Najciekawsze książki na zimę – wyniki akcji!

14 grudnia 2017, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Kto czyta książki, żyje podwójnie” – Umberto Eco

Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Według badań przeprowadzonych przez Zakład Badań Czytelnictwa Biblioteki Narodowej i TNS OBOP aż 42% Polaków deklaruje brak zainteresowania książką.
A gdyby dobrze się zastanowić, to pewnie znaleźlibyśmy 101 powodów, dla których warto czytać książki. I dlatego bardzo nam zależy, by jak najwięcej osób czytało.

Dlatego zachęcamy Was do lektury nowości wydawniczych tego sezonu. Zapraszamy do rodzinnego czytania – prezentujemy więc książki dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Najciekawszą wypowiedź w naszym konkursie nagradzamy zestawem powieści i poradników – oto ona:

SuperGirl

Głosuję na książkę:
„Klient nasz… czyli koszmar pracownika działu reklamacji”.
Jeśli jesteście niezadowoleni ze swojej obecnej pracy i nie widzicie jej plusów, to koniecznie ją przeczytajcie:)
Natychmiast docenicie te chwile spokoju i wytchnienia, których na pewno nie zaznał jej autor.
Myślę, że należy mu się tytuł Wyjątkowo Odpornego i Wytrwałego Pracownika – bo spędził w tej pracy aż 4 lata! Wyobrażacie sobie? 4 długie lata, pełne wysłuchiwania pretensji klientów, a w każdym z tych lat około 250 dni – co daje w sumie niemal 1000 dni ciężkiej orki w imię dobrej renomy firmy… Czy potrafilibyście zmierzyć się z faktem, że niezadowolony z ciśnieniomierza klient przy każdym pomiarze ciśnienia ma inny wynik? Tu trzeba nie tylko cierpliwości i odporności, ale też fachowej wiedzy – zwłaszcza z zakresu psychiatrii… To cud, że na psychiatrii nie wylądował sam autor – i że miał siłę jeszcze to wszystko opisać:D

Serdecznie gratulujemy!

Oto nasze propozycje:

31 korytarzyAgata Rybka

Kiedy wszystko bezlitośnie dzieli, warto zamknąć oczy i poszukać głębiej!

16-letnia Amelia zaczyna naukę. Wiecznie rozdrażniona uczennica wyróżnia się wśród koleżanek wyzywającym ubiorem i mocnym makijażem. Przez problemy z chorą mamą, strach przed kontaktami z rówieśnikami oraz konflikt z nauczycielką geografii dziewczyna trafia do szpitala. Z pomocą przychodzi Ula, jej przyjaciółka, oraz 38-letni nauczyciel matematyki, Witold. Mimo że Amelia z początku nie pała sympatią do profesora, między głównymi bohaterami rozwija się silne uczucie.

31 korytarzy to ważny głos młodego pokolenia, które ma prawo kochać, popełniać błędy, pytać i szukać właściwych ścieżek. Polecam!
Agnieszka Krizel, www.nietypowerecenzje.blogspot.com

Książkę poleca Wydawnictwo Novae Res

Byłem bogiem – Paweł Widomski

Zostało mu nie więcej niż kilkanaście tygodni życia. Chce być jak… bóg.

Samotny mężczyzna, pracownik firmy deweloperskiej, dowiaduje się o swojej terminalnej chorobie. Rak trzustki zmienia wszystko w jego życiu. Szybko pojmuje, iż rychła śmierć daje mu swoisty immunitet, niedostępny innym ludziom – brak konsekwencji własnych czynów. Zaczyna od niepłacenia mandatów, świadomego łamania prawa, prób zniszczenia interesów swojego szefa. Ale „wolność” działa jak narkotyk. Trzeba więcej i więcej. A gdyby tak zabić?
Mimo że wcześniejsze życie skutkowało brakiem i przyjaciół, i wrogów, w końcu bohater powieści wybiera ofiarę – profesora K., którego obwiniał o śmierć matki. Pozostaje tylko znaleźć zabójców. Kiedy próba ich wynajęcia kończy się fiaskiem, nieuniknione staje się wzięcie spraw w swoje ręce.

Musiałem znaleźć cel. Zrobić coś niezwykłego, strasznego, nawet obrzydliwego, wiedząc jednocześnie, że nigdy nie dopadnie mnie kara ze strony innych ludzi. Tak jak mój wyniszczony organizm potrzebował środków przeciwbólowych, tak moja jaźń potrzebowała kolejnej dawki szaleństwa. Radość z mandatów, których nigdy miałem nie zapłacić, zerwanego kontraktu szefa, kradzieży z bankowego konta już dawno zniknęła. Nie cieszyło mnie to nawet jako wspomnienie. Co zrobiłby bóg?

Książkę poleca Wydawnictwo Novae Res

 

Cień przeszłości – Grzegorz Gołębiowski


Tajemnice Dolnego Śląska, zagadkowa walizka, na którą polują niebezpieczni ludzie, i dwójka bohaterów uwikłana w gąszcz niecodziennych zdarzeń.
Adam Floriański jest młodym zapalonym genealogiem. Gdy pewnego dnia odwiedza Archiwum Główne Akt Dawnych i przypadkiem spotyka staruszka przeglądającego materiały z tej samej parafii, co on, jeszcze nie podejrzewa, jak bardzo zaważy na jego życiu ten splot okoliczności. Nieznajomy mężczyzna w pośpiechu opuszczający archiwum zostawia walizkę, którą Adam zabiera i postanawia przechować do czasu odszukania jej właściciela. Znajduje tam stare, wojenne dokumenty i tajemniczy, zaszyfrowany pendrive. Zaintrygowany genealog decyduje się odnowić kontakty z dawną znajomą informatyczką. Anna łamie hasło i nieświadomie wskakuje wraz z Adamem w wir bardzo dziwnych wydarzeń. Okazuje się bowiem, że zawartość torby jest cenniejsza, niż oboje przypuszczali, i staje się obiektem pożądania niebezpiecznych, bezwzględnych ludzi.

Czasem zwykła ciekawość może sprawić, że przeszłość zacznie kłaść się cieniem na teraźniejszości… Tajemnica sprzed kilkudziesięciu lat, zbrodnia, a w tle rodzące się uczucie – ta książka ma wszystko, by sprawić, że Czytelnik nie będzie się mógł od niej oderwać! (Aneta Grabowska, www.zaczytana.com.pl)

Książkę poleca Wydawnictwo Novae Res

 

Prawdy. Tom 1 Człowiek z blizną – Janusz Kamil Gajdemski

Czy kiedy dusza cierpi od zranień, lekarstwem zawsze jest miłość?

Młody mąż, przyszły ojciec i początkujący, zdolny powieściopisarz wiedzie spokojne życie. Wszystko odmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, w momencie gdy odbiera telefon ze szpitala, który zmienia życie całej jego rodziny.

Janek siedział na sofie, trzymając na kolanach swą debiutancką powieść. Już tysiące ludzi miały ją w swoich domach i podobnie jak on teraz, czytały ją, strona po stronie, chcąc poznać zakończenie. Niektórzy szczęśliwcy robili to powoli, nie chcąc zbyt szybko zjeść dania, które najwidoczniej im smakowało. Patrzył na okładkę. To niewątpliwie mój wielki sukces, myślał. A czym jest to, co teraz robię? To koniec. Definitywny koniec. Zamknięcie pewnego etapu życia. Odkreślenie go grubą, czarną kreską od tego, co czeka na mnie w przyszłości. Czy to tylko wygodna wymówka – próba uciszenia sumienia, które wrzeszczy teraz z całych sił? Jeśli tak, to jest to bardzo nieudana próba.
Myślał o tych, których teraz przy nim nie ma – o Samancie i Kamilku. To oni powinni tu być. Nic nie jest jednak tak, jak powinno. Janek zacisnął zęby.

Książkę poleca Wydawnictwo Novae Res

 

Czyste Zło – Potęga NieumarłychDawid Przybysz

Tak zaskakującego zakończenia w świecie fantasy jeszcze nie było.

Sojusz Nieumarłych został rozbity. Okrutnego króla stracono, a wszystkie osłabione martwe rasy rozpierzchły się po całym świecie. Po kilku latach arcylisz Magarion postanowił ponownie połączyć dawniej zaprzyjaźnione rody w mroczne przymierze i wyrównać rachunki z eldarami – ich odwiecznymi wrogami. Tym razem jednak Nieumarli będą mieć znaczną przewagę nad wrogiem. To właśnie teraz mają ogromną szansę zmieść z powierzchni wszystkich żywych – również ludzi oraz święte elfy – i w całości zapanować nad światem. Pomoże im w tym największy czarnoksiężnik, jaki kiedykolwiek się narodził… Wystarczy tylko wskrzesić go do życia…

Myślisz, że czytałeś już wszystko? Prawdziwa fantastyka dopiero przed Tobą!

Książkę poleca Wydawnictwo Novae Res

 

Klient nasz… czyli koszmar pracownika działu reklamacji – Rafał Świerzy

Siedem promocji temu, za siedmioma centrami handlowymi, była sobie reklamacja…

Spędziłem 4 lata mojego życia w polskiej centrali zagranicznej sieci dyskontów. Jednym z moich zadań było rozpatrywanie trudniejszych przypadków reklamacyjnych. Jedni w pracy siedzą na facebooku, inni grają online, ja z kolei użerałem się z chorymi fantazjami klientów. Mój czas zajmowały dysputy nad słusznością reklamacji ciśnieniomierza, który „za każdym razem pokazuje inne ciśnienie”, czy rozpatrywanie reklamacji przesłanych do mnie pocztą majtek męskich, z załączoną karteczką „używane ale wyprane”. Ocierałem się wręcz o filozofię. Fantazja klientów dyskontów nie zna żadnych granic. A przekroju wieku i charakteru nie da się ująć w żadnym szablonie. Tekst demaskuje ukryte w nas twarze konsumenckich potworów i piętnuje konsumpcyjny styl życia.

Jeśli oczekujecie pomocy (…), nie zaczynajcie pisania maila od „żądam”, „pozwę was”, „wy idioci” etc. (…). Gdy jednak zaczniecie maila od hałasu i draki w biały dzień, mimo że to dopiero wasza pierwsza informacja w tej sprawie, a traficie na kogoś, kto chce wam normalnie, życzliwie pomóc, awansujecie w jego myślach na przeciętnie tępego kretyna. A on i tak wam pomoże. Bez wszczynania draki. Więc nie owijając w bawełnę, poczekajcie z pretensjami na rozwój sytuacji, może nie będzie potrzeby pokazywania światu waszego Mr. Hyde.

Książkę poleca Wydawnictwo Novae Res

 

Kotek Psotek Karuzela Kołowrotek – Monika Sylwia Ziemann

Proste, ciepłe i zabawne wiersze dla dzieci, które mogą pomóc milusińskim lepiej zrozumieć otaczający świat. Na kartach książki dzieci poznają psotnego kotka, walczące koguty, modną zebrę i brudasa, który za nic w świecie nie chce się umyć. Podejmą próbę odpowiedzi na pytanie, gdzie zasypia wiatr. Poznają radość zabawy na karuzeli. Spotkają trąbę powietrzną, która zabiera ze sobą wszystko, co spotka na swojej drodze. Dowiedzą się, czym różni się życie na wsi od życia w zatłoczonym mieście. A przede wszystkim będą dobrze się bawić.

Książkę poleca Wydawnictwo Novae Res

Niewidka i inne opowiadaniaRyszard Marian Mrozek

Czy wiesz, co by się stało, gdyby naukowcy wymyślili środek pozwalający stać się niewidzialnym? Jak odbiłoby się to na losach ludzkości? Czy gdyby znalazł się w rękach dobrych ludzi, wówczas nic złego by się nie wydarzyło? Albo gdyby na Ziemię przylecieli kosmici mający ciało o całkiem innych właściwościach niż ludzkie?…

Szczególną cechą autora jest umiejętność naukowego nabudowania i uprawdopodabniania historii opisanych w opowiadaniach science fiction. Publikacja zawiera opowieści różnej treści: od typowego s-f, poprzez opowieści nawiązujące do historii (potop szwedzki) i książek znanych z kanonu literatury (Sienkiewicz, Doyle, Baśnie tysiąca i jednej nocy), aż po trawestacje zdarzeń opisanych w Biblii.

Książkę poleca Wydawnictwo Novae Res

 

Nocne oświetlenie pola bitwy – Oscar Szerkus

Erudycyjna i wyrafinowana historia wielkiej ucieczki Leona Pohla i jego domniemanego towarzysza, detektywa Melvina Melone’a. Akcja powieści rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w czasach Imperium – systemu korporacyjno-policyjnego, w megametropolii, gdzie luksusowe centrum oddzielone jest od zmarginalizowanego „podmurza” nieprzekraczalną dla zwykłych śmiertelników granicą.
Przygody bohaterów w świecie korporacyjnych procedur, anarchistycznej kontestacji i wszechwładnej konsumpcji, w którym wciąż powracają echa totalitaryzmów, dają pretekst do mnożenia dygresji, odzwierciedlających niepewność i nienormatywność współczesnego człowieka.
Powieść wpisuje się w tradycję dzieł autotematycznych oraz ironicznych kryminałów, w których podróż przez świat jest podróżą umysłu, rozpoznającego akt pisarstwa oraz szukającego rozwiązania zagadki tożsamości.

Książkę poleca Wydawnictwo Novae Res

 

Sand – Ewelina Trojanowska

Ethan to nadwrażliwy i ślamazarny licealista, który pragnie zostać pisarzem. Jenny jest niestabilną emocjonalnie ofiarą przemocy domowej o tendencjach samobójczych. Z kolei Amy stanowi przykład nieudolnej życiowo, zgorzkniałej młodej dziewczyny o mentalności „starej panny”.

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała trójka jest wytworem wyobraźni Alice – młodej pisarki, która zatraciła się w świecie fikcji.

– Zbladł pan. – Słyszę jakby zza ściany. – Wszystko w porządku? – Słowa odbijają się echem przez ten cholerny szum i chaos w mojej głowie.
Wpadam w jakiś trans. Wciąż jednak potrafię rozpoznać niedorzeczność pytania mojego słuchacza. Nic nie było w porządku i chyba oboje zdawaliśmy sobie z tego sprawę – od samego początku, aż do końca. A to, co bolało mnie w tym wszystkim najbardziej, to to, że minęło już tyle lat, a ja cały czas płaciłem cenę za tamten rok.
– Mieliśmy wtedy tylko po siedemnaście lat…

Książkę poleca Wydawnictwo Novae Res

 

Stygmat zniewolenia – Mirosław Kruk

Patrząc wstecz, możesz zobaczyć to, co dopiero przed Tobą…

Życie czasem potrafi się skomplikować. Nawet niewinny wypad z przyjaciółmi na piwo może zmienić koleje czyjegoś losu na zgoła nieoczekiwane i niepożądane. A może nic nie dzieje się przypadkowo i wszystko przebiega zgodnie z planem, którego my po prostu nie znamy?

Z tymi pytaniami będzie musiał zmierzyć się Andrzej, stopniowo poznając tajemnicę nowo zakupionego domu, która pilnie strzeżona przez okolicznych mieszkańców, pozostała tak naprawdę nigdy nierozwikłaną zagadką.

– A więc będziecie państwo naszymi sąsiadami – uśmiechnęła się kobieta. – A może słoiczek miodu na początek?
Wziął z uśmiechem i podał kobiecie żądaną kwotę.
– Osoba, która poleciła mi ten dom, mówiła, że mieszkała tam siostra obecnej właścicielki, ale jakiś czas temu zmarła. Może pani powiedzieć mi coś więcej?
Kobieta spojrzała przed siebie, omijając wzrok Andrzeja. Przez chwilę stała jak słup soli, nie wypowiadając ani jednego słowa.
– Czy coś się stało? – dopytywał mężczyzna.
– Nie, nic – odrzekła. – Tylko wie pan, to taka rozmowa nie na teraz. Na to potrzeba czasu.
– Rozumiem. Przepraszam, że zapytałem.
– Nic nie szkodzi. Niestety nie rozumie pan, przynajmniej na razie pan nie rozumie. Ale kiedyś może porozmawiamy, to zrozumie pan wiele. Niech pan już jedzie, bo się pan spóźni, pani Wandt jest tam już od rana i pewnie czeka z niecierpliwością.

Książkę poleca Wydawnictwo Novae Res

 

W rytmie dwunastu łap. Bim – Danuta Chowaniec

Powieść dla wszystkich kochających zwierzęta.

Bim to mały kundelek, który pewnej nocy przybłąkał się pod dom, w którym mieszkały już dwa psy. Szybko podbił serca domowników i zjednał sobie czworonogi. Rezolutne, ciekawskie „psie dziecko” dopiero uczy się życia, wszystkimi zmysłami odkrywając otaczający świat. Dorastanie Bima w towarzystwie kumpli i zabawne sytuacje z codzienności posłużyły za przykład dla opisu życia psiej sfory.

W rytmie dwunastu łap. Bim to wzruszająca, familijna opowieść o głębokiej relacji człowieka ze zwierzętami, o ludzko-psiej przyjaźni ponad życie. Zmiękczy serce każdemu twardzielowi.

Spoglądaliśmy na siebie pomiędzy prętami furtki. Mowa jego niewielkiego ciałka, poparta wydawanymi odgłosami, prosiła:
– Przyjmijcie mnie pod wasz dach do rodzinki. Jestem miłym, wesołym i sympatycznym psem.
Pionowe elementy ogrodzenia są na tyle szeroko osadzone, że cała trójka czworonogów dotknęła się nosami, a ja mogłam pogłaskać nocnego gościa. Malec wdzięczył się, jak mógł, a moje psy okazywały zaciekawienie i pokojowe zamiary.
Pierwszy etap zawierania znajomości był za nami. Pora na drugi. Otworzyłam furtkę, przykucnęłam i ujmując przybłędę pod paszki, podniosłam. Nie protestował. Jego ciałko wisiało nieruchomo jak szmatka, tylko ogonek wciąż merdał na boki.

Książkę poleca Wydawnictwo Novae Res

 

Wenaja – Marcin Dąbrowski

Uwikłani w historię, uwikłani w wojnę.

Niezwykłe losy Sierioży Szuwalova i jego najbliższych, czyli rodziny, przyjaciół oraz kolegów z wojska to tak naprawdę panorama losów mieszkańców XX-wiecznej Rosji. Ten trudny i okrutny czas wytyczył wszystkim jej obywatelom niełatwe ścieżki życiowe. Nieustanne lawirowanie między ocaleniem własnego życia, zapewnieniem bytu i bezpieczeństwa rodzinie oraz zachowaniem honoru i przyzwoitości to była właściwie codzienność przez niemal całe stulecie w Imperium. Busolą w tej odysei były miłość, przyjaźń i poczucie obowiązku, które pozwalały ocenić, co jest słuszne i godne walki…

– Siadajcie, wszystko załatwione, tutaj mi tylko jeszcze podpiszcie. Mam dla was dwa bilety kolejowe i skierowanie do pracy. Jedziecie do Irkucka nad piękną rzeką Angara. Zaoczną decyzją kolegium sędziowskiego przez dziesięć lat nie macie prawa powrotu do europejskiej części Rosji. Wyjazd dziś wieczorem. Zrobiłem co w mojej mocy. Głubokoje stanęło za wami murem, dlatego mieliście szczęście. W przeciwnym przypadku tiurma gwarantowana. Swoją drogą to musimy bliżej przyjrzeć się towarzyszom z Głubokoje… Żaden zakątek naszej socjalistycznej ojczyzny nie jest wolny od zagrożenia. 

Książkę poleca Wydawnictwo Novae Res

 

Zapach wanilii – Agnieszka Łaska

Rzecz o ludziach, wampirach, aniołach i wielkiej miłości

Siedemnastoletnią Sandrę, wcześnie osieroconą przez rodziców, wychowuje babcia. Dziewczyna nie ma wspomnień z dzieciństwa, bo straciła pamięć na skutek wypadku. Coraz częściej wydaje jej się jednak, że ta podawana przez babcię wersja nie jest zgodna z prawdą. Jakiś czas temu na jej ramieniu pojawił się dziwny znak przypominający tatuaż. Coraz częściej miewa silne bóle głowy i towarzyszy im wrażenie, jakby ktoś próbował przejąć nad nią kontrolę. W nagłych przebłyskach ukazują jej się budzące grozę strzępy wspomnień z dzieciństwa. Sandra ukrywa te fakty przed otoczeniem, przeczuwając, że wiedza o nich może być niebezpieczna dla jej bliskich i niej samej. Mimo to jest zdecydowana dotrzeć do prawdy, nawet gdyby cena poznania miała się okazać wysoka.

To pierwsza książka z serii Mroczny znak.

Książkę poleca Wydawnictwo Novae Res

 

God Food. Boska kuchnia Malki Kafki

To z tej książki dowiesz się:

– jak smakuje idealny babaganusz?
– czy można połączyć smak dojrzałego awokado z aromatem gorzkiej czekolady?
– jak przygotować doskonałe wegańskie potrawy w egzotycznej odsłonie, które zaskoczą niejedną osobę?

Ale najważniejsze – ta książka udowodni, że bezwarunkową miłość można okazać zapraszając bliskich do wspólnego stołu. Przepisy, które są w niej zawarte, to przekazywane przez tysiące lat receptury, które Malka Kafka wyselekcjonowała i przystosowała do naszych realiów. Receptury, w których wielobarwne kultury przenikają się z najpotężniejszymi religiami świata. Malka – kiedyś ortodoksyjna Żydówka, dziś kulinarna szamanka, która dzieli się z nami swoimi przeżyciami, inspiracjami i zaprasza nas do egzotycznej podróży, podczas której w niezwykłych potrawach odnajdziemy boski pierwiastek.

Książkę poleca Wydawnictwo Znak

 

Tylko dobre wiadomości – Agnieszka Krawczyk

Wszyscy kochamy powieści o miłości…
Dziennikarka Izabela Oster z dnia na dzień rzuca pracę w telewizji. Nie wszystko jednak toczy się po jej myśli. Nowe oferty pracy nie spływają, a pracodawcy nie pukają do jej drzwi. Na szczęście przyjaciółka, Kamila Rudnicka-Clement, składa jej propozycję nie do odrzucenia.
Kobieta odziedziczyła bowiem podupadające pismo dla pań, natomiast Izabela ma jej pomóc w odzyskaniu dawnej świetności magazynu.
Muszą tylko przeprowadzić się do Krakowa…
Obydwie przyjaciółki stają przed bardzo trudnymi decyzjami. Ale właściwie dlaczego miałyby nie podjąć wyzwania?
Życie pisze różne scenariusze, a do odważnych świat należy.
Kobiety rzucają się w wir pracy. Los przygotował dla nich wiele niespodzianek: porywającą wenecką podróż, odzyskaną przyjaźń, wiosenny Kraków odkrywany na nowo, a wreszcie miłość…
Bo wszystko jest możliwe, tylko trzeba chcieć i odważnie spoglądać w przyszłość.Romantyczna opowieść, która zabierze Was do klimatycznego miasta nad Wisłą, pięknej, słonecznej Wenecji, i wszędzie tam, gdzie warto się zakochać.

Książkę poleca Wydawnictwo Filia

 

Smaki miłości – Ashley Warlick

Kalifornia 1934. Początkująca pisarka Mary Frances uwielbia swojego męża, ale prawdziwą namiętność czuje do jego najlepszego przyjaciela. Pierwsza wspólnie spędzona z Timem noc na zawsze odmieni losy całej trójki. Połączy ich niezwykły układ, w którym Mary znajdzie prawdziwe spełnienie, inspirację i wsparcie.
Czy tylko ekstrawaganckie, kontrowersyjne, przesycone skandalem życie może dać jej prawdziwe szczęście? Jakie oblicza miłości odkryje, zanim zrozumie, co dla niej najważniejsze?
Tocząca się w urokliwych pejzażach Kalifornii, południa Francji i szwajcarskich Alp zmysłowa powieść, pełna smaków, zapachów, zachwytów i wzruszeń powstała na kanwie biografii M.F.K. Fisher – słynnej amerykańskiej pisarki, której twórczość inspirował trójkąt: miłość, jedzenie i literatura. Kiedy piszę o głodzie, tak naprawdę chodzi mi o pragnienie miłości, o ciepło, które tak uwielbiamy i którego tak łakniemy – wyznała w swojej autobiografii.

Ashley Warlick – amerykańska pisarka i właścicielka niezależnej księgarni. Smaki miłości to jej czwarta powieść.

Książkę poleca Wydawnictwo Znak

 

Manufaktura codzienności Joanna Matusiak

Zaczęłam się zastanawiać, czy ja jestem „kimś”. Ani artystka, ani rzemieślnik, ani dziennikarz, ani kucharz — mimo że tworzę, urządzam, piszę, gotuję. Zamiast rzeczownikami wolę się określać przymiotnikami (jaka jestem) lub czasownikami (co robię). A jednak jest jeden rzeczownik, którym z przyjemnością się określę. Jestem człowiekiem. I dodam jeszcze ulubiony przymiotnik: szczęśliwym.

Wszystkie słowa, które przeczytacie w książce, to moje myśli, zbierane i zapisywane każdego dnia, słowa składające się na moją codzienność, moje emocje, moja historia. Wszystkie opisane zasady, metody, schematy są moje, dla mnie i o mnie — szyte na miarę, nie muszą pasować na każdego jak sukienka z sieciówki. Nawet nie powinny. Nie odważyłabym się nikomu ich narzucać, nie miałabym śmiałości mówić innym, jak mają żyć. Jedyne, do czego zebrałam w sobie odwagę, to opowiedzieć Wam, jak ja żyję. Opisać zawartość szufladek mojego świata, zdradzić, jakimi ścieżkami dochodziłam do mojego „dziś”.

Jeśli znajdziecie tu myśl dla siebie, jeśli odszukacie drogę, którą ja przeszłam, a którą Wy chcecie poznać — będzie to dla mnie wielki honor i dowód, że jestem człowiekiem jeszcze bardziej. Niech te kartki, które Wam oddaję, będą Waszym notatnikiem, niech będą zapisane Waszymi słowami — dopiszcie je do moich, by ten tekst żył, by uszczęśliwiał następnych, czasem uspokajał, a innym razem wzburzał. Niech te słowa żyją naszymi historiami.

Książkę poleca Wydawnictwo Sensus

 

Moon Journal – Sandra Sitron

Wędrujący po niebie Księżyc od zawsze fascynował człowieka. Fazy Księżyca wpływają na nasze samopoczucie, nastrój, odczuwanie bólu, a nawet przemianę materii. Dlaczego tak się dzieje?

Oślepieni blaskiem ekranów smartfonów zapomnieliśmy o naturalnym rytmie życia, który wyznaczają cykle faz Księżyca i gwiazdy.

Moon Journal to przewodnik, który pozwala odnaleźć harmonię z naturą i wewnętrzną równowagę. Dzięki niemu możemy złapać swój rytm – zdrowia, miłości i kariery

Moon Journal powie nam, który wieczór będzie najlepszy na randkę, kiedy skupić się na osobistych relacjach, kiedy warto porozmawiać z szefem o podwyżce, kiedy projekty mają największe szanse na powodzenie i kiedy… po prostu odpuścić.

Nie tylko pokaże, jak działa zegar życia regulowany przez fazy Księżyca, ale i praktycznie doradzi, jak wykorzystać jego wskazania, aby odnaleźć szczęście i wejść na drogę osobistego rozwoju.

Dowiemy się, jak zacząć żyć na nowo w zgodzie z naturalnym rytmem.

Książkę poleca Wydawnictwo Znak

 

Nie lecz się reklamami leków – Zbigniew T. Nowak

Polacy należą do najliczniejszych konsumentów syntetyków przeciwbólowych w Europie. Rocznie w Polsce zażywa ponad 2 miliardy tabletek. Aż 6% pacjentów przyznaje, że leki na ból stosuje profilaktycznie, a 40% sięga po nie nawet przy pierwszych mało dotkliwych dolegliwościach bólowych. W odpowiedzi na zjawisko nadmiernego spożycia leków przeciwbólowych powstała najnowsza książka Zbigniew T. Nowaka „Nie lecz się reklamami leków”.
Autor prezentuje szereg sprawdzonych sposobów, jak dzięki ziołom oraz codziennie spożywanej żywności szybko powrócić do zdrowia – bez konieczności sięgania po środki przeciwbólowe. Zbigniew T. Nowak przedstawia skuteczne sposoby jak wyleczyć zwykłe przeziębienie czy grypę z katarem i kaszlem, ale też jak wspierać organizm przy poważniejszych schorzeniach – częstych alergiach, migrenach czy miażdżycy.
Publikacja zawiera przepisy na nalewki, napary, dodatki do prostych dań zdrowotnych – wszystkie przygotowane z łatwo dostępnych składników. Każdemu przepisowi towarzyszą odniesienia do najnowszych odkryć naukowych. Korzystanie z ogólnodostępnej zdrowej żywności, ziół jako dodatków do diet, czy tak modny ostatnio detoks oczyszczający organizm, nie tylko wydłużą czas naszego życia i poprawią jego jakość, ale także pomogą wyeliminować konkretne schorzenia.
Tytuł „Nie lecz się reklamami leków” nie jest powrotem do zielarstwa, tylko skuteczną medycyną XXI wieku, wykorzystującą naturalnie występujące w roślinach składniki, tak aby syntetyczne leki produkowane w wielkich fabrykach farmaceutycznych można było zastąpić ich naturalnymi, bezpiecznymi i tanimi ekwiwalentami.
Autor nie zachęca do hodowania ziół, natomiast rekomenduje kupowanie ich w sprawdzonych sklepach zielarskich.

Książkę poleca Wydawnictwo Fronda

 

Osobowość pełna magii – Dagmara Skalska

Czy istnieją uniwersalne wytyczne, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie satysfakcji i spełnienia w każdej sferze życia? Dagmara Skalska w książce „Osobowość pełna magii. Więcej niż horoskop” odkrywa przed czytelnikiem dobrodziejstwa enneagramu. To dzięki niemu rozpoznasz schematy swojego postępowania, wzorce emocji i mechanizmy obronne, które blokują Cię przed byciem szczęśliwym.

Enneagram jest starodawnym opisem typów osobowości, który warto znać. Okazuje się, że wiele osób, zupełnie nieświadomie, realizuje na co dzień zapisany w osobowości scenariusz życia. Korzyści z poznania ukrytych zagadek podświadomości może być wiele, ale najważniejszą z nich jest zwiększenie komfortu życia poprzez podejmowanie lepszych i korzystniejszych dla nas decyzji, ale także unikanie starych błędów. Dzięki enneagramowi odkryjesz swój potencjał, poznasz nabytą osobowość, a przede wszystkim – swoją prawdziwą naturę.

„Osobowość pełna magii” to praktyczny horoskop, który ułatwi zdefiniowanie własnego stylu życia oraz pozwoli znaleźć antidotum na destrukcyjne zachowania. To nowoczesna psychologia, zakorzeniona w filozofii starożytnego Wschodu. Dzięki niej możemy udoskonalić komunikację w relacjach zarówno przyjacielskich, rodzinnych, jak i miłosnych.

Książkę poleca Wydawnictwo Edipresse

 

 Eat Pretty Every Day – Jolene Hart

Właśnie minął rok od kiedy mieliśmy być szczuplejsi, bogatsi i bardziej zdyscyplinowani. Czy komuś się udało…? Dlatego wyrzućmy kartkę z tegorocznymi postanowieniami i sięgnijmy po coś, co pozwoli się nam zmobilizować i jednocześnie osiągnąć upragniony cel.

A jak to zrobić? Dla tych, którzy kiedykolwiek złamali swoje zdrowotne lub urodowe noworoczne postanowienia, mamy książkę Eat Pretty Every Day. 

Dbanie o piękno i zdrowie jeszcze nigdy nie było tak przyjemne!

Przekonaj się na własnej skórze, jak bazylia, mięta i pietruszka potrafią rozświetlić cerę.

Jedz gruszki ze skórką, a pozbędziesz się toksyn i zyskasz talię osy.

Na początku dnia zamiast espresso dodaj sobie energii, jedząc świeże awokado lub garść orzechów, a wieczorem zrelaksuj się, przegryzając pistacje i figi.

Nowa rewolucyjna metoda na nową, piękną i zdrową ciebie!

Książkę poleca Wydawnictwo ZNAK

Joanna Bator: Purezento

Pierwsza japońska powieść Joanny Bator. Wielkie zaskoczenie w duchu zen!

Kiedy drzwi zamknęły się za jej chłopakiem, nie wiedziała, że widzi go po raz ostatni. Kiedy zaczęła uczyć polskiego Panią Myōko nie przypuszczała, że dzięki niej wyruszy w daleką podróż. Kiedy po raz pierwszy spotkała Mistrza Myō, nie sądziła, że jej życie na nowo nabierze sensu. Kiedy na jej drodze stanął mężczyzna ze znamieniem w kształcie oliwki na plecach, nie spodziewała się jak silna będzie miłość, która ich połączy. Podróżując wraz z główną bohaterką po Japonii, towarzysząc jej w sklejaniu rozbitych naczyń, czytelnik stopniowo wkracza w harmonijny świat zen, gdzie serce i umysł zapisuje się jednym znakiem kanji, a najpiękniejsze jest to, co niekompletne, przemijające i niedoskonałe. Metaforą ludzkiego losu jest tutaj kintsugi, pradawna sztuka naprawy ceramiki za pomocą złota.
Purezento (czyli „prezent”) to powieść tajemnicza i na wskroś japońska. Poruszająca historia utraty i miłosnej odnowy. Rozgrywająca się w Tokio i Kamakurze opowieść ma słodko-słony smak umami.
Książkę poleca Wydawnictwo ZNAK

Druga szansa – Marcie Steele

Kopciuszek jest dowodem na to, że para butów może odmienić życie kobiety ;) I właśnie o pięknych butach i poszukiwaniu miłości jest nasza styczniowa nowość „Druga szansa”. To niezwykle ciepła i lekka lektura, która zachwyci piękną przyjaźnią i mnóstwem pozytywnych emocji. Opowiada o przyjaciołach poszukujących miłości i spełnienia w życiu. Nie dość, że coś szwankuje u nich w sferze uczuciowej, to jeszcze stoją przed utratą miejsca pracy. Czy poradzą sobie po stracie wszystkiego, co kochają? Ile razy można dawać szansę życiu? I jak długo można być singielką i singlem? ;)

Książkę poleca Wydawnictwo Kobiece

 

Ogród z marzeń – Carmen Santos

Pachnąca winem i miłością hiszpańska powieść o zdradzie i sekretach rodzinnych. Historia Rodolfo, który jest zmuszony porzucić wygodne paryskie życie, by wrócić do Hiszpanii. Po śmierci ojca musi zająć się prowadzeniem rodzinnej winnicy. Towarzyszy mu rozkapryszona i snobistyczna żona Solange. Nie jest szczęśliwa, że zamiast salonów będzie przechadzać się po wsi. Jednak z czasem doceni to miejsce i… brata Rodolfo. Dionisio czy Rodolfo? Którego z braci ostatecznie wybierze Solange? Czy zniszczy w ten sposób rodzinę Montero? Pasjonująca historia :)

Książkę poleca Wydawnictwo Kobiece

 

Justyna Wojteczek, Wiesław Jędrzejczak: Pozytywista do szpiku kości

 

Książka Justyny Wojteczek jest zapisem niezłomności i cywilnej odwagi prof. Wiesława Jędrzejczaka, niezwykłej osobowości, specjalisty w dziedzinach: chorób wewnętrznych, hematologii, onkologii klinicznej, transplantologii klinicznej. Profesor kieruje Katedrą i Kliniką Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych Centralnego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pełni obowiązki krajowego konsultanta w dziedzinie hematologii. Jest emerytowanym pułkownikiem. W 1982 roku odkrył chorobę braku cytokiny krwiotwórczej.

Książkę poleca Wydawnictwo Studio EMKA

 

Keith Abraham: Zaczyna się od pasji

Czy chcesz robić to, co kochasz, i kochać to, co robisz?

Czy chciałbyś, aby twoje życie było pełne energii oraz inspirowało innych?

Czy myślałeś o tym, co jest tak naprawdę ważne w twoim życiu?

Przez trzydzieści lat Keith Abraham pomagał ludziom na całym świecie pracować bardziej kreatywnie, inspirować innych i osiągać fantastyczne rezultaty. Książka ta wyposaży cię w odpowiednie narzędzia, które mogą pozwolić ci odnosić sukcesy nie tylko w pracy, ale i w życiu.

Książkę poleca Wydawnictwo Studio EMKA

 

Jim Muncy: Czas to skarb. 24 zasady zarządzania czasem

Jak poświęcać czas na rzeczy naprawdę ważne? Jak skoncentrować się na organizowaniu naszej codziennej aktywności? W jaki sposób zarządzać swoim czasem szybko i energicznie? Nasze myślenie o przyszłości to rywalizacja o czas, jaki mamy do dyspozycji. Jim Muncy proponuje nam wizję, koncentrację, szybkość i moc. Oto konstruktywne zarządzanie czasem!

Koncepcja zarządzania czasem dr. Muncy’ego jest bardzo prosta. Prezentuje on swoje podstawowe zasady, które potrafią odmienić życie tych, którzy je poznają.

Czas to skarb jest lekturą obowiązkową wszystkich, którzy pragną lepiej gospodarować czasem i dzięki temu żyć pełnią życia, jak uczył wielki klasyk Norman V. Peale.

Książkę poleca Wydawnictwo Studio EMKA

 

Catherine Camus: Albert CAMUS – Samotny i Solidarny

Album ma nader atrakcyjną formę graficzną i stanowi jakby rodzaj bezcennej kroniki życia i twórczości autora „Obcego”. Ale Polakom polecić go można także z innych powodów. „Dżuma” pozostała jedną z największych powieści XX wieku i znajduje się także u nas na liście szkolnej lektury, pozostając książką czytaną, zwłaszcza przez młodzież. Odczytywana jako metafora wszelkiego totalitaryzmu będzie długo jeszcze dziełem w pełni współczesnym. Tytułem ciekawostki dodajmy, że podróżując po Europie krótko przed II wojną światową młody Camus odwiedził także Wrocław i Legnicę, tyle że miasta te oczywiście nie leżały wówczas w granicach naszego kraju.

Książkę poleca Wydawnictwo Studio EMKA

 

Joanna Rawik: Po co nam to było

Joanna Rawik potrafi śpiewać, czego dowiodła w amfiteatrze opolskim i paryskiej Olympii, ale też potrafi pisać i mówić, co artystom sceny dane jest w niewielu przypadkach. W dodatku śpiewa, pisze i mówi  w swym drugim języku, jest bowiem poliglotką, co artystom zdarza się dopiero w Hollywood. Ciekaw jestem, jak Po co nam to było czytałoby się w ojczystym języku Joanny, języku Eliadego i Ionesco, to jest w języku rumuńskim. Zwłaszcza zaś, jak zabrzmiałby przyimek „po”.

Joanna Rawik w Po co nam to było przywołuje polską kulturę czasu minionego: niezapomniane dokonania artystyczne, znakomitych ludzi teatru, sceny, filmu i estrady. Wielkich artystów, niezapomnianych twórców, swoich przyjaciół i znajomych i siebie wśród nich. Książka napisana z dużą erudycją, świetnym językiem.

Książkę poleca Wydawnictwo Studio EMKA

 

Spencer Johnson: Prezent

Książka ta jest wciągającą opowieścią o człowieku poszukującym w dorosłym życiu tajemniczego Prezentu, o którym słyszał jako dziecko od mądrego starszego pana. Prezentu, w którym tkwi klucz do szczęścia w życiu osobistym i do sukcesów w pracy zawodowej. Po długim okresie poszukiwań młodzieniec się poddaje i wreszcie, pozbywając się towarzyszącego mu nieustannie napięcia, odkrywa czym jest Prezent – oraz jakie niezwykłe korzyści z niego wynikają. Prezent pomoże Ci być szczęśliwym i odnieść sukces w każdym obszarze życia. Podobnie jak bohater opowieści przekonasz się, że jest to największy dar, jaki możesz sam sobie ofiarować.

Książkę poleca Wydawnictwo Studio EMKA

 

Ben H. Winters: Ostatni policjant


Pierwszy tom trylogii kryminalnej opisującej świat tuż przed zagładą.do pracy, gdybyś wiedział, że za pół roku wszyscy zginą?

Detektyw Henry Palace stanął przed tym problemem, gdy świat obiegła wiadomość o nieuchronnej kolizji Ziemi z asteroidą.

Ostatni policjant to pierwszy tom trylogii kryminalnej opisującej świat tuż przed zagładą. Wokoło szerzy się przestępczość, fanatyzm religijny i panika. Wszystko, co znamy, ulega destrukcji, a ludzie przestają wierzyć w to, co do tej pory było im bliskie. Jedni poświęcają czas na spełnianie marzeń, inni nie wytrzymują napięcia i popełniają samobójstwo. Tylko Henry Palace prowadzi drobiazgowe śledztwo w sprawie śmierci Petera Zella, by poznać prawdę, która nikogo innego już nie obchodzi.

Ben H. Winters jest autorem dwunastu powieści. Ostatni policjant otrzymał nagrodę im. Edgara Allana Poe za najlepszy kryminał, a kolejny tom trylogii – nagrodę im. Philipa K. Dicka za najlepszą książkę s.f. Stacja NBC pracuje nad adaptacją filmową powieści.

Książkę poleca Wydawnictwo RM

 

William Bynum: Krótka historia nauki


Nauka jest wspaniała. Opowiada nam o nieskończonym kosmosie, mikroskopijnych organizmach, ludzkim ciele i dziejach naszej planety. Zawsze zajmowała się sensem świata i okiełznaniem jego potęgi.

Mężczyźni i kobiety – począwszy od starożytnych greckich filozofów, przez Einsteina i Watsona z Crickiem, po współczesnych naukowców wspomaganych przez komputery – zastanawiali się, badali, eksperymentowali, obliczali, a czasami dokonywali tak wstrząsających odkryć, że ludzie zaczynali rozumieć świat – albo siebie samych – w całkiem nowy sposób.

Ta ciekawa książka opowiada pasjonującą przygodę – historię nauki. Zabiera czytelników do gwiazd oglądanych przez teleskop, gdy Słońce zastąpiło Ziemię w centrum wszechświata. Zagłębia się pod powierzchnię planety. Kreśli ewolucję układu okresowego pierwiastków. Wprowadza w świat fizyki, objaśniającej elektryczność, grawitację i budowę atomów. Relacjonuje przebieg naukowego śledztwa, które doprowadziło do odkrycia cząsteczki DNA, a zarazem całkiem nowych obszarów do zbadania. Przytaczając zaskakujące i osobiste historie naukowców, zarówno sławnych, jak i nieznanych, Krótka historia nauki śledzi postęp nauki poprzez stulecia. Dzięki wspaniałym ilustracjom oraz ciepłemu, przystępnemu stylowi docenią ją młodzi i starzy.

Książkę poleca Wydawnictwo RM

 

Delphine Gilles Cotte: Metoda Montessori w domu


80 rozwijających zabaw edukacyjnych dla dzieci i rodziców!
„Naucz mnie robić to samodzielnie” – to zdanie doskonale definiuje pedagogikę Marii Montessori. Małemu człowiekowi należy dać możliwość działania, odpowiednio do jego wieku i umiejętności, by mógł się prawidłowo rozwijać. Dlatego pozwól dziecku wykonać zadanie samemu, pod twoim nadzorem, po zademonstrowaniu mu, jak należy to zrobić. Jeśli szukasz inspiracji, jak poprzez takie aktywności korzystnie wpłynąć na rozwój dziecka, zajrzyj do tej książki.

Metoda Montessori w domu to 80 rozwijających zabaw edukacyjnych wykorzystujących zalety pedagogiki Marii Montessori. Możesz je realizować z dzieckiem w domu, używając do tego zestawów, które sami przygotujecie. Będziecie się świetnie bawić, a przy okazji twoje dziecko rozwinie koordynację ruchową i samodyscyplinę, uwrażliwi zmysły, nabierze pewności siebie i stanie się bardziej samodzielne.

Książkę poleca Wydawnictwo RM

 

A. Goggins, G. Matten: Dieta SIRT

Dieta, podczas której nie musisz liczyć kalorii? To możliwe! Eksperci w dziedzinie żywienia, Aidan Goggins i Glen Matten, przygotowali książkę o przełomowej diecie SIRT, w której pokazują, jak skłonić organizm do intensywniejszego spalania tłuszczów poprzez włączenie do diety produktów bogatych w pewne bardzo konkretne związki chemiczne. Zasady diety SIRT są bardzo proste, a produkty łatwo dostępne. Wystarczy stosować ogólne zasady zdrowego odżywiania się oraz wzbogacać codzienne menu produktami z listy 20 najbogatszych w polifenole. Jedz ze smakiem i chudnij!

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

Amy McCready: Dziecko, czy muszę ci to jeszcze raz powtarzać?

Prosisz dziecko, by odrobiło lekcje, spakowało się do szkoły lub poszło spać. Wiesz, że słyszy, co mówisz, lecz ignoruje to. Prosisz ponownie i… nadal brak reakcji. Próbowałeś już wszystkiego, lecz żadna z tych metod nie działa. Brzmi znajomo? Dzięki książce Amy McCready zapomnisz o tym problemie! Wybitna pedagog przedstawia niesamowitą metodę, która pozwala wyeliminować wielokrotne powtarzanie tego samego lub krzyczenie na dzieci. W poradniku znajdziesz 23 narzędzia,  łatwe do zastosowania i bardzo efektywne. Przeczytaj tę książkę i odkryj na nowo uroki bycia rodzicem.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

G. Hawn, W. Holden: 10 minut uważności

Zachwyć swoje dziecko rzeczywistością!
Nasze dzieci są przytłoczone, zestresowane i nadmiernie pobudzone. Wiele z nich zmaga się z depresją i innymi problemami psychicznymi. Ta książka pomoże Ci z tym wygrać. Z jej pomocą podwójnie wykorzystasz chwile spędzane z dziećmi i poznasz proste ćwiczenia kształtujące dziecięcy umysł. Dzięki nim Twoja pociecha przez całe życie będzie szczęśliwa i odporna na stres. Książka równie praktyczna, jak inspirująca. Odzwierciedla program MindUp skupiający się na promowaniu rozwiązań umożliwiających jednoczesne rozwijanie u dzieci umiejętności społecznych i emocjonalnych.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

Timothy Ferris: 4-godzinne ciało

To nie jest kolejna książka o diecie czy fitnessie! Poznaj unikatowe dzieło, dzięki któremu szybko zrzucisz zbędne kilogramy! Tim Ferriss, który wszystkie techniki, diety i ćwiczenia stosuje na sobie, przez ponad dziesięć lat poszukiwał sposobu na złamanie kodu ludzkiego ciała. Owocem tych poszukiwań jest 4-godzinne ciało, które podsumowuje spostrzeżenia setek najwybitniejszych sportowców i dziesiątków lekarzy, a także rezultaty tysięcy godzin zaskakujących osobistych eksperymentów. Przeczytaj i dowiedz się między innymi, jak zapobiec przyrostowi tkanki tłuszczowej w okresach największego obżarstwa, zapewnić kobiecie 15-minutowy orgazm czy schudnąć 10 kilogramów w ciągu zaledwie 30 dni.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

Jennifer Fox: Odkryj silne strony twojego dziecka

Dzieci w szkole czują się słabe i nieprzystosowane, ponieważ dzisiejszy świat zamiast kłaść nacisk na rozwijanie mocnych stron, skupia się na obsesyjnym poszukiwaniu antidotum na słabości. Jenifer Fox, pedagog i specjalista z ponaddwudziestoletnim stażem, przedstawia nowy model nauczania i postępowania z dziećmi, tak by rozwijać ich najmocniejsze strony. Łącząc opowieści o sukcesach z praktycznym podręcznikiem oraz zarysem Programu Afiliacyjnego, który Fox realizuje we własnej szkole, książka ta staje się łatwym w użytkowaniu przewodnikiem dla rodziców oraz nauczycieli, dzięki któremu młodzi ludzie poprawią swoje wyniki i będą sprawniej poruszać się w naszym niedoskonałym systemie oświatowym.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

Barbara Berger: Znajdź swój wewnętrzny kompas i kieruj się nim

Z każdej strony otaczają nas informacje i porady, jak należy żyć, co powinniśmy robić, a czego unikać. Tylko czy tak naprawdę wiemy, komu możemy zaufać? Aby nie pogubić się wśród natłoku informacji i znaleźć to, co jest dla nas naprawdę najważniejsze, powinniśmy kierować się naszym wewnętrznym systemem nawigacyjnym, który, jak przekonuje autorka, mamy wszyscy. System ten działa w każdej sytuacji i zapewnia bezpośrednią łączność z wielką, uniwersalną, inteligentną istotą, która stworzyła nas i wszelkie życie. Książka pomaga znaleźć ów wewnętrzny kompas i uczy, jak z niego korzystać, tak aby wieść szczęśliwsze, dające większe poczucie spełnienia, ekscytujące i piękne życie, do którego przecież jesteśmy stworzeni.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

Jamie Tworkowski: Emocje ZA BARDZO

Jeśli odbierasz świat sercem, a nie rozumem, i często odczuwasz więcej, niż chcesz, to nie jesteś sam – mówi Jamie Tworkowski, założyciel TWLOHA, organizacji zapobiegającej samobójstwom i wspierającej na całym świecie ludzi pogrążonych w depresji czy uzależnionych od internetu, alkoholu lub narkotyków. W Emocjach ZA BARDZO Tworkowski zebrał swoje doświadczenia z ponad dziesięciu lat życia, aby pokazać, że zawsze można rozpocząć walkę o zmianę i o życie, bo – jak sam mówi – nikt inny nie zagra naszej roli. Z indywidualnych historii, które dotyczą walki o każdy dzień, wiele ludzi w momentach straty czerpie słowa nadziei i wsparcia. Ta książka to istotny głos płynący od najważniejszych reprezentantów naszego pokolenia.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

Daniel G. Amen: Mózg ma moc

Stale walczymy o zachowanie zdrowia. I możemy wygrać. Najsłynniejszy psychiatra Ameryki, dr Daniel Amen, w ciągu trzydziestu lat swojej pracy zawodowej pomógł już dziesiątkom tysięcy osób zapanować nad własnym mózgiem i ciałem. W swojej najnowszej książce zatytułowanej Mózg ma moc pokazuje, że nasze złe nawyki, nieprawidłowe wybory kulinarne i mentalne mogą być przyczyną wielu problemów – od choroby tarczycy aż po depresję. Jak temu zapobiec? Zadbać o swój mózg.

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

 

 Jennifer MacKenzie: Wielka księga słoików

Jennifer MacKenzie sztuki robienia przetworów nauczyła się już jako dziecko. Wraz z matką chodziła na rynek po warzywa i owoce, aby za chwilę zmienić kuchnię w istną fabrykę kolorowych słoików. Z czasem zaczęła urozmaicać swoje przepisy, dodając kolejne składniki o wyrazistych smakach. Sekrety wypracowane przez lata zawekowała w Wielkiej księdze słoików. Znajdziesz tu nie tylko klasyczne przepisy, takie jak na popularne pikle, ale też bardziej egzotyczne receptury, jak choćby marynowany kalafior w curry. Kolorowe słoiki z przetworami świetnie nadają się także jako własnoręcznie przygotowany prezent!

Książkę poleca Wydawnictwo Laurum

Sen Alicji, czyli jak działa mózg – Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski


Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki sposób dowodzi całym organizmem.
Sen Alicji podarował czytelnikom profesor Jerzy Vetulani. Był nie tylko wybitnym naukowcem, ale również gawędziarzem prosto i zabawnie wyjaśniającym sekrety nauki. Rewelacyjnie zilustrowana opowieść Profesora to porcja bezcennej wiedzy i mnóstwo śmiechu.
Jedyna książka profesora Jerzego Vetulaniego dla dzieci!
Gdybym przeczytał taką książkę w dzieciństwie, chciałbym zostać neurobiologiem, a nie bajkopisarzem!
Grzegorz Kasdepke

Tytuł poleca: Czasdzieci.pl, Fundacja Uniwersytet dzieci, Qlturka.pl, Egaga.pl  oraz Wydawnictwo WAM

 

Rycerze Atlantydy – Evan Currie


Przegraliśmy wojnę. Nadeszła zguba.
Czas na rewanż.
Po upadku cywilizacji władzę w dawnej domenie ludzi objęły demony. Wspaniałe dzieła ludzkości zostały zniszczone, ci, którzy przetrwali, żyli pokornie w niewoli, nie pamiętając o wielkich osiągnięciach swoich przodków. Byli jednak też tacy, którzy chcieli walczyć, i zapłacili za swój opór krwią. Ostatecznie demony zwyciężyły, pozostało im tylko pozbyć się resztek ludzkości z terytorium podbitego świata.
Młoda dziewczyna, która wchodzi w dorosłe życie, wkracza zarazem w cień przeznaczenia.
Demony nauczą się jeszcze czegoś od ludzi, zanim nazwą nasz świat swoim.
Ogień oczyszczenia zapłonie od małej iskierki… a przed świtem panują zawsze najgłębsze ciemności.
Premiera 25 stycznia 2018.

Książkę poleca Wydawnictwo DRAGEUS

Star Carrier tom VII: Mroczny umysł – Ian Douglas

 

Rok 2425. Wojna między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską zakończyła się. Jednak zanim na Ziemi rozpocznie się era pokoju, ludzkość musi połączyć swe siły i stworzyć wspólną flotę kosmiczną do walki z nieznanym zagrożeniem przy Gwieździe Kapteyna. Bez ostrzeżenia obca potęga zniszczyła tam ludzką placówkę naukową. Zagrożenie musi zostać zneutralizowane, zanim obcy zainteresują się Ziemią.
Admirał Trevor „Piachu” Gray, dowódca lotniskowca „Ameryka”, ma własną misję. Konstantin, sztuczna inteligencja o niezwykłych możliwościach, przekonał go, że jedyną szansą na przetrwanie ludzkości jest technologia, którą można znaleźć w pewnym odległym układzie. Teraz Gray musi złamać rozkazy, aby zdobyć broń potężniejszą od wszystkiego, co stworzył człowiek.

Książkę poleca Wydawnictwo DRAGEUS

 

Seria książek Star Force – B.V. Larson

Bestsellerowa seria B.V. Larsona, zwanego królem Amazona, opowiadająca historię Ziemian wplątanych w kosmiczną wojnę. Gigantyczne roboty, makrosy, usiłują podbić Ziemię. Ludziom pomagają nanity, mikroskopijne sztuczne inteligencje. Siły Gwiezdne, armia stworzona przez byłego wykładowcę uniwersyteckiego Kyle’a Riggsa, musi stawić czoła wielu wyzwaniom i walczyć w innych systemach słonecznych. W miarę oddalania się od Układu Słonecznego ludzie zyskują nowych sprzymierzeńców, ale i wrogów. Do tego same Siły Gwiezdne nie stanowią monolitu, rozpoczynają się wewnętrzne zmagania o władzę nad organizacją.
Trzymający w napięciu cykl pełen bitew, forteli, obcych ras, technologii – żaden wielbiciel SF nie przejdzie obok Star Force obojętnie!

Książkę poleca Wydawnictwo DRAGEUS

 

Ludzka twarz Izraela – Estera Wieja

Kim są mieszkańcy kraju, który wzbudza tak wiele emocji na całym świecie?

Izrael to ludzie. Jednak bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie, kim jest przeciętny mieszkaniec tego kraju. Naturalnie większości z nas ta ziemia kojarzy się z ludnością żydowską ‒ ale nawet ta jest tak zróżnicowana jak kraje, w których przed laty mieszkali oni sami lub ich krewni.

Książka Ludzka twarz Izraela opowiada o różnorodności społeczeństwa w Izraelu, której nie zobaczymy w przewodnikach po kraju. Nie jest to pozycja polityczna ani historyczna, lecz bardziej swoisty pamiętnik. Sfabularyzowane historie są wyjęte z życia – ze wszystkimi jego zagadkami, pytaniami i poszukiwaniami. To zbiór obserwacji i przemyśleń o kraju, który ciągle odkrywany, pozostaje nadal nieodgadniony.

Z niepohamowaną ciekawością i stałym niedosytem przez prawie siedem lat poznawałam ludzi i miejsca, aby w końcu zebrać te doświadczenia w jedną całość. Prowadząc rozmowy, popijając kawę, śmiejąc się i płacząc, poznawałam różnorodność izraelskiego społeczeństwa. Izrael o ludzkiej twarzy okazał się zupełnie inny niż Izrael w serwisach informacyjnych i przewodnikach.

Zapraszam Cię do wspólnego odkrywania, kim są mieszkańcy tego kraju.

Estera Wieja

Książkę poleca Wydawnictwo Koinonia

 

Jak powiedzieć: Kocham cię? – Josh McDowell

Czy pragniesz dla swojego małżeństwa relacji miłości, która wszystko przetrwa?

I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci.

Podjęliście decyzję, by być ze sobą. Mija miesiąc, rok, dziesięć lat… Aby utrzymać zdrową relację, będziecie musieli dokonywać mądrych wyborów dzień po dniu.

Związek miłości pogłębia się i wzrasta, kiedy dwoje ludzi rozumie, czym jest miłość, i podejmuje świadome kroki potrzebne, by o tę miłość dbać. Nie chodzi tu tylko o emocje, a raczej o oddanie i o to, by kochać kogoś przez całe życie. Uczucia przychodzą i odchodzą, natomiast kochać kogoś to znaczy wybierać – są to drobne wybory miłości, jakie podejmujemy na co dzień.

Postanów już dziś okazywać miłość poprzez:

– oddanie Bogu pierwszeństwa w swoim życiu

– dbanie o to, by wasza miłość była świeża i żywa

– szybkie rozwiązywanie konfliktów

– uczenie się sztuki porozumiewania

– uważne słuchanie

– bycie wspaniałym kochankiem

Książkę poleca Wydawnictwo Koinonia

 

Być mądrą mamą – Alina Wieja

W momencie poczęcia dziecka Stwórca powierza nam, rodzicom, kobiecie i mężczyźnie, dar szczególny. Mamy się nim nie tylko opiekować, ale także pomóc rozwinąć wszystko to, co zostało w nim zdeponowane przez Boga Stwórcę, oraz nauczyć go wielu nowych umiejętności i dobrego zarządzania własnym życiem.

Bóg darował nam to przepiękne, delikatne i cudowne życie pod opiekę na pewien ściśle określony czas. Zaprosił nas, matki, abyśmy były Jego wyciągniętymi rękami w okazywaniu Jego miłości dzieciom. Wraz z tym zaproszeniem oferuje nam swoją mądrość do wypełnienia tego najbardziej odpowiedzialnego zadania.

Autorka książki odpowiada na wiele ważnych dla każdej mamy pytań:

– Skąd mamy wiedzieć, jak w mądry sposób wychowywać nasze dzieci?

– Skąd czerpać mądrość, by sprostać wszystkim wyzwaniom bycia mamą?

– Co mamy przekazywać następnemu pokoleniu?

– Czy można naprawić błędy przeszłości?

Z  książki mogą skorzystać zarówno mamy, które są na początku swojej drogi bycia mamą, jak  i te, które już wychowały swoje dzieci i towarzyszą im w ich dorosłym życiu.

Autorka zachęca matki, aby  umiały cieszyć się każdą chwilą spędzoną ze swoimi dziećmi i nie zmarnowały żadnego cennego okresu ich życia, nawet jeśli dzieci są już dorosłymi ludźmi i mają już swoje własne dzieci.

Bóg pragnie, aby matki wiedziały, kim są w Jego oczach i na czym ta współpraca pomiędzy Nim, Świętym Bogiem, a każdą mamą ma polegać. Mądrość dana nam przez Boga jest kluczem do tej współpracy!

Książkę poleca Wydawnictwo Koinonia

 

Uwierz, że możesz – Jentezen Franklin

– Jak rozpoznać kolejne etapy marzenia i przejść przez każdy z nich?

– Co zrobić, kiedy realizacja twojego marzenia wydaje się odległa lub niemożliwa?

– Jak walczyć o swoje marzenie i nie rezygnować, aż się spełni?

Realizowanie marzeń nie jest łatwe. Wymaga wiele wysiłku i wytrwałości, a także wiary w Boga i w wizję, którą On dał. W książce Uwierz, że możesz Jentezen Franklin przynosi ci pełne mocy przesłanie nadziei: możesz tego dokonać!

Bóg kocha marzycieli. On daje ludziom nowe marzenia i wskrzesza te, które umarły. Kiedy marzysz, jesteś bliższy Jego spojrzeniu na świat. W takiej chwili wznosisz się ponad swoje ograniczenia, przenosisz się z miejsca, w którym obecnie jesteś, tam, gdzie Bóg pragnie, abyś się znalazł. Innymi słowy, zaczynasz dostrzegać swój cel. Nie chodzi o to, czy masz marzenia, lecz czy masz odwagę, aby je realizować. Czy w twoim sercu jest jakieś marzenie? Czy zostało ono pogrzebane pod troskami życia? Czy inni mówią ci, że jest już za późno? Nie wierz w to!

Realizuj swoje marzenia bez względu na to, jak bardzo nierealistyczne się wydają, gdyż marzenia są jak dzieci – to twoje potomstwo. Są źródłem twojej radości dzisiaj i nadziei na przyszłość. Chroń je! Karm je! Zachęcaj je do wzrostu, gdyż dopóki masz marzenia, nigdy się nie zestarzejesz!

Korzystając z osobistych doświadczeń i przykładów zaczerpniętych z życia postaci biblijnych, które realizowały swoje marzenia aż do końca, Franklin pokazuje, jak odkryć i wypełnić wizję, którą Bóg ma dla twojego życia. Dzięki tej książce dowiesz się, czego potrzebujesz, aby urzeczywistnić swoje marzenia.

Książkę poleca Wydawnictwo Koinonia

 

Jaką żoną jestem? – Linda Dillow

W książce Jaką żoną jestem? Linda Dillow stawia przed tobą wyzwanie, by zadać samej sobie ryzykowne pytanie:

– Co czuje mój mąż, mając mnie za żonę?

W sposób niezwykle otwarty i szczery Linda dzieli się własnymi doświadczeniami z wieloletniego stażu małżeńskiego. Przyznaje, co było najlepszymi, a co najgorszymi rzeczami, jakie zrobiła dla swego związku. Pomaga odkryć, jakiego małżeństwa z głębi serca pragnie dla ciebie Bóg. Przeczytaj, zastosuj, a zobaczysz, jak wiele może się zmienić.

Książka Lindy sprawi, że Twoje małżeństwo stanie się na nowo źródłem radości, spełnienia i ekscytacji!

Książkę poleca Wydawnictwo Koinonia

 

Pokonać zniechęcenie – Alina Wieja

Każdy z nas nosi w sobie pragnienie cieszenia się życiem. Często stajemy w obliczu wyzwania: jak pokonywać trudności i problemy, które pojawiają się na naszej drodze, by nie utracić radości życia? Albo jak odzyskać radość i nadzieję, gdy ich zabraknie?

Nagromadzenie wielu różnych problemów i wyzwań sprawia, że miejsce radości coraz częściej wypełniają zmartwienia prowadzące do zniechęcenia. A zniechęcenie okrada nas nie tylko z radości życia, lecz i z siły oraz energii, potrzebnych, by skutecznie zmierzyć się z przeciwnościami. Pozbawia także nasz organizm naturalnych możliwości pokonywania chorób fizycznych, wirusów i bakterii.

Zniechęcenie jest jak gęsta mgła. Przestajemy widzieć otaczające nas piękno życia i tracimy orientację w stosunku do przyszłości. Zniechęcenie kradnie nasze marzenia, wiarę i nadzieję. Aby ruszyć w dalszą drogę, musimy wyjść z tej mgły.

Jak zatem pokonywać zniechęcenie w praktyczny sposób? Jak odzyskać utraconą radość i energię, by żyć pełnią życia? Na te pytania każdy powinien znać odpowiedzi oraz wiedzieć, jak działać, kiedy zniechęcenie na nas napiera.

Książkę poleca Wydawnictwo Koinonia

 

Pamiętnik lesbijki – Eryk Edwardsson

Był już Dziennik Bridget Jones, był Pamiętnik nimfomanki, przyszedł czas na powieściowy „pamiętnik” na miarę XXI wieku.

Powieść obrazoburcza oraz prowokująca, pełna skrajności – z jednej strony pokazująca w sposób bezkompromisowy życie współczesnej młodzieży, z drugiej zaś traktująca o kwestiach filozoficzno-społecznych – tolerancji, stereotypach, samotności, a także sensie istnienia.

Sceny erotyczne i romantyczne przeplatają się tutaj z krwawymi oraz wulgarnymi, a wszystko jest pokazane oczyma niezwykle inteligentnej, choć nadwrażliwej i przeintelektualizowanej, dziewczyny, którą problemy z przystosowaniem do otoczenia spychają na krawędź depresji.

Wyalienowana Nati, niemal wpędzona przez „typowych” facetów w mizoandrię, zafascynowana tajemniczymi gothami oraz zniesmaczona swoimi znajomymi dresiarzami, trafia na fanatyków wampiryzmu i stopniowo popada w wielki konflikt pomiędzy przyjaźnią a miłością.

Oficjalna strona książki „Pamiętnik lesbijki” – pamietniklesbijki.pl

Książkę poleca Wydawnictwo Wieża Czarnoksiężnika

 

Wydaliśmy już Twoją książkę.
Teraz wystarczy, że ją napiszesz.
Czy marzyłeś kiedyś o wydaniu własnej książki?
O zaklęciu swoich myśli w karty powieści, pamiętnika czy zbioru błyskotliwych esejów?
O stworzeniu dzieła, które przetrwa przez lata i wzbudzi zachwyt?
Nareszcie możesz spełnić swoje marzenia!

Oficjalna strona książki „Książka do napisania” – ksiazkadonapisania.pl

Książkę poleca Wydawnictwo AlterNatywne

 

Córka pedofila – Ewa Pirce

Są wydarzenia, które poruszają do głębi.
Są ludzie, obok których nie jesteś w stanie przejść obojętnie.

Są opowieści, co – raz opowiedziane – już na zawsze z Tobą pozostają.
Są doświadczenia zmieniające nas na całe życie…

Taka właśnie jest historia Lexi – nastolatki, jaką możesz znać, dziewczyny innej niż wszystkie.

Książka, która wciąga już od pierwszego zdania. Napisana językiem tak doskonale dobranym, że postaci są jak żywe, dialogi wstrząsająco autentyczne, a historia zarazem prawdziwa w swoim wyrazie, jak i hollywoodzka w swym rozmachu. Powieść, która wstrząsa czytelnikiem, a następnie rozkochuje go w sobie, aby na końcu zaskoczyć i wzruszyć do łez. Nie może się nie podobać

(Eryk Edwardsson – autor „Pamiętnika lesbijki”)

Historia zainspirowana prawdziwymi zdarzeniami. 

 

Oficjalna strona książki „Córka pedofila” – corkapedofila.blogspot.com

Książkę poleca Wydawnictwo Wieża Czarnoksiężnika

 

Prezes Sekcji Geniuszy. Portret Jerzego Vetulaniego – Julia Kalęba


O profesorze Jerzym Vetulanim krążyło – wśród jego znajomych, rodziny i przyjaciół – sporo anegdot. Zebranie ich w jednej książce to świetny pomysł na intrygujący i zabawny portret tego wielce nietuzinkowego uczonego. Myślę, że profesor Vetulani – który sam o sobie mówił, iż uwielbia wcielać się w rolę błazna i nie znosi postaw nadęto-pomnikowych – byłby nim zachwycony.
Marcin Rotkiewicz, dziennikarz naukowy „Polityki” i autor książki Mózg i błazen. Rozmowa z Jerzym Vetulanim. Profesor, łobuz, mędrzec, błazen, geniusz: Jerzy Vetulani.
Był Piotrem Skrzyneckim świata nauki. Łamał schematy do tego stopnia, że jego amerykańscy współpracownicy pytali, czy na pewno jest profesorem. A w rzeczywistości był wybitnym neurobiologiem i jednym z największych polskich uczonych naszych czasów. Historie opowiedziane w tej książce pokazują, z jak wielką swobodą godził w sobie wiele różnorodnych wizerunków. Grał wiele ról, ale pozostawał zawsze sobą (no i jeszcze Etruskiem).
Sceny z życia Jerzego Vetulaniego. Zastrzyk endorfin i lekcja dystansu do życia.

Książkę poleca Wydawnictwo WAM

 

Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej®. Przepisy – Beata Anna Dąbrowska

Smakuj zdrowie każdego dnia!
Jedzenie, które spożywasz na co dzień, może być najlepszym i jedynym lekarstwem, jakiego potrzebujesz. W tej książce znajdziesz smaczne przepisy diety warzywno-owocowej. Pokochaj warzywa, zioła, przyprawy, kiszonki. Przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem. Naucz się dbać o jakość, a nie o ilość jedzenia. Poznawaj nowe smaki i wybieraj spośród mnóstwa pomysłów na rewolucyjne potrawy!
Autorką książki Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej®. Przepisy jest moja wspaniała synowa Beata. Ma ona nieprzeciętny dar – z łatwością tworzy ciekawe kompozycje potraw, które spełniają kryteria diety warzywno-owocowej. Z radością polecam tę książkę.
dr Ewa Dąbrowska

Książkę poleca Wydawnictwo WAM

 

Post Daniela. Kalendarz 2018 – Krystyna Dajka


Rozpocznij akcję Jem zdrowo!
Właściwe nawyki żywieniowe zależą tylko od ciebie. Są niezawodnym sposobem na osiągnięcie zdrowia, energii, radości życia. Ten kalendarz każdego dnia będzie pomagał Ci dobrze się odżywiać. Zamiast katować się nierealnymi postanowieniami noworocznymi, zobacz jak wiele satysfakcji daje zdrowe życie.
Kalendarz powstał w oparciu o zasady „postu Daniela” oraz diety warzywno-owocowej dr Dąbrowskiej.
Kochaj, jedz zdrowo i rób co chcesz!
Zapisuj swoje wyniki (ciśnienie krwi, obwód w pasie, masę ciała), aby na bieżąco kontrolować postępy
Przy każdym dniu znajdziesz obrazkową listę Twoich zdrowych posiłków. Skreślaj te zjedzone, aby wiedzieć, jak Ci idzie
Co tydzień szukaj w kalendarzu nowych inspiracji kulinarnych i korzystaj ze sprawdzonych przepisów

Książkę poleca Wydawnictwo WAM

 

Teczka – Mirosława Kareta


Tytuł poleca: Lubimy czytać

Walka o dobre imię w burzliwych czasach wolnej Polski
Poświęcenie dla drugiego człowieka i wierność etosowi lekarza kosztowały Benedykta Petrycego utratę wolności, zdrowia i pracy. Po kilku latach od jego śmierci w Krakowie zaczynają krążyć niejasne plotki i pomówienia. W jaki sposób przybrany syn Benedykta zniesie kolejny cios, wymierzony w rodowe nazwisko? Czy uda mu się odkryć, kto jest reżyserem skandalu? Jak daleko będzie gotów się posunąć, by dotrzeć do prawdy?
Kolejna odsłona dziejów rodziny Petrycych ukazuje mroczną powojenną rzeczywistość i działania władz, które nie dawały człowiekowi możliwości wyboru. Opowiada o złamanych życiorysach, nieuleczonych ranach i sytuacjach, w których nawet miłość mogła okazać się fałszywym drogowskazem.

Książkę poleca Wydawnictwo WAM

 

Dzieci stamtąd, Część 1 – Arlette Cousture


Tytuł poleca: lubimyczytac.pl

Przejmująca saga o polskich uchodźcach, którzy w Kanadzie odbudowują swoje życie.
Kraków, rok 1939. Rodzeństwo Pawulskich – Jerzy, Elżbieta i Jan – cieszy się młodością, nieświadome zbliżającej się katastrofy. Wkrótce II wojna światowa ściąga na Europę mrok tak nieprzenikniony, że nawet ptaki zdają się milknąć. Jan i Elżbieta, a następnie Jerzy, pokonują Atlantyk i przedostają się do Kanady. Wyrwani z rodzinnych stron mierzą się z całkiem nowym, obcym i oszałamiającym światem. Dla nich życie dopiero się zaczyna…
Dzieci stamtąd to pełen dramatyzmu i emocji fresk rodzinny osadzony w czasach wojennej migracji. To książka niepozbawiona delikatnego humoru oraz wzruszających obrazów tego, co utracone.
Dzieci stamtąd to opowieść o zawirowaniach historii, o przeciwnościach losu, ale przede wszystkim o sile miłości, przyjaźni i ogromnej woli życia.
dr hab. Joanna Warmuzińska-Rogóż, quebecystka, Uniwersytet Śląski
Z funduszy pozyskanych w kampanii „Stop Kulturze Marnotrawienia” zakupiono książkę Dzieci stamtąd do bibliotek publicznych.
Fundacja The Bridge
Kanadyjski bestseller nareszcie w Polsce!

Książkę poleca Wydawnictwo WAM

 

Zobacz również:

1. Recenzje książek – sprawdź, co warto przeczytać!
2. Jak czytanie wpływa na rozwój dziecka
3. Konkursy z nagrodami

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

45 komentarzy do Najciekawsze książki na zimę – wyniki akcji!

 1. Mieliśmy swoje typy, część się pokryła, część nie. Ale ogólnie lista ciekawa, będziemy zachęcać do czytania :)

 2. avatar anna33 pisze:

  „Dieta warzywno-owocowa Ewy Dąbrowskiej” to może być dobry pomysł na zbliżającą się wiosnę;) Zamierzam schudnąć ze 3-4 kg do lata, a to będzie mój przewodnik:)

 3. avatar SuperGirl pisze:

  Głosuję na książkę:
  „Klient nasz… czyli koszmar pracownika działu reklamacji”
  Jeśli jesteście niezadowoleni ze swojej obecnej pracy i nie widzicie jej plusów, to koniecznie ją przeczytajcie:)
  Natychmiast docenicie te chwile spokoju i wytchnienia, których na pewno nie zaznał jej autor.
  Myślę, że należy mu się tytuł Wyjątkowo Odpornego i Wytrwałego Pracownika – bo spędził w tej pracy aż 4 lata! Wyobrażacie sobie? 4 długie lata, pełne wysłuchiwania pretensji klientów, a w każdym z tych lat około 250 dni – co daje w sumie niemal 1000 dni ciężkiej orki w imię dobrej renomy firmy… Czy potrafilibyście zmierzyć się z faktem, że niezadowolony z ciśnieniomierza klient przy każdym pomiarze ciśnienia ma inny wynik? Tu trzeba nie tylko cierpliwości i odporności, ale też fachowej wiedzy – zwłaszcza z zakresu psychiatrii… To cud, że na psychiatrii nie wylądował sam autor – i że miał siłę jeszcze to wszystko opisać:D

 4. avatar nadja pisze:

  Uwielbiam książki o zwierzakach, więc głosuję na „W rytmie dwunastu łap. Bim”. Nikt tak jak zwierzęta, nie rozumie człowieka, a ich bezwarunkowa miłość to coś, o co trudno w ludzkim świecie…

 5. avatar Joanna Natalia pisze:

  Czy wiesz co byś zrobiła gdybyś dowiedziała się o końcu świata? O tym że nadejdzie w niedalekiej przyszłości?
  Przyznam że tego typu tematy tak bardzo mnie przerażają, że… uwielbiam o nich czytać i oglądać filmy ;)
  To nie jest tak że wierzę w rychły i nieuchronny koniec świata, ale czasem sama sobie zadaję pytanie co bym zrobiła w takim momencie? Czy ogarnęłaby mnie panika czy wręcz przeciwnie- wielkie przygotowania, w które zaangażowałabym całą rodzinę nadając każdemu określone funkcje i powierzając obowiązki? Koniec świata… ale być może najsilniejsze jednostki miałyby możliwość przetrwać, albo jakimś cudem koniec świata zostałby „odwołany”?
  „Ostatni Policjant” czyli detektyw Henry Palace stara się rozwiązać zagadkę, która nikogo już nie interesuje. Jaki jest sens szukać przestępców skoro za pół roku i tak wszyscy zginą? Świat ogarnięty jest chaosem, szerzy się bezprawie, ludzi ogarnia panika, jedni porzucają pracę, bo szkoda im na nią czasu i postanawiają spełnić swoje marzenia, inni nie wytrzymują napięcia i odbierają sobie życie. Samobójstwa i przestępstwa nawet na policjantach już nie robią wrażenia, przestają przykładać się do swoich obowiązków…
  Chciałabym poznać historię „ostatniego sprawiedliwego”, przeczytać o towarzyszących mu emocjach. W żargonie policyjnym mówi się że policjantem jest się całe życie… Podziwiam mundurowych którzy muszą zmierzyć się z trudną sytuacją podczas której każdy wolałby spędzić ten czas w domu, z rodziną…

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Dłonie zimą
A ja nie noszę rękawiczek i sam krem też daje radę:)
Stylizacja paznokci
Ja maluję kiedy potrzebuję, nie muszę mieć cały czas kolorowych paznokci, a poza...
Najtańszy gaz
Najtaniej jest z butli, bo nie płacisz wszystkich tych stałych opłat, jakie są...
paznokcie na ślub
tylko ecru - białe są niemodne!