Odmładzanie frakcyjne z elementami ablacji smooth

24 października 2011, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Pełne odmłodzenie skóry możliwe jest wtedy, gdy działamy zarówno na naskórek, jak i jej głębsze warstwy. Do niedawna oznaczało to mocne złuszczanie skóry, co wiązało się z długą rekonwalescencją.  W chwili obecnej nowoczesne lasery są tak delikatne, że pozwalają na poprawę wyglądu  powiek, a jednocześnie tak skuteczne, że z powodzeniem ujędrniają skórę po ciąży.

Frakcjonowanie i ablacja, czyli dwa zabiegi w jednym

Lasery frakcyjne wnikają głęboko w skórę, dokonują minimalnych przerw w tkance i pobudzają procesy regeneracyjne. Z kolei lasery ablacyjne działają na powierzchni i służą do ścierania kolejnych warstw naskórka. Śmiało można więc powiedzieć, że firma Fotona wprowadzając jedną z najnowszych metod odmładzania skóry, poprzez połączenie tych zabiegów dokonała rewolucji na rynku medycyny estetycznej. Dodajmy jeszcze, że laser Dynamis SP dokonuje łagodnej ablacji, czyli minimalnie ściera naskórek, a zatem metoda ta jest mało inwazyjna.

Komu można polecić zabieg odmładzania frakcyjnego z elementami ablacji smooth? – Ten nowoczesny zabieg przynosi wiele efektów i służy do całościowego odmładzania skóry. Skierowany jest do osób pragnących ujędrnić skórę i poprawić owal twarzy, usunąć przebarwienia skóry oraz niewielkie blizny potrądzikowe, zwęzić pory czy zniwelować łagodne zmiany naczyniowe. Odmładzanie frakcyjne z elementami ablacji smooth pozwala również na usunięcie świeżych rozstępów oraz poprawę gęstości skóry. Tak kompleksowe działanie możemy osiągnąć także dzięki innemu zabiegowi, a mianowicie metodzie Twinlight, ale jest ona dużo bardziej inwazyjna i przeznaczona dla skóry dojrzałej – tłumaczy dr Wojciech Rybak z kliniki medycyny estetycznej Ars Estetica. Jeżeli zatem zastanawiałaś się nad kompleksowym sposobem odmłodzenia skóry bez bólu, bez blizn i bez długotrwałej rekonwalescencji to ten zabieg jest właśnie dla Ciebie.

Sposoby odmładzania skóry

Medycyna estetyczna rozwija się w bardzo szybkim tempie i niemal co chwilę odkrywane są nowe sposoby na odmłodzenie skóry. Czemu zatem odmładzanie frakcyjne z elementami ablacji smooth wyróżnia się wśród innych zabiegów? Zacznijmy od metod laserowych. Jak już wspominaliśmy – dotychczas musieliśmy wybierać pomiędzy zabiegami frakcjonowania i ablacyjnymi, np. dermabrazją, a teraz oba sposoby zostały połączone w jeden w dodatku tak łagodny, że jako jedyny może być wykonywany na delikatnej skórze dolnej i górnej powieki. Dobre rezultaty odmładzania przynoszą również zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych, ale te działają głównie w skórze właściwej i prowadzą do jej ujędrnienia jednak bez tak radykalnej odnowy naskórka, jak w przypadku laserów. To samo dotyczy mezoterapii i zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, które wspaniale wygładzą naszą skórę, ale nie poradzą sobie z piegami i bliznami potrądzikowymi. Zawsze mamy zatem wybór pomiędzy tym, czy decydujemy się głównie na regenerację i odnowienie naskórka, np. peelingiem medycznym, czy wybieramy działanie w głębi skóry. Teraz ten wybór jest już nieaktualny, bowiem odmładzanie frakcyjne z elementami ablacji smooth, poprawia kondycję wszystkich warstw skóry. Jeżeli jednak potrzebujemy radykalnego odmłodzenia, to powinniśmy zdecydować się na metodę Twinlight, która również składa się z frakcjonowania, ale ponadto intensywnie złuszcza naskórek.

Odmładzanie laserem Er:YAG – najnowsza metoda

Do odmładzania frakcyjnego z elementami ablacji smooth używa się lasera Er:YAG, który obok lasera Nd:YAG składa się na urządzenie Dynamis SP. Laser Er:YAG działa bardziej powierzchownie na skórę i jego promieniowanie absorbowane jest przez wodę zawartą w naskórku. W jaki sposób dokonuje się odmłodzenie tym laserem? – Światło lasera rzeczywiście dociera do naskórka i delikatnie go złuszcza, ale jednocześnie ulega rozproszeniu i penetruje jej głębsze warstwy wykorzystując przy tym technikę frakcjonowania, czyli tworzenia mikrouszkodzeń w skórze. Wytworzone ciepło oraz mikrouszkodzenia pobudzają procesy regeneracyjne, a dzięki temu, że naskórek nie został całkowicie złuszczony, to skóra nadal zapewnia pacjentowi ochronę np. przed infekcjami. Sama ablacja w tym zabiegu ważna jest z dwóch względów – prowadzi do odnowy naskórka, a ponadto uszkodzone tkanki oraz zgromadzone ciepło łatwiej są usuwane. Dzięki temu procesy gojenia następuje szybciej i zmniejsza się ryzyko wystąpienia obrzęków – wyjaśnia dr Wojciech Rybak z kliniki Ars Estetica.

W metodach typowo ablacyjnych gojenie skóry wymaga około 7-10 dni, natomiast po zastosowaniu ablacji smooth czas ten zdecydowanie się skraca. Efekty, czyli napięcie skóry, odczuwalne jest już bezpośrednio po zabiegu, ale na pełny rezultat trzeba poczekać. Wyprodukowanie włókien kolagenowych zajmuje organizmowi kilka miesięcy, a poprawa kolorytu cery oraz zwężenie porów widoczne są po około 2 tygodniach.

Odmłodzenie frakcyjne z elementami ablacji smooth najlepiej wykonać w seriach po 3-5 zabiegów w odstępie 2-3 tygodni. Efekty takiej wielokrotności możemy porównać do minimum dziesięciu zabiegów mikrodermabrazji. Jest to zatem zabieg, który kompleksowo odmładza i ujędrnia skórę, a przy tym nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Przeciwwskazania do zabiegu

Laser Dynamis SP firmy Fotona przeszedł wiele testów, które potwierdziły bezpieczeństwo jego stosowania. Niemniej jednak istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu odmładzania frakcyjnego z elementami ablacji smooth i nie odbiegają one od typowych przeciwwskazań do laseroterapii. Z odmładzania laserami nie mogą korzystać kobiety będące w ciąży oraz osoby chore na cukrzycę, mające stany zapalne w obrębie obszaru przeznaczonego do zabiegu czy zażywające leki światłouczulające. Bardzo ważne jest również to, że zabiegi laserowe nie mogą być wykonywane na skórze ze świeżą opalenizną, ponieważ promieniowanie mogłoby zostać zaabsorbowane przez melaninę i stworzyć nowe przebarwienia. Dlatego też 4 tygodnie przed oraz po zabiegu należy zaprzestać korzystania z kąpieli słonecznych.



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz