Piękna i gładka – zadbaj o skórę szyi i dekoltu przed latem

23 maja 2017, dodał: media
Artykuł zewnętrzny

Szyja i dekolt zdradzają prawdziwy wiek kobiety – nie tylko dlatego, że skóra w tych miejscach szybciej się starzeje, ale przede wszystkim z powodu zaniedbania. Ten często pomijany podczas pielęgnacji obszar jest niezwykle delikatny i wymagający. Czy można odwrócić efekty zaniedbania i zapewnić tym partiom ciała młody i gładki wygląd?

Większość z nas starannie dba o urodę: stosujemy najlepsze kremy do twarzy, kupujemy odpowiednie podkłady, regularnie odwiedzamy kosmetyczkę i oczyszczamy cerę. Często jednak zapominamy o obszarze równie ważnym jak skóra twarzy, a bardzo szybko zdradzającym nasz prawdziwy wiek. Szyja i dekolt to delikatne okolice wymagające codziennej troski. Przypominamy sobie o nich zwykle jednak dopiero w okresie wiosenno-letnim, gdy częściej odsłaniamy ciało. Głębokie dekolty i spięte włosy odsłaniają nieestetyczne efekty zaniedbań: zmarszczki, wiotką skórę i przebarwienia, bardzo trudne do usunięcia, ponieważ skóra w tych miejscach jest niezwykle cienka. Są jednak sposoby, by poprawić jej wygląd i spowolnić proces starzenia.

ABC pielęgnacji

  1. Aby długo cieszyć się gładką i jędrną skórą, należy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. Często, nakładając krem pielęgnacyjny, zatrzymujemy się na linii żuchwy, zapominając, że skóra poniżej – na szyi i dekolcie – wymaga takiej samej troski.
  2. Warto pamiętać o regularnym złuszczaniu – delikatny peeling lub szczoteczka masująca usuną martwy naskórek i poprawią krążenie.
  3. Trzeba pamiętać, aby wszelkie zabiegi pielęgnacyjne szyi i dekoltu wykonywać „od dołu”, by nie rozciągać skóry i nie przyśpieszać jej opadania.
  4. Wychodząc z domu, koniecznie trzeba nałożyć filtr przeciwsłoneczny – skóra szyi i dekoltu jest cienka i delikatna, a nadmiar promieni UV szybko uwidoczni drobną siateczkę zmarszczek.

Specjalista do zadań specjalnych

Nawet regularna domowa pielęgnacja może wymagać bardziej profesjonalnego wsparcia. Podczas wizyt u kosmetyczki można poprosić o wskazanie najlepszych zabiegów pielęgnujących skórę. Może to być mikrodermabrazja, która pomoże złuszczyć naskórek i rozjaśnić przebarwienia, masaż poprawiający elastyczność skóry lub nawilżająca maska kolagenowa. Większość zabiegów na twarz za dopłatą może być wykonana też na szyi i dekolcie – warto się na to zdecydować, bo taki wydatek to inwestycja w młody i piękny wygląd.

S.O.S. w trudnych przypadkach

Co w sytuacji, gdy lata zaniedbań lub skłonności genetyczne sprawiły, że skóra szyi i dekoltu nie prezentuje się dobrze i zwykłe nawilżanie już nie pomaga? Zmarszczki i zwiotczenie są szczególnie trudne do usunięcia, ponieważ skóra na tym obszarze jest bardzo cienka. Niektóre gabinety medycyny estetycznej do odmłodzenia wyglądu tych okolic stosują mezoterapię i wypełniacze, jednak żadna z tych metod nie gwarantuje pełnej skuteczności. Mezoterapia wymaga kilku sesji, jednak efekty nie są spektakularne i stosunkowo szybko znikają. Z kolei wypełniacze w przypadku szyi i dekoltu nie pozwalają na naturalnie wyglądające zlikwidowanie zmarszczek i mogą tworzyć nieestetyczne grudki.

Obecnie dostępna jest inna możliwość wykorzystania wypełniaczy na potrzeby usuwania zmarszczek na szyi i dekolcie – ostrzyknięcie danej partii żelem na bazie kwasu hialuronowego TEOSYAL RHA 1, który charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami rozciągliwości i siły, umożliwiającymi dopasowanie się do struktury leczonego obszaru i zmarszczek, ze zmniejszonym ryzykiem pojawienia się grudek. Już po jednym zabiegu skóra wygląda na wyraźnie odmłodzoną i zdrowo nawilżoną. Żel przynosi najlepsze efekty w przypadku drobnych zmarszczek. Aby uzyskać pełen rezultat, iniekcję należy powtórzyć kilkukrotnie – w zależności od stanu wyjściowego skóry.



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fotowoltaika - największy problem r…
Zespół naukowy z USA, Wielkiej Brytanii i Włoch opracował urządzenie rozwiązujące problem nagrzewających...
Wczesne truskawki niezdrowe?
Wczesnowiosenne owoce i warzywa zawierają szeroką gamę szkodliwych dla zdrowia pestycydów. Te sprowadzane...
W jakiej pozycji spać?
Spanie w nieodpowiedniej pozycji może prowadzić do dolegliwości bólowych, migren, uczucia zmęczenia. Zdaniem kręgarzy...
Dyrektywa budynkowa EPBD
Parlament Europejski przegłosował dyrektywę EPBD. Jej celem jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków i eliminacja paliw...