URODA I ZDROWIE

Nauka przez zabawę – akcja promocyjna Wydawnictwa AMEET

11 sierpnia 2020, dodał: pinkmause

Dziecko powinno mieć kontakt z książkami już od najmłodszych lat. Dobre książeczki dla małych dzieci bywają atrakcyjniejsze niż zabawki. Warto już w małych dzieciach wzbudzać i pielęgnować miłość do książek, tym bardziej że walory edukacyjne książek dla dzieci mają znaczenie ogromne. Polecamy i prezentujemy serię książeczek edukacyjnych Disney Wydawnictwa AMEET. Obecnie w Empiku trwa akcja promocyjna – nauka przez zabawę dla książeczek z serii Disney Uczy i Disney Maluch . Zapraszamy do zapoznania się z tytułami i na zakupy.

 

Książki dla dzieci to publikacje niezwykłe. Korzyści z oglądania i czytania jest wiele – w każdym wieku dziecka. Czytając dajemy dzieciom poczucie więzi, czułości i bliskości. Książeczki dla dzieci pełnią wiele funkcji: uczą, bawią, wspierają rozwój i rozbudzają miłość do książek, uczą wielu czynności, pozwalają poznawać świat i słownictwo, rozwijają mózg, wyobraźnię i wrażliwość. Sympatię do książek można mieć wrodzoną, ale także nabytą. Aby zachęcić dziecko do książek, co w przyszłości zaowocuje bujną wyobraźnią i kreatywnością, warto proponować mu coraz to nowsze tytuły, które zwrócą jego uwagę. Dobra książka dla dziecka to taka, która nie tylko jest atrakcyjna dla dziecka i wzbudza jego ciekawość, ale i potrafi skupić uwagę i zająć czas. Rynek książek dla dzieci jest ogromny. Cieszy fakt, że Wydawnictwa pamiętają o najmłodszych dzieciach, które nie tylko nie potrafią czytać, ale nawet nie umieją często trzymać takiej książeczki i przewracać jej stron. Dlatego w przypadku książeczek dla najmłodszych dzieci, niezbędna jest współpraca z rodzicem, który przeczyta, objaśni, opowie, zainteresuje, a także przytrzyma.

Jak pokazać dziecku niezwykłą różnorodność świata? Najlepiej poprzez książeczki. W tej edukacyjnej kategorii brawa należą się serii książeczek Disney Uczy i Disney Maluch Wydawnictwa AMEET. Książeczki dla najmłodszych z serii Disney Maluch (np. Hau!, Miau!, Zwierzęta, Jak się czuję?, Kto tu mieszka?, Kolory, Podzielisz się?, To niesprawiedliwe!), niezwykła seria Elementarza Disney Uczy (np. Elementarz z ćwiczeniami, Elementarz Przyrodniczy, Elementarz 2-latka, Elementarz 3-latka, Elementarz zwierząt) oraz fantastyczna seria książeczek Przygoda z czytaniem oraz gry i zabawy edukacyjne Disney Uczy (np. Na zakupach, Elemele Słówka, Zwierzaki Zabawy), a także książeczki z zadaniami i łamigłówkami Disney Uczu to najlepsze książeczki na deszczowe lub nudne popołudnie czy do czytania na dobranoc, takie, które niosą za sobą naukę, mają sympatycznych i znanych bohaterów Disneya i ciekawe wierszowane historyjki. Można je także zabrać w podróż lub czytać, gdy maluch się nudzi. Kolorowe, radosne obrazki, znani bohaterowie kreskówek i filmów Disneya, krótkie i proste zdania oraz objaśnienie codziennych sytuacji i świata sprawiają, że dzieci szybko wciągają się w niezwykły świat książek.

 

 

 

 

Dostępne obecnie w promocji książeczki dla dzieci z serii Disney Uczy i Disney Maluch skupiają się nie tylko na zainteresowaniu dziecka czytaniem lub liczeniem, ale także uczą ważnych rzeczy o naszych milusińskich – psach i kotach, opowiadając o ich zwyczajach, zachowaniu czy ulubionym jedzeniu. Wiele maluchów uwielbia zwierzęta, dlatego warto sięgnąć po te mądre, edukacyjne tytuły, które zachwycą, rozśmieszą, a także wyjaśnią dzieciom wiele sytuacji. Być może to właśnie lektura sprawi, że dziecko zechce poznawać życie zwierząt i lepiej zrozumie otaczający go świat. Seria Elementarz Disney Uczy to tytuły dające ogromne możliwości wychowawcze i edukacyjne rodzicom. Jeśli chcesz znaleźć dla swojego dziecka książki edukacyjne i dostosowane do wieku rozwojowego, przedstawiające ważne i ciekawe tematy i opowiadające o świecie, sięgaj po tego typu pozycje. Książeczki Wydawnictwa AMEET świetnie się czyta i cudnie ogląda, bowiem bogato ilustrowane książeczki w formie elementarza zachwycają nie tylko dzieci, ale i rodziców. Istotne jest bowiem, że oprócz ciekawych tematów, które wciągną małego czytelnika i odkrywcę świata, duże znaczenie ma również atrakcyjne wydanie książek dla dzieci i bohaterowie Disneya. Dzieci przecież bardzo lubią kolorowe ilustracje i obrazki, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię i marzenia.

Książki dla dzieci Wydawnictwa AMEET to małe arcydzieła. Ilustracje, tekst, tematyka, papier, forma wydania – wszystko na najwyższym poziomie. Seria Disney Uczy i Disney Maluch to książki edukacyjne, w których bohaterowie opowiadają o świecie. Mnóstwo śmiechu, zabawy i nauki które możemy przekazać dziecku w czasie wspólnej lektury. Na przedstawione tytuły warto zwrócić uwagę szczególnie, jeśli szukacie naprawdę niebanalnych książeczek. Wszystkie prezentowane książki dla najmłodszych z serii Disney Maluch mają sztywne okładki i wytrzymałe kartonowe strony, które zniosą niejedno. Przede wszystkim jednak są to książki stworzone przez artystów. Według nas absolutny must have w biblioteczce każdego dziecka. Warto czytać od najmłodszych lat i wyrabiać w dziecku miłość do książek. Książki, puzzle, gry, elementarze… to najfajniejszy prezent, jaki można podarować dziecku.

 

 

Czytanie to jedna z najprzydatniejszych umiejętności w życiu człowieka. Ważne, aby już na samym początku nie zniechęcić dziecka, a wręcz przeciwnie – pokazać mu, że czynność ta może być prawdziwą przyjemnością. Książki przeznaczone do nauki czytania powinny być łatwe do zrozumienia dla malucha, a zarazem pobudzające i rozwijające jego wyobraźnię. Jeśli nasza pociecha nie jest w ogóle zainteresowana czytaniem, można spróbować ją delikatnie zachęcić pokazując książeczki z ulubionymi bohaterami z bajek. Warto też pamiętać, że dzieci najbardziej ciekawi to, co robią dorośli. Jeśli widok rodzica czytającego z zaciekawieniem książkę lub gazetę nie należy do rzadkości, to i dziecko będzie chciało wcześniej się nauczyć czytać. Codzienne wspólne czytanie bajek też znakomicie wpływa na rozbudzenie zainteresowania dziecka światem liter. Czytając dziecku bajkę dobrze jest trzymać je na kolanach i palcem wskazywać miejsce, w którym czytamy, aby dziecko zapamiętało, że tekst zaczyna się od lewego, górnego rogu i musi być czytany linijka po linijce. Gdy już cel zostanie osiągnięty, to możemy zaczynać zabawę w czytanie.

Książeczki z serii Disney Uczy Wydawnictwa AMEET to idealne książki dla najmłodszych dzieci, które chcą nauczyć się czytać. Metoda sylabowa jest uznawana za najskuteczniejszą i najszybszą, która pozwala na bezproblemową naukę. Umożliwia uniknięcie długotrwałego literowania wyrazów i czytania bez zrozumienia. Nauczyciele podkreślają, że obecnie jest to najprostsza, najskuteczniejsza, najszybsza i najbardziej efektywna metoda nauki czytania. Rozwija funkcje poznawcze, przynosi szybkie efekty, co jest dodatkowym bodźcem motywacyjnym. Świetnie sprawdza się jako alternatywna nauka czytania dla uczniów, ale i jest bardzo dobrze odbierana przez małe dzieci. Kluczem do nauczenia małych dzieci czytania, są częste i krótkie treningi. Ćwiczymy, gdy dziecko jest wypoczęte, najedzone, w dobrym humorze. Można wykorzystać do treningu długą podróż samochodem lub czas wolny w domu. Nauka czytania jest więc niezwykle istotna, a jedną z najprostszych i najskuteczniejszych metod tej nauki jest metoda sylabowa. Stosowanie jej w krótkim czasie znacznie usprawnia technikę i płynność czytania. Proste i zabawne, a także bogato ilustrowane teksty książeczek z serii Disney Uczy Przygoda z czytaniem Wydawnictwa AMEET pomogą nie tylko w nauce czytania, ale będą też wspaniałą rozrywką dla dzieci. Następnie możemy przejść do kolejnego etapu czyli czytania globalnego. Nauka czytania jest bardzo ważna w rozwoju każdego dziecka, ale czytanie i chęć poznawania liter powinno kojarzyć się z przyjemnością, a nie obowiązkiem.

 

 

 

Pamiętajmy, że to od postawy rodzica wiele zależy, od jego cierpliwości, pomysłowości a także nastroju, jaki stwarza wokół dziecka w procesie nauki. I nie zapominajmy o fantastycznych książeczkach, które w tym pomagają. Książeczki do czytania warto dobierać do wieku dziecka oraz tak, by były dla malucha interesujące. Kolory, obrazki, kontrast i duże litery to kwestie, na które warto zwrócić uwagę. Nauka czytania to bardzo waży etap w rozwoju i edukacji dziecka. Znajomość wyrazów, sylab i liter na wczesnym etapie życia ułatwia komunikację i poszerza perspektywę dziecka, co korzystnie wpływa na jego dalszy rozwój. Rekomendujemy, że aby naukę umilić, warto sięgnąć po książeczki z serii Disney Uczy Wydawnictwa AMEET.

Warto również sięgać po książeczki z ćwiczeniami matematycznymi oraz różnego typu zabawy z literkami i cyframi, szlaczki, zadania do zmazywania, plansze, karty i akcesoria edukacyjne Disney Uczy Wydawnictwa AMEET, które pomogą dziecku rozwinąć różne ważne umiejętności. Wydawnictwo AMEET wydaje książeczki dla dzieci w różnym wieku, w tym także dla dzieci w wieku szkolnym. Seria Disney Uczy może być fantastyczną pomocą naukową, zabawą i jednocześnie ciekawym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Dziecko także powinno mieć możliwość wyboru interesujących go książek, w tym ulubionych bohaterów. Niczego nie możemy mu narzucać, bo w ten sposób możemy je do nauki jedynie zrazić. AMEET to jednak książki, w których można się zakochać, a seria Disney jest po prostu fantastyczna.

 

 

Do czytania, oglądania, poznawania świata i wspólnej zabawy – polecamy książeczki z serii Disney Maluch i Disney Uczy Wydawnictwa AMEET.

Akcja promocyjna z Disneyem tzw. Back To School  – Nauka i Zabawa wspólnie prowadzona z Empikiem (sklepy stacjonarne i online) dla serii Disney Maluch i Disney Uczy (rabat – 25-30%) trwa od dnia 11 sierpnia do dnia 1 września 2020 roku. Zapraszamy na zakupy!

www.empik.com

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Badania wzroku dzieci
Fundacja ZobaczyćJutro prowadzi kampanię na rzecz wdrożenia programu przesiewowych badań wzroku dzieci na terenie...
Ile herbaty dziennie można wypić?
Zielona herbata i czerwona są uznawane za bardzo zdrowe. Podobno zielona to najzdrowszy...
Łysienie u kobiet - fakty i mity
Najpierw warto zastanowić się, jaka może być przyczyna wypadania włosów, a później można probować...
Fitness w domu
Na youtube są fajne filmiki jak ćwiczyć w domu, polecam