URODA I ZDROWIE

Książki dla dzieci polecane pod choinkę – ranking 2020

9 grudnia 2019, dodał: pinkmause

Święta Bożego Narodzenia tak naprawdę zaczynają się dużo, dużo wcześniej, jeszcze zanim przyjdzie Św. Mikołaj czy zaświeci tak oczekiwana pierwsza gwiazdka. Przygotowania i myśli o tym cudownie magicznym czasie tlą się i rosną w naszych duszach i sercach całymi tygodniami. Na Święta Bożego Narodzenia, jako idealne książki dla dzieci pod choinkę proponujemy prześlicznie wydane nowości. Dla nas bez czytania Gwiazdka po prostu nie może się odbyć. Przygotowaliśmy galerię książek na tę szczególną okazję, które ciepło wszystkim polecamy.

 

Książki powinny znaleźć się w każdym domu i pod każdą choinką. Zapraszamy ciepło do poznania rankingu 30 propozycji wydawniczych, które ciepło rekomendujemy, jako wspaniałą i niezapomnianą lekturę, a jednocześnie wartościowy prezent dla każdego dziecka na Mikołajki czy Gwiazdkę. 

 

Gryzak. Książkopotworek

Gryzak to bardzo niegrzeczny potworek, który wprost uwielbia żuć, chrupać i zatapiać ząbki we wszystkim, co znajdzie się w jego zasięgu!W każdej części swoich przygód wygryza sobie drogę ze swojej książki do innych opowieści. Czy uda ci się go złapać i umieścić z powrotem w jego historii? Unoś skrzydełka i klapy, zaglądaj przez otwory w stronach i weź udział w pościgu za książkopotworkiem!

Cena: 36,99 zł

Wydawnictwo Wilga, Grupa Wydawnicza Foksal

Gryzak. Księga dinozaurów

Gryzak to bardzo niegrzeczny potworek, który wprost uwielbia żuć, chrupać i zatapiać ząbki we wszystkim, co znajdzie się w jego zasięgu!

W każdej części swoich przygód wygryza sobie drogę ze swojej książki do innych opowieści. Czy uda ci się go złapać i umieścić z powrotem w jego historii? Unoś skrzydełka i klapy, zaglądaj przez otwory w stronach i weź udział w pościgu za książkopotworkiem!

Wydawnictwo Wilga, Grupa Wydawnicza Foksal

Aniela Cholewińska-Szkolik: Misia i jej mali pacjenci. Świąteczne opowieści

 

Przyszła zima i biały puch okrył wszystko dokoła. W karmniku przy domu jest coraz tłoczniej, a w takim ścisku nietrudno o wypadek. Misia znajduje w śniegu ranną jemiołuszkę i zabiera ją do Lipowej Kliniki. Nadeszły Święta. Rodzina Misi zbiera się przy wigilijnym stole, a w śnieżną zaspę w ogrodzie spada nieoczekiwany gość – renifer z zaprzęgu Mikołaja. W bożonarodzeniowej szopce są różne zwierzęta, ale największą sympatią dzieci cieszy się osiołek. Jednak kłapouszek staje się dziwnie markotny. Czy Misia ocali rannego ptaszka? Co się stało reniferowi? Czy osiołek odzyska dobry humor? Odpowiedzi na pytania znajdziesz w tych wyjątkowych opowieściach.
Seria „Misia i jej mali pacjenci” to wzruszające, urocze i ciepłe historie, które na długo zapadną w pamięci dzieciom. Idealne do wspólnego czytania na dobranoc.

Cena: 19,99 zł

Wydawnictwo Zielona Sowa

Oskar głodny jednorożec zjada święta

 

Czy pamiętacie baaardzo głodnego jednorożca? Tym razem Oskar czai się na świąteczne ozdoby, i nie tylko na nie…
Głód nie opuszcza Oskara nawet w Wigilię. Zjadł już choinkę, prezentowe skarpety i zabrał się za same prezenty! Ale na całe szczęście oszczędził magiczną karmę, która pozwala reniferom latać. Czy aby na pewno?
Och… jednak i ona padła łupem Oskara…
I jak teraz Święty Mikołaj dostarczy wszystkie prezenty, skoro jego zaufany zaprzęg nie jest w stanie wzbić się w powietrze?
Na całe szczęście księżniczka Ola ma pewien plan… Oskar zostanie najlepszym renirożcem na świecie!

Cena: 29,90 zł

Wydawnictwo Zielona Sowa

ACH, TE ZWIERZAKI! Pies z kotem

 

Zabawna opowieść z morałem o psie i kocie, które choć mieszkały po sąsiedzku, nie mogły się porozumieć. Wpadająca w ucho rymowanka oraz pełne humoru ilustracje urzekają dzieci i rodziców. Treść przystępna dla kilkulatka. Porusza bardzo ważne tematy – dotyczące wartości, emocji i relacji. Książeczka mówi o tym, że warto żyć w zgodzie i przyjaźni. W świat wartości wprowadzą dziecko ciepła, wierszowana historyjka oraz sugestywne ilustracje doskonale oddające emocje i przeżycia bohaterów.

Publikacja jest odpowiednia zarówno dla maluszków (całokartonowa, zaokrąglone rogi), jak i dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać (odpowiednio duża, zróżnicowana czcionka). Urozmaicenie całości stanowią różnorodne wyróżnienia kluczowych pojęć. To idealna pomoc dla rodziców i wychowawców przedszkoli, którzy chcą porozmawiać z dziećmi na ważne tematy.

Cena: 14,90 zł

Wydawnictwo AWM

ACH, TE ZWIERZAKI! Prosiaczek przystojniaczek

 

Zabawna opowieść z morałem o prosiaczku, który bardzo dbał o swój wygląd wbrew stereotypom. Wpadająca w ucho rymowanka oraz pełne humoru ilustracje urzekają dzieci i rodziców. Treść przystępna dla kilkulatka. Porusza bardzo ważne tematy – dotyczące wartości, emocji i relacji. Książeczka mówi o tym, że warto żyć w zgodzie i przyjaźni. W świat wartości wprowadzą dziecko ciepła, wierszowana historyjka oraz sugestywne ilustracje doskonale oddające emocje i przeżycia bohaterów.

Publikacja jest odpowiednia zarówno dla maluszków (całokartonowa, zaokrąglone rogi), jak i dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać (odpowiednio duża, zróżnicowana czcionka). Urozmaicenie całości stanowią różnorodne wyróżnienia kluczowych pojęć. To idealna pomoc dla rodziców i wychowawców przedszkoli, którzy chcą porozmawiać z dziećmi na ważne tematy.

Cena: 14,90 zł

Wydawnictwo AWM

Zwierzaki z abecadła cudaki

Humorystyczne wierszyki o zwierzętach oraz urocze ilustracje wywołają uśmiech każdego dziecka. Książka pozwala ćwiczyć znajomość alfabetu i pisanie liter. Rymowane zagadki dostarczają okazji do znakomitej zabawy i sprawdzają wiedzę. Książeczka zawiera wierszowane historyjki o wesołych zwierzakach, których zaskakujące przygody świetnie pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Imiona bohaterów zaczynają się na kolejne litery alfabetu, co utrwala jego znajomość i ułatwia lepsze zapamiętanie treści. Na każdej rozkładówce z wierszykiem dzieci mogą też poćwiczyć pisane litery według podanego wzoru. Ilustracje utrzymane są w ciepłej, przyjaznej stylistyce i napawają optymizmem.

Na końcu przygotowano uwielbiane przez małych czytelników rymowane zagadki, dzięki którym rodzic może sprawdzić, czy dziecko uważnie słuchało wierszyków.

Publikacja jest odpowiednia zarówno dla maluszków, jak i dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać (odpowiednio duża czcionka) i pisać (wiersze w trzy linie).

Cena: 24,90 zł

Wydawnictwo AWM

PRZYGÓD W BRÓD. JUŻ CZYTAMY! Tojuś i jego droga do domu

 

Wciągająca historia o piesku – ciekawa treść z przesłaniem angażuje do lektury. Piękne i przyjazne ilustracje – świetnie oddają przeżycia i emocje bohaterów. Książka do samodzielnego czytania – dostosowana do percepcji dziecka.

Czy Tojuś znajdzie swój wymarzony dom? Książka przedstawia przygody pieska Tojusia, który szuka dobrych ludzi i własnego domu. W czasie wędrówki poznaje wiele zwierząt, pokonuje pojawiające się trudności. Jest dzielny i zdeterminowany. Czy spotka go nagroda? Historię w sugestywny sposób oddają bogate, pełne ciepła ilustracje. Pozwalają one młodym czytelnikom lepiej utożsamić się z bohaterami książki i uwrażliwiają na los zwierząt.

Publikacja jest przeznaczona dla dzieci, które ćwiczą umiejętność samodzielnego czytania. Ciekawa fabuła w parze z wartką akcją zachęcają do lektury początkujących czytelników. Przyswojenie treści ułatwiają zastosowanie prostego, a jednocześnie barwnego słownictwa i podział tekstu na krótkie, przystępne partie. Dzięki pytaniom zawartym na końcu książki rodzic lub samo dziecko może sprawdzić, czy udało się zapamiętać przebieg akcji.

Cena: 9,90 zł

Wydawnictwo AWM

Książeczki kartonowe: Akademia latania, Prezent dla przedszkola, Wielkie granie, Lampart w kratkę

 

„Mały lampart cały w kratkę,
Miał rodzinę – ojca, matkę,
Lecz ich futra cętki miały,
Jego – kratki pokrywały (…)”

Kartonowe książeczki dla najmłodszych. Piękne kolorowe ilustracje, humorystyczne opowiastki pisane wierszem. idealne do wspólnego czytania przed snem.

Wydawnictwo Monika Duda MD

Dago i Lo. Smoczek

Dago. Daleki krewny smoka wawelskiego i bazyliszka. Bohater, który wraz ze swoim przyjacielem Lo – żółtym balonikiem – zmienia się na oczach czytelnika. Wyjątkowe pióro Doroty Kassjanowicz i charakterystyczna kreska Roberta Romanowicza stworzyły dziewięć historyjek, składających się jak w puzzle w jedną kolorową całość, która wspiera rodziców w wychowywaniu. Dzięki zadaniom typu „porównaj obrazki” książeczki rozwijają spostrzegawczość maluchów, a słowniczek tłumaczący język Lo zachęca je do poprawnego mówienia. Wszystkie części spaja również bliźniaczy początek i koniec, a także obraz tej samej ulicy, na której zachodzą zmiany wymagające uważności czytelnika. Dla dzieci w wieku 1-5 lat.

 

Dago i Lo. Nocnik

Książka autorstwa Doroty Kassjanowicz – „Dago i Lo. Nocnik” to druga część przygód bohaterów z tej serii.

Dago i Lo. Ciemność

Książka autorstwa Doroty Kassjanowicz – „Dago i Lo. Ciemność” to trzecia część przygód bohaterów z tej serii. Podłóżchowacz i zaskrzyszaf nie są już wyzwaniem dla smoka Dago i jego przyjaciela Lo. W tej części przygód bohaterowie pokonają jednego z największych dziecięcych wrogów – najciemniejszą ciemność.

Cena: 37,90 zł

Wydawnictwo TASHKA

Kontynenty

Przez kontynenty ze zwierzętami

Czy wiecie, po co koala schodzi z drzewa? Czy wiewiórka zbiera grzyby? Komu gościny w swoim futrze udziela leniwiec? Dlaczego nie warto drażnić lamy? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych, fascynujących ciekawostek ze świata zwierząt kryją w sobie „Kontynenty” – nowa seria wydawnictwa TASHKA.

Niewielkich rozmiarów książki zostały pomyślane jako miniprzewodniki po świecie najbardziej charakterystycznych zwierząt zamieszkujących wybrane lądy. Każda z nich, a jest ich sześć, w krótkich opisach przedstawia ciekawostki i mało znane informacje o ich życiu. Są one podane w prosty, zrozumiały sposób, przez co stają się łatwe do zapamiętania przez dzieci. Mogą być zachętą do poszukiwania obszerniejszej wiedzy o zwierzętach i środowisku, w którym żyją w naturze, a także stać się pretekstem do zabaw (np. quizów) z rodzicami i rówieśnikami. Na każdy kontynent – pojedynczą książeczkę – przypada osiem  zwierząt.
Siłą „Kontynentów” są ilustracje, których autorem jest Piotr Nowacki, znany twórca komiksów. Dzięki niemu książki nie są statycznym zbiorem ciekawych informacji z obrazkami, lecz wypełniają je żywe, kolorowe historie. Sylwetki zwierząt zostały ukazane w kontekście informacji na ich temat, ale też każdemu nadana została osobowość. Nikt nie mógł zrobić tego lepiej niż osoba, której talentem jest przemawianie rysunkiem. Dzięki wprawnej ręce rysownika zwierzęta „żyją”, a każde z nich jest rozpoznawalnym indywidualistą. Na ilustracjach dużo się dzieje, pełno tu ruchu, akcji, uchwyconych w locie sytuacji.

Seria daje nieograniczone możliwości wykorzystania jako materiał edukacyjny (np. w dziedzinie ekologii). To niebanalny pomysł na zainteresowanie dzieci pięcio- czy sześcioletnich przyrodą i geografią, obudzenie fascynacji zwierzętami. Dzięki wiele mówiącym, dbającym o detal ilustracjom to również świetna pozycja dla młodszych dzieci, którym śledzenie obrazków – postaci i akcji – z pewnością dostarczy wiele radości, ale też korzystnie wpłynie na ich rozwój.
Czymś, co dodatkowo wyróżnia „Kontynenty”, jest ich wielojęzyczność: opisy podane są w wersji polskiej, angielskiej i niemieckiej. Mogą więc być pomocne nie tylko w nauce czytania, ale i w poznawaniu języków obcych.

Komplet „Kontynentów” (jak i każdą książkę z osobna) śmiało można potraktować jako zajmujący miniatlas zwierząt, rozbudzający dziecięcą ciekawość, jako zachętę do czytania, nauki języków, pretekst do zabaw w zgadywanie i zapamiętywanie, a także oryginalny pomysł na prezent dla dzieci obcojęzycznych, mieszkających w Polsce lub za granicą.

Cena: 24,50 zł

Wydawnictwo TASHKA

Żubr Pompik. Polinka zaginęła!

Żubr Pompik mieszka na leśnej polanie razem z mamą Poradą, tatą Pomrukiem i siostrą Polinką. Ale gdzie właściwie jest Polinka? Musiała się gdzieś schować! Czy pomożesz Pompikowi znaleźć jego siostrzyczkę? Przeszukaj razem z żuberkiem wszystkie zakamarki lasu i sprawdź, co się w nich kryje.

Towarzysząca serii „Żubr Pompik” książka dla najmłodszych czytelników – zawiera 50 otwieranych okienek, które ukazują, jakie tajemnice skrywa las.

Cena: 29,90 zł

Wydawnictwo Media Rodzinna

Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest moja walizka?

 

Kicia Kocia i Nunuś wybierają się na wakacje. Będą lecieć prawdziwym samolotem! Nunuś bardzo się cieszy. Tylko gdzie się podziała walizka? Żeby ją znaleźć, trzeba otworzyć aż 50 okienek!

Cena: 29,90 zł

Wydawnictwo Media Rodzinna

Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina

 

Kolejna książka o Kici Koci i Nunusiu z otwieranymi okienkami. Sympatyczna kotka i jej młodszy brat wybierają się w odwiedziny do państwa Kwiatków. Po drodze mijają wiele domów. W każdym z nich mieszka jakaś rodzina, a każda jest inna. Rodziny się od siebie różnią, ale wszystkie są fajne. Kicia Kocia i Nunuś muszą otworzyć wiele okienek, żeby je poznać!

Cena: 29,90 zł

Wydawnictwo Media Rodzinna

Teoria względności dla maluchów

Proste wyjaśnienia trudnych zagadnień dla przyszłego geniusza!

Teoria względności dla maluchów” to przygotowany przez naukowca prosty i kolorowy wstęp do najsłynniejszej teorii Einsteina. Najmłodsi (i ich rodzice!) dowiedzą się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o czarnych dziurach czy falach grawitacyjnych. Seria kartonowych książeczek stanowi zachwycające prostotą wprowadzenie do zrozumienia podstawowych terminów naukowych. Wystarczy iskra, żeby rozpalić umysł dziecka!

Chris Ferrie jest nagradzanym fizykiem i ojcem czwórki przyszłych naukowców. Jego zdaniem żadne dziecko nie jest za małe, żeby wprowadzić je w cudowny świat nauki.

Cena: 29,00 zł

Wydawnictwo Media Rodzinna

Fizyka kwantowa dla maluchów

 

Proste wyjaśnienia trudnych zagadnień dla przyszłego geniusza!

Fizyka kwantowa dla maluchów” to kolorowe i przystępne wyjaśnienie podstawowych praw rządzących fizyką kwantową. Maluchy (i dorośli!) dowiedzą się z niej, że szalony świat atomów nigdy nie zamiera w bezruchu!

Chris Ferrie jest nagradzanym fizykiem i ojcem czwórki przyszłych naukowców. Jego zdaniem żadne dziecko nie jest za małe, żeby wprowadzić je w cudowny świat nauki.

Cena: 29,00 zł

Wydawnictwo Media Rodzinna

Charlie zmienia się w kurczaka

Charlie McGuffin z pozoru jest zwykłym chłopcem. Wyróżnia go jednak niesamowita cecha – potrafi zmieniać się w rozmaite zwierzęta, od pchły przez pająka i węża aż do wilka. Niestety dzieje się to tylko wtedy, gdy Charlie jest zmartwiony lub zestresowany. A chwilowo powodów stresu ma co niemiara: brat w szpitalu, spanikowani rodzice czy znęcający się nad nim kolega ze szkoły. Z pomocą trójki przyjaciół Charlie musi nauczyć się wykorzystywać tę swoją tajemniczą siłę, i to jak najprędzej. Czy mu się powiedzie?

Przezabawna, pomysłowo napisana i zilustrowana książka o przygodach dziewięcioletniego chłopca, pełna akcji i uwielbianego przez dzieci absurdalnego humoru.

Cena: 29,00 zł

Wydawnictwo Media Rodzinna

Co to jest śnieg? Książka z okienkami. Moje pierwsze pytania

 

Ta pięknie ilustrowana książka z okienkami przeznaczona jest dla ciekawych świata dzieci. Dzięki niej maluchy dowiedzą się, z czego zrobiony jest śnieg i gdzie można go znaleźć.
Załóż ciepłą kurtkę, wyrusz w wyjątkową podróż i poznaj odpowiedzi na wiele zaskakujących pytań.

Cena: 29,99 zł

Wydawnictwo Olesiejuk

Co to jest sen? Książka z okienkami. Moje pierwsze pytania

 

Ta pięknie ilustrowana książka z okienkami przeznaczona jest dla ciekawych świata dzieci. Dzięki niej maluchy dowiedzą się, dlaczego musimy spać, co to są sny i co się dzieje, kiedy zasypiamy. Wyrusz w podróż do krainy snu i poznaj odpowiedzi na wiele zaskakujących pytań.

Cena: 29,99 zł

Wydawnictwo Olesiejuk

Wynalazki. Książka z okienkami. Sprawdźcie sami…

 

Jak lekarz-brudas zmienił świat? Kto tak naprawdę wynalazł radio?

I co właściwie skłoniło inżynierów do zbudowania rakiety?

Otwieraj okienka i zajrzyj w głąb fascynującej historii naukowych odkryć.

Poznaj zapierające dech w piersiach wynalazki!

Cena: 35,00 zł

Wydawnictwo Olesiejuk

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fitness w domu
Na youtube są fajne filmiki jak ćwiczyć w domu, polecam
Moda na kosmetyki indyjskie?
Mam mydełko indyjskie, nawet fajny zapach, ale słabo się pieni.. Drugi raz nie kupię.
Sklepy z tańszymi świecami zapachow…
Ostatnio odkryłam aromatekę
Cera bez zmarszczek
Ja ostatnio mocno ograniczyłam używanie kosmetyków, jak poczytałam, jakie mają szkodliwe składniki....