Letnie propozycje książkowe od Wydawnictwa Media Rodzina

14 czerwca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Książki nie tylko uczą, ale też bawią, wspaniale rozwijają wyobraźnię i są w stanie w ciekawy sposób zorganizować nam wolny czas. Zawsze jest dobry moment na czytanie. Według badań osoby, które czytają od najmłodszych lat, chętniej sięgną po książkę w dorosłym życiu. Wczesne lata dzieciństwa i okres szkolny są więc kluczowe w rozwijaniu nawyków czytelniczych, kształtowaniu wyobraźni i zaciekawienia światem. Dlatego ważne jest, aby czytać w każdym wieku!

Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty Wydawnictwa Media Rodzina i wybranie ciekawych lektur na letnie popołudnia i wieczory dla całej rodziny.

 

Anita Głowińska: Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?

 

Ósma z kolei książka kartonowa z otwieranymi okienkami. Tym razem Kicia Kocia i Nunuś wybrali się na wieś. Nunuś po raz pierwszy zobaczy prawdziwe gospodarstwo i zwierzęta w nim mieszkające, a Kicia Kocia opowie o ich życiu i zwyczajach.

Anita Głowińska to autorka książek dla dzieci z serii „Kicia Kocia” oraz „Kicia Kocia i Nunuś”. Książeczki te skierowane są do kilkuletnich maluchów i przedszkolaków, poznających dopiero świat. Autorka, oprócz opisywania przygód stworzonej bohaterki, zajmuje się również tworzeniem ilustracji do swoich książek.

 

Ralf Butschkow: Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę nauczycielkę

 

To 101 książeczka z serii Mądra Mysz. Czytelnicy poznali już wiele ciekawych zawodów. Tym razem mają okazję poznać „od podszewki” zawód, który dzieciom jest bardzo bliski. Jak nauczyciele przygotowują się do prowadzenia lekcji, kto dekoruje salę lekcyjną, jakie są rytuały w klasie? Które lekcje są najciekawsze? Co nauczyciele robią na przerwach? Na czym polega wspólne przygotowywanie święta szkoły? Jak zwykle, dużo ciekawostek i piękne ilustracje.

 

Liane Schneider: Mądra Mysz. Zuziu, która godzina?

 

102 książeczka z serii Mądra Mysz. Zuzia dostała w prezencie od babci budzik. Mama uczy Zuzię odczytywania godzin na zegarku. To wcale nie jest takie trudne. Teraz Zuzia już wie, o której godzinie wstaje, o której jest obiad i – co najważniejsze – kiedy jest czas na czytanie przed snem. Bardzo pożyteczna książeczka. Po jej lekturze każde dziecko odpowie na pytanie: która godzina?

 

Faridah Àbíké-Íyímídé: As pik

 

Głośny debiut i światowy bestseller dla młodzieży, w którym zwroty akcji i społecznie ważkie tematy tworzą wybuchową mieszankę. Dwójka uczniów elitarnej szkoły mierzy się z hejtem, rasizmem i anonimowym prześladowcą – Asem Pikiem.

Życie Devona i Chiamaki wywraca się do góry nogami, a sytuacja w szkole staje się groźna dla nich samych i dla ich starannie zaplanowanej przyszłości. To, co z początku wydawało się chorym dowcipem, szybko zmienia się w niebezpieczną grę, w której Devon i Chiamaka nie mają dobrych kart.

As Pik to połączenie “Uciekaj!” i serialu “Plotkara”.

 

Julian Sancton: Obłęd na krańcu świata

 

Marynistyczny thriller i gotycki horror w jednym. Niezwykle wstrząsająca, prawdziwa historia walki o przetrwanie jednej z wczesnych ekspedycji polarnych, w której statek Belgica w 1897 roku lód uwięził wraz z załogą na całą antarktyczną, pozbawioną słońca zimę. Czerpiąc z dzienników i pamiętników członków wyprawy oraz korzystając z dostępu do dziennika pokładowego Belgiki, autor stworzył fascynującą opowieść o ludziach zmuszonych poznać swoje granice, tak wyjątkową, że nawet dziś NASA posiłkuje się nią, prowadząc badania nad wpływem izolacji na uczestników przyszłych misji na Marsa.

Obłęd na krańcu świata to w równej mierze, zapewniający niezapomnianą podróż w otchłań grozy.

 

Książki poleca Wydawnictwo Media Rodzina






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz