URODA I ZDROWIE

Pan Domu – czyli jak zachęcić męża do prac domowych

20 stycznia 2017, dodał: karolina0092

Instrukcja obsługi mężczyzny jest dość prosta w przeciwieństwie do naszej – kobiecej instrukcji obsługi. Proste komunikaty, trochę egoizmu i częste chwalenie = SUKCES

Drogie Panie zaczynamy lekcje.

LEKCJA PIERWSZA

Lekcja dotyczy wyżej wymienionych prostych komunikatów. „Kochanie posprzątaj w kuchni” – to nie do końca prosty przekaz, bo tak właściwie co chcemy tym komunikatem osiągnąć? Biedny mężczyzna może nas nie zrozumieć i nie wiedzieć czy ma umyć stertę naczyń, wynieść śmieci, wytrzeć kurze czy umyć okno. Gdy zrobi coś nie po naszej myśli? Foch gwarantowany.  Lepiej dla nas i dla niego jeśli bez owijania bawełny rzucimy hasłem ” Kochanie wynieś śmieci” ( jak wróci możemy spróbować z kolejnym zadaniem).  Bądź konsekwentna w swoich działaniach a przy tym miła i urocza.

LEKCJA DRUGA

Egoizm nie jest zły! Pomyśl o sobie. Budzisz się w niedzielny poranek, małżonek obok chrapie w najlepsze a Ty? Ty po prostu zamknij się w łazience , nalej wody do wanny, puść ulubioną muzyczkę i błogo spędź ten dzień. W międzyczasie nasz Królewicz się obudzi i zorientuje się, że coś jest nie tak jak być powinno (czyt. brak przygotowanego śniadanka i gorącej kawki.) Puka do drzwi łazienki a Ty słodkim głosem prosisz o tosty i herbatę. Nie minie 20 min a ponownie zjawi się u drzwi łazienki i zaprosi na poranną ucztę. Ty – szczęśliwa i wykąpana On- szczęśliwy i dumny, że sprawił radość swojej kobiecie. Od czasu do czasu zapomnij kupić świeżego pieczywa, nie zrób obiadu, nie zbieraj jego porozrzucanych skarpetek – po czasie sam je pozbiera. To ostatnie zadanie wymaga od nas kobiet trochę cierpliwości ale warto!

LEKCJA TRZECIA

Chwalimy naszych Panów. Z nimi trochę jak z dziećmi – fochy, krzyki i krytyka działają z odwrotnym skutkiem a tego nie chcemy. Pochwal go za przypalonego kotleta, pochwal go za umyte okno, choć na pierwszy rzut oka widać ogromne smugi, pochwal go – On tego potrzebuje. Zrobił Ci śniadanie ? (jak w lekcji drugiej) wspomnij przy znajomych jakiego masz wspaniałego męża. Nagrody również wchodzą w grę – On przygotował poranną ucztę, Ty zrób kolację, cieszcie się sobą i wspólnie spędzonym czasem.

Z mężczyznami źle? Bez nich jeszcze gorzej

zobacz również:

  1. Na czym polega walka z roztoczami?
  2. W jaki sposób czyścić zmywarkę?
  3. Sprzątanie bez chemii – zastosowanie boraksu
  4. Kiedy sprzątanie szkodzi czyli porządki bez szkody dla zdrowia!

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

pozycjonowanie
Co do marketingu internetowego to warto rozpocząć współpracę z naprawdę godną uznania agencją reklamową...
Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?
Kosmetyki do makijażu twarzy
Stonowany, jednak w pracy trzeba wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie:) Żadnego smoky eyes ani...