Służba zdrowia – prywatna czy publiczna?

27 października 2014, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Jak ważny jest dostęp do służby zdrowia rozumie każdy, kto kiedykolwiek potrzebował opieki medycznej, a więc zdecydowana większość z nas. Wszyscy też zapewne wiemy, jak obecnie trudno dostać się do lekarza specjalisty. Pacjenci spędzają mnóstwo czasu w przychodniach czekając w kolejkach, a czas oczekiwania na niektóre badania niekiedy można liczyć w miesiącach.

 

ce

Kolejki do zapracowanych lekarzy

Duża ilość pacjentów sprawia, że lekarz każdemu z nich może poświęcić niewiele czasu, a w takich warunkach trudno o rzeczowe wyjaśnienie na czym polega choroba lub jak stosować lek. Także niewłaściwe przechowywanie leków może być groźne dla pacjenta, dlatego niezwykle ważne jest, aby lekarz podczas wizyty miał czas na opis ich działania czy sposób przechowywania. Alternatywą dla publicznej służby zdrowia jest ta prywatna. Chociaż mogłoby się wydawać, że korzystanie z publicznej opieki zdrowotnej jest bezpłatne, tak naprawdę płaci za nią każdy odprowadzający obowiązkowe składki na ubezpieczenie zdrowotne pacjent. Warto też zauważyć, że większość prywatnych placówek oferujących opiekę zdrowotną podpisuje umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, co oznacza, że niektóre z zabiegów są w nich refundowane.

Wygoda i nowoczesność

Jakie są jeszcze zalety korzystania z prywatnej opieki medycznej? Przede wszystkim brak kolejek. Prywatnym przychodniom zależy na pacjentach, więc wprowadzają liczne udogodnienia, jak np. umawianie wizyty online, przypomnienia o planowanych wizytach, przesyłanie wyników badań, czy możliwość łatwego odwołania wizyty. Tego typu ułatwienia oferuje np. Medicover, czy Centrum Medyczne Damiana. W prywatnych placówkach stosunek personelu do pacjentów jest zwykle oceniany jako bardziej życzliwy niż w publicznych szpitalach czy przychodniach, a sprzęt medyczny jest zazwyczaj bardziej nowoczesny. Do korzystania z usług prywatnej służby zdrowia są niejako zmuszeni ci, którzy pracują na tzw. umowach śmieciowych, przez co nie mogą korzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej. Jednak obecnie wielu pracodawców wykupuje dla swoich pracowników pakiety właśnie w prywatnych przychodniach. Taki pakiet obejmuje zwykle podstawową opiekę medyczną, ale za dodatkową opłatą można go poszerzyć o dodatkowe badania czy możliwość konsultacji z lekarzem specjalistą. Zastanawiając się nad wyborem opieki medycznej warto wziąć pod uwagę prywatną służbę zdrowia. Oprócz gwarancji wysokiej jakości obsługi i badania nowoczesnym, sprawnym sprzętem, możemy liczyć na przyjazną atmosferę i życzliwość personelu, a przede wszystkim zyskać na czasie, co jest szczególnie ważne w przypadku chorób przewlekłych.

 

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

11 komentarzy do Służba zdrowia – prywatna czy publiczna?

  1. avatar Susa pisze:

    Zależy co oczekujesz od takiego ubezpieczenia, bo każdy ma różne potrzeby a kwota składki nie zawsze powinna być wyznacznikiem.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nietypowa aranżacja biura - jak sąd…
Nietypowa ale praktyczna aranżacja biura może być jak najbardziej. Podoba mi się!
"nocne marki" - dozwolone po 22 :)
Ja bardzo późno chodzę spać, więc zanim zasnę co nie mam z tym...
Depilacja-co najlepsze?
Depilatory laserowe są bardziej precyzyjne niż IPL. Wielu ekspertów uznaje, że jest to najskuteczniejsza...
Torebka duża czy mała?
Małe torebki okazują się być świetnym dodatkiem stylizacyjnym. Dla przykładu mała torebka na łańcuszku...