URODA I ZDROWIE

Książki z puzzlami – polecane dla malucha

6 listopada 2019, dodał: pinkmause

Połączenie puzzli z książeczkami to znakomity pomysł na wspólną zabawę z dzieckiem. Książeczki z puzzlami zapewniają prawdziwą rozrywkę w najlepszym wydaniu, zabawę i poznawanie rymowanych opowieści. To pomoce edukacyjne idealne dla małych dzieci.

Seria książeczek Disney Maluch. Puzzle dla małych bystrzaków Wydawnictwa AMEET to początek dziecięcej przygody z puzzlami i książeczkami. Pomysł fantastyczny i nowatroski, który przypadnie do gustu wszystkim dzieciom i ich rodzicom. Szukasz książki na święta lub prezent mikołajkowy innej niż wszystkie? Koniecznie poznaj serię Disney Maluch Wydawnictwa AMEET.

 

Książki z puzzlami dla maluszka to świetne rozwiązanie mix 2 w 1. Większość dzieci już w wieku 2 lat zaczyna przejawiać zainteresowanie wszelkimi układankami i puzzlami oraz książkami, pod warunkiem, że rodzice się do tego przyłożyli. Polecamy i zachęcamy do poznania fantastycznych multifunkcyjnych publikacji Disney Maluch. Zabawa z książkami i puzzlami rozwija umiejętności językowe, a także motorykę, wzrok, spostrzegawczość i inteligencję sensoryczną.

Disney Maluch. Puzzle dla Małych Bystrzaków. Na zakupach  oraz Super Wings. Puzzle dla Małych Bystrzaków. Zwierzęta to książki z wyjmowanymi puzzlami i bardzo oryginalna oraz atrakcyjna forma zabawy wspierającej rozwój dziecka.

 

W książeczce Disney Maluch. Puzzle dla Małych Bystrzaków. Na zakupach dziecko dowie się, co można kupić w sklepie spożywczym, a co na straganie oraz gdzie sprzedawane są ubranka, a gdzie zabawki. Tekst czytanek jest podany w formie bardzo ładnej i łatwej do zapamiętania rymowanki. Dzięki tej książeczce maluszek zdobywa wiedzę o otaczającym go świecie.

Super Wings. Puzzle dla Małych Bystrzaków. Zwierzęta z wyjmowanymi puzzlami odpowiada między innymi na pytania, gdzie mieszka żyrafa, a gdzie niedźwiedź polarny, kto nosi bujną grzywę, a kto garb na grzbiecie, podpowiada też jakie zwierzęta żyją pod wodą. Dzięki tej książeczce maluch może poznawać świat zwierząt z różnych stron świata.

W obu książeczkach mamy do czynienia z wyjmowanymi puzzlami. Dziecko w trakcie czytania i oglądania obrazków ma za zadanie dopasować puzzle do odpowiednich okienek na stronach książeczek. Dzięki temu dziecko doskonali sprawność manualną, radosne i proste wierszyki dodatkowo wzbogacą słownictwo dziecka, natomiast barwne ilustracje rozbudzą wyobraźnię.

 

Puzzle tak jak same książeczki są ważnym narzędziem edukacyjnym. Kiedy dziecko próbuje umieścić element układanki we właściwym miejscu – uczy się rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia, cierpliwości i wytrwałości, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Drobne sukcesy dają dziecku poczucie spełnienia co zwiększa jego niezależność i poczucie własnej wartości. Układanki to również wspaniałe chwile wspólnego spędzania czasu z dzieckiem, początkowo bowiem trzeba dziecku pokazać, jak należy je dopasowywać i układać i na co należy zwracać uwagę.

Książeczki Disney Maluch. Puzzle dla Małych Bystrzaków są pozycjami w całości kartonowymi, z bezpiecznymi, zaokrąglonymi rogami, więc już naprawdę małe dzieci mogą z niej bezpiecznie korzystać. Książeczki są kolorowe, wesołe i zabawne, a obecność bohaterów znanych z kreskówek gwarantuje uwagę dziecka i radosną zabawę. Disney Maluch. Puzzle dla Małych Bystrzaków to także początek dziecięcej przygody z puzzlami. Atrakcyjna kolorystyka i kształty oraz proste, przyjemne dla dzieci formy puzzli pomagają chwytać i dopasować do siebie poszczególne elementy. Szukanie pasujących elementów i ich łączenie oprócz zapewniania rozrywki wspomaga dodatkowo koordynację ręka-oko i ćwiczenie sprawności manualnej. Może to sprawić dziecku jeszcze więcej radości niż samo czytanie książeczek i oglądanie obrazków.

 

Nauka przez zabawę zawsze przynosi wspaniałe efekty, dlatego warto wspierać dzieci od małego proponując im wartościowe książki i ciekawe pomoce naukowe. Jednak pierwsze książki dla dzieci muszą mieć w sobie to coś, żeby zainteresować maluchy, którym ciężko usiedzieć w miejscu i trudno na dłużej skupić uwagę. Ale jeżeli już znajdzie się tak niezwykła pozycja pociesze ciężko będzie oderwać się od fascynującego tytułu. Polecamy uwadze serię książeczek Disney Maluch. Puzzle dla Małych Bystrzaków Wydawnictwa AMEET.

 

www.ameet.pl

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fitness w domu
Na youtube są fajne filmiki jak ćwiczyć w domu, polecam
Moda na kosmetyki indyjskie?
Mam mydełko indyjskie, nawet fajny zapach, ale słabo się pieni.. Drugi raz nie kupię.
Sklepy z tańszymi świecami zapachow…
Ostatnio odkryłam aromatekę
Cera bez zmarszczek
Ja ostatnio mocno ograniczyłam używanie kosmetyków, jak poczytałam, jakie mają szkodliwe składniki....