BLASKU SKÓRY:

Oczyszczanie: EISENBERG Paris PURIFYING LIGHT FOAMING GEL

delikatna woda, która zmienia się w lekką musującą piankę dla skutecznego usunięcia wszystkich zanieczyszczeń. Tonizuje i chroni przed skutkami zanieczyszczonego środowiska, dogłębnie oczyszcza likwidując źródła ewentualnych stanów zapalnych, wyraźnie zwęża pory i pomaga uzyskać zdrowy i świeży wygląd skóry twarzy, pozostawiając cerę promienną i rozświetloną.

SPRAWDŹ: EISENBERG Paris PURIFYING LIGHT FOAMING GEL 249 ZŁ/150 ML

Wszystkie produkty EISENBERG Paris dostępne są stacjonarnie w SEPHORA i na sephora.pl.

Odżywianie: Sesderma SESGEN 32 to krem odżywczy aktywujący komórki daje efekt doskonałego odżywienia, nawilżenia i wygładzenia struktury skóry. Posiada bardzo dobrą skuteczność dzięki temu, że wpływa na procesy odpowiedzialne za starzenie się skóry. Znajduje oznaki starzenia w DNA i stymuluje geny do procesów naprawczych. Znacznie przedłuża żywotność komórek, a także regeneruje te uszkodzone.

SPRAWDŹ: Sesderma SESGEN 32 229 ZŁ/50 ML

Ochrona: Mediderma FR – ANTIOX MD ANTI-POLLUTION to liposomowe serum z kwasem ferulowym, które wzmacnia naturalną odpowiedź antyoksydacyjną skóry oraz pomaga chronić skórę przed oznakami starzenia, poprawiając nawilżenie, elastyczność i świetlistość.

SPRAWDŹ: Mediderma FR – ANTIOX MD ANTI-POLLUTION 305 ZŁ/30 ML

Wsparcie od środka: Medilâge anti âge to formuła łącząca dwa opatentowane składniki. AstaPure®Arava i TetraSOD®, które radykalnie wpływają na zmniejszenie liczby zmarszczek oraz poprawiają nawilżenie i elastyczność skóry. Zawarta w algach Arava astaksantyna chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i światła niebieskiego. Zabezpiecza również DNA białek i lipidów przed uszkodzeniami antyoksydacyjnymi oraz szkodliwym wpływem środowiska. Dodatkowo działa synergistycznie, nasilając działanie innych przeciwutleniaczy, takich jak witaminy E i C. Testy potwierdzają, że hamuje ona uszkodzenia komórek spowodowane wolnymi rodnikami i ekspozycją na promieniowanie UV. Tetra SOD® jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, obdarzonym potężną mocą dezaktywacji wolnych rodników. Chroni praktycznie każdą komórkę przed ich toksycznym działaniem, w tym przed szkodliwym promieniowaniem UVB.

SPRAWDŹ Medilâge anti âge 495 ZŁ/30 KAPSUŁEK

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...