Nowoczesny i ekologiczny materiał do ogrzewania

20 kwietnia 2015, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

W ostatnich latach na rynku pojawiło się bardzo wiele różnego rodzaju materiałów, których można używać do ogrzewania mieszkań. Wśród nich znajdują się produkty ekologiczne, które z jednej strony doskonale nadają się do ogrzewania ze względu na dużą ilość ciepła wydzielanego w czasie spalania, a z drugiej nie zatruwają atmosfery. Przykładem może być pellet, który dodatkowo może być stosowany w wygodnych piecach, specjalnie przystosowanych do niego.

fire-8837_1280

Czym jest pellet? To nowoczesny produkt grzewczy, który produkuje się z różnego rodzaju odpadów drzewnych, wykorzystywanych w przemyśle. Do jego produkcji może być nawet używana biomasa, w skład której wchodzić będą wióry drewniane (na przykład odpady z zakładów przemysłu drzewnego), trawy, wysuszone rośliny, skorupy owoców (na przykład kokosowych) itd. Najlepsze są pellety, w których większość składu zajmują trociny pozyskiwane z odpadów drzew iglastych, takie bowiem najlepiej się palą w piecach.

Produkcja pelletów jest w pełni ekologiczna, nie potrzeba przy niej używać jakichkolwiek środków chemicznych czy innych, których zadaniem byłoby łączenie odpadów drzewnych i roślinnych. Używa się jedynie wody i specjalnych pras, które pod wpływem wysokiej temperatury powodują wydzielanie się z drewna żywicy, która łączy całość. Pellety mają odpowiedni kształt – mogą to być pałeczki do palenia w kominkach, mogą to być kostki albo cegiełki do palenia w piecach. Dla wielu osób najważniejsze jest to, że pellet może być samodzielnie pobierany przez piece do niego przystosowane – lepsze modele są wyposażone w specjalne podajniki, które samodzielnie pobierają paliwo ze zbiornika. Wystarczy jedynie ustawić temperaturę, jakiej oczekuje się w mieszkaniu.

Dzięki pelletom nie marnuje się drewna i odpadów roślinnych, które inaczej trzeba by gdzieś składować. W ten sposób otrzymuje się w pełni ekologiczne paliwo, które pozwala na usunięcie odpadów, ogrzanie mieszkań i którego spalanie nie powoduje emisji szkodliwych związków do atmosfery.



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz