Święta zaklęte w herbacie

20 grudnia 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

 

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Zarówno dzieci, jak i dorośli oczekują z niecierpliwością na ten wyjątkowy czas, w którym króluje ciepła, rodzinna atmosfera, pięknie udekorowana choinka mieni się światełkami a spokojne wieczory z gorącą herbatą dodają magii chwilom. Jakie aromaty sprawiają, że to tak urokliwe momenty?

teekanne

Cynamon

Trudno sobie wyobrazić świąteczne potrawy bez cynamonowej woni. Ta aromatyczna, korzenna przyprawa – ponoć najstarsza na świecie – wyostrza smak mięs, tradycyjnych pierniczków i ciast z dodatkiem bakalii i suszonych owoców. Cynamon jest też nieodłącznym składnikiem grzańca.

Goździki

Pochodzą z odległego Madagaskaru, a swoim niepowtarzalnym zapachem przywołują wspomnienia dzieciństwa. Ceni się je za mocny, korzenny zapach, a jako dodatek do ciast, kompotów, konfitur, pieczeni i grzańców stanowią niezbędny składnik wigilijnej kuchni.

Kardamon

Nie każdy wie, że jest to jedna z najdroższych przypraw świata – druga po szafranie, określana niekiedy mianem “królowej przypraw” na tronie wraz z królem – czarnym pieprzem. Jego niezwykły aromat wydobywa bogactwo smaku najróżniejszych potraw i napojów.

Imbir

Sypki, marynowany, kandyzowany, w formie naparu – to tylko niektóre z form, w jakich można spotkać w świątecznej kuchni tę przyprawę. Korzeń imbiru to samo zdrowie – działa rozgrzewająco, wzmacnia odporność i przy tym świetnie, orzeźwiająco smakuje w połączeniu z miodem i cytryną.

– Każda z tych przypraw jest inna – ma unikalne aromaty, smaki, właściwości, a jednocześnie każda z nich przywołuje na myśl Święta Bożego Narodzenia – zauważa Joanna Fijałkowska, Trade Marketing Specialist TEEKANNE. Taki niesamowity bukiet smaków i zapachów zamknięty został w herbatkach TEEKANNE “Magic Moments”, “Winter Time” oraz “Magic Apple”, idealnych na zimowe wieczory – dodaje. Chwila wytchnienia z ulubionym napojem w intensywnych przedświątecznym czasie na pewno się przyda, by nabrać sił na dalsze przygotowania.

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz