URODA I ZDROWIE

Czym jest Wellness i czemu warto o nie zadbać?

10 sierpnia 2020, dodał: Redakcja

Wellness to filozofia życia, która została opracowana już w 1959 roku przez doktora Halberta Dunna. Zgodnie z tą filozofią konieczne jest osiągnięcie równowagi między sferą cielesną i duchową, ponieważ dzięki temu człowiek będzie w stanie odczuwać harmonię życiową.

 

Czym jest Wellness?

Wellness w języku angielskim oznacza „pomyślność”, czyli dobrą kondycję psychiczną i fizyczną oraz równowagę w życiu człowieka. Termin ten utożsamiany jest z rozwojem pokoleń urodzonych po II wojnie światowej, dla których najważniejsze stało się zbalansowanie potrzeb ciała i ducha. W przypadku osób żyjących w XXI wieku, głównie w zamożnych społeczeństwach, zdecydowana większość potrzeb cielesnych takich jak żywność, higiena, schronienie, jest zapewniona. Właśnie dlatego ważne jest zachowywanie swojej młodości i witalności poprzez zdrowy styl życia, a także dbanie o zdrowie psychiczne, aktywność fizyczną i ciągły rozwój. Zamiast niezdrowego jedzenia, siedzenia przed telewizorem lub laptopem oraz jeżdżenia samochodem, należy zwrócić uwagę na swoje nawyki żywieniowe oraz sposób spędzania wolnego czasu i aktywność fizyczną. 

Dlaczego warto zadbać o Wellness?

Poznanie i praktykowanie filozofii Wellness daje następujące korzyści:

  • świadomość swojego stanu zdrowia, rozumienie sygnałów płynących z organizmu,
  • dbałość o zdrowe odżywianie, unikanie gotowych produktów,
  • aktywność fizyczna, rozwijanie swojego ciała, wybór ulubionego sportu i traktowanie go jako hobby,
  • polepszenie swojego zdrowia psychicznego,
  • zadbanie o swoje ciało, dzięki zabiegom takim jak łaźnie parowe, masaże, kąpiele. 

Jak zadbać o Wellness?

Doskonałym miejscem, w którym można zadbać o Wellness, zrelaksować się i doświadczyć równowagi między zdrowiem fizycznym i psychicznym jest luksusowy hotel w Zakopanem, czyli Nosalowy Park. W tym miejscu znajduje się bogata strefa wellness, w której skład wchodzą sauny, łaźnie parowe, tężnia solankowa z odpowiednim mikroklimatem, a także siłownia. Dodatkowo w tym hotelu blisko Krupówek w Zakopanem można znaleźć strefę SPA z wyjątkowymi zabiegami i basen. Wystarczy wpisać w Internet „Zakopane hotel przy Krupówkach”, aby zacząć zmieniać swoje życia i dbać o swoje Wellness. W trakcie pobytu w stolicy polskich gór można także spędzić czas na spacerach oraz zdrowym odżywianiu. Kilkudniowy wyjazd do Zakopanego pomoże w naładowaniu akumulatorów na dalsze miesiące pracy lub intensywnego życia rodzinnego. Dbając o Wellness można zwiększyć swoje szanse na zdrowe i szczęśliwe oraz zbalansowane życie. 

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz