Konkurs świąteczny Alexander – wyniki konkursu!

2 grudnia 2019, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dziękujemy ogromnie za odpowiedzi do konkursu umieszczane w komentarzach oraz bardzo licznie przesyłane na naszą redakcyjną skrzynkę mailową w konkursie świątecznym pod patronatem producenta gier Alexander.

Z waszych odpowiedzi wynika, że najbardziej lubimy popularne gry rodzinne, gry karciane, bierki i puzzle oraz gry planszowe w różnych odsłonach. Wielu rodziców wymyśla swoim dzieciom gry edukacyjne i zabawy na spostrzegawczość oraz aktywność ruchową w różnych wariantach. Podziwiamy kreatywność, zaangażowanie i pomysłowość, a niektórym zazdrościmy możliwości i ogromu wolnego czasu, który można poświęcić rodzinnej zabawie.

Trudno wybrać odpowiedzi najlepsze, najbardziej słuszne, czy najbardziej poprawne. Po analizie w redakcji w konkursie wygrywają:

1) Anna W.

2) Łukasz N.

3) Barbara K.

4) Bartek D.

 

Laureaci zostali powiadomieni drogą mailową.

.

Nagrodami w konkursie są 4 następujące zestawy gier Alexander:

Nagroda 1. Pantomima Gold + Zgrana para + Mały konstruktor Ranger
Nagroda 2. Lombard + Mini maxi + Mały konstruktor Crusher
Nagroda 3. Moje na górze Exclusive +Szalone balony + Mały konstruktor Big Boss
Nagroda 4. Bitwa na skojarzenia + Bursztynowa Komnata + Junior Wyścigówka

W konkursie wygrywają 4 osoby. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

O NAGRODACH:

Pantomima GOLD

Przezabawna gra towarzyska, w której należy przekazać hasło swojej drużynie bez użycia słów. Jedyne narzędzia jakimi dysponujemy to gesty i mowa ciała – swojego … lub ciała rywala. Dotarcie na metę jest pozornie proste, ale na drodze do zwycięstwa stoi UNIKATOWA PLANSZA, na której toczy się rozgrywka. Uczestnicy nieustannie modyfikują wygląd ścieżki oraz wpływają swoimi odpowiedziami na położenie pionka przeciwnika. Możecie być pewni jednego – do wygranej doprowadzi was tylko wielka trójka: ŚMIAŁOŚĆ, WYOBRAŹNIA I TAKTYKA!
Wyjątkowa jakość wykonania! Wspaniałe rekwizyty.

Zawartość opakowania: plansza, 2 klepsydry, 4 drewniane pionki, 15 kart marionetka, 150 kart z hasłami, kolorowa kostka, tablica suchościeralna, mazak, 15 kolorowych znaczników, instrukcja

Wiek graczy od: 9 lat
Liczba graczy: 4+
Liczba elementów: 191

Cena: 106 zł

Zgrana Para

Sprawdźcie jak bardzo jesteście zgrani. Szybka rozgrywka dla par, w której wykładamy na stół obrazki. Każda osoba w parze musi wybrać z tali obstawiania przymiotnik.  Ten przymiotnik w zależności od rundy musi najbardziej lub najmniej pasować do danego obrazka. Wygrywa ta para, która najczęściej będzie wykładać identyczne przymiotniki i okaże się najbardziej zgrana.

Zawartość opakowania: karty obstawiania (96 szt.), karty obrazków (124 szt.), plansza (1 szt.), pchełki (120 szt.), klepsydra (1 szt.), instrukcja

Wiek graczy: 8+
Liczba graczy: 2-8
Cena: 52 zł

Lombard. Życie pod zastaw

Lombard. Życie pod zastaw” to hitowy serial Telewizji Puls.
Dzięki grze planszowej będziesz mógł przenieść się w świat serialu i wcielić w jednego z bohaterów (Andżelikę, Benię, Mariusza, Maćka, Lolka lub Adka) i sprawdzić,czy masz w sobie żyłkę przedsiębiorczości, a przy okazji doskonale się bawić w gronie znajomych i rodziny!

Celem gry jest zarobić jak najwięcej pieniędzy a przy tym zdobyć uznanie szefa – pana Kazimierza. Sprzedajemy i kupujemy zastawiane produkty tak, by zarobić jak najwięcej. Trzeba podejmować dobre decyzje, gdyż niektóre z przedmiotów mają ukryte wady lub zalety, które odpowiednio obniżają lub podwyższają ich wartość. Naszymi przeciwnikami w grze są pozostali pracownicy, którym także zależy na uznaniu szefa. Wygrywa ten, kto okaże się najlepszym strategiem i sprzedawcą roku!

Gra dostarcza mnóstwo rozrywki, dzięki niebanalnym zwrotom akcji, przezabawnym kartom licytowanych przedmiotów, sporej dawce humoru sytuacyjnego wprowadzanego przez karty klienta. Rozgrywka zmusza do interakcji pomiędzy graczami, dzięki czemu jest emocjonująca i porwie do zabawy każdego. Gra planszowa „Lombard. Życie pod zastaw” uczy podejmowania ryzyka inwestycyjnego i sprytu w codziennych decyzjach zakupowych. W przeciwieństwie do innych gier finansowych, gracze sami w łatwy sposób sterują długością rozgrywki, dlatego zabawa nigdy się nie nudzi.

Zawartość opakowania: tekturowe pionki z postaciami (6 szt.), podstawki pod pionki (6 szt.), plastikowy pionek (1 szt.), plansza (1 szt.), karty (165 szt.), Czerwona kostka Sprzedaży (1 szt.), Zielona Kostka Kupna (1 szt.), Biała Kostka Ruchu (1 szt.), banknoty (250 szt.; po 50 szt. każdego rodzaju), czeki (63 szt.), notes (1 szt.), instrukcja

Wiek graczy od: 12 lat
Liczba graczy: 2-6
Liczba elementów: 497
Cena: 67 zł

Mini Maxi

Gra karciana, w której obstawiasz. Jak dobrze się znacie? Czy wiecie wszystko o swoich znajomych? Co ich śmieszy a co denerwuje? Czy twoi przyjaciele wiedzą o tobie wszystko? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź dzięki przezabawnej grze Mini Maxi! Rozgrywka pełna niespodzianek zagwarantuje salwy śmiechu i umocni każdą przyjaźń!

Zawartość opakowania: plansza (1 szt.), plansza obstawiania (1 szt.), żetony obstawiania (24 szt.), karty (110 szt.), pchełki (8 zestawów po 25 pchełek w danym kolorze, w sumie 200 szt.), drewniany żeton (1 szt., duży żeton jak z pantomimy), bączek (1 sztuka), instrukcja

Wiek graczy: 8+
Liczba osób: 3-8

Cena: 52 zł

Moje na Górze – Wersja Exclusive

Co ma wielkie oczy? Strach? Wieloryb? Kot ze Shreka? Rozwiązań jest milion, wszystko zależy od twojej wiedzy, pomysłowości i … refleksu!
Dlaczego? Odpowiadając, kładziesz swoją łapkę na stosie innych. Każda dobra odpowiedź, jakiej udzielisz, przesuwa Cię na górę stosu. Każda odpowiedź rywala – spycha Cię w dół. Kto będzie na górze w tym huraganie pomysłów? Sprawdź to na własnej… ŁAPCE!

Zawartość opakowania: plansza (1 szt.), klepsydra (1 szt.), pionki (8 szt.), łapki (8 szt.), karty pytań (220 szt.), kolorowa kostka losująca (1 szt.), podkładka (1 szt.), parawan (1 szt.), dzwonek (1 szt.), instrukcja

Wiek graczy od: 8 lat
Liczba graczy: 3-8
Liczba elementów: 243
Cena: 84 zł

Szalone Balony

Szalone Balony to prosta do opanowania, niezwykle przyjemna i wciągająca gra, która zapewni całym rodzinom wspaniałą rozrywkę. Bez względu na to, w jakim jesteście wieku, będziecie się świetnie bawić śledząc zmiany układu kart i uważając, by złapać właściwy żeton.

Zadanie polega na tym, by w ferworze wykładanych kart po pojawieniu się karty funkcyjnej złapać jak najszybciej żeton w kolorze tych balonów, których na kartach będzie najwięcej lub najmniej. Niby nic trudnego, ale czy nie zmyli cię ciągle zmieniający się układ kart?

Zawartość opakowania: karty AKCJI: karty „czarny balon” (7 szt.), karty „kolorowe balony” (7 szt.), karty BALON (40 szt.), drewniane żetony (5 szt.), instrukcja

Wiek graczy od: 7 lat
Liczba graczy: 2 – 4
Liczba elementów: 60
Cena: 46 zł

Bitwa na Skojarzenia

Bitwa na Skojarzenia to szalona zabawa dla tych, którzy wiedzą, co ma piernik do wiatraka. Wspaniała gra na wyobraźnię i kojarzenie. Idealna rozrywka dla graczy, którzy potrafią działać pod presją czasu! Przekonaj się, czy potrafisz dobrze skojarzyć ze sobą obrazki, tak, by wyprzedzić swoich rywali. To gra na czas, w której liczy się każde słowo!

Zawartość opakowania: klepsydra (1 szt.), karty (165 szt.; 164 karty z obrazkami plus na jednej skrócona instrukcja), plansza (1 szt.), pionki (6 szt.), instrukcja

Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-6

Cena: 52 zł

Bursztynowa Komnata

Dzieci uwielbiają przygody i tajemnice. Któż z nas nie bawił się w podróżników, odkrywców czy wreszcie poszukiwaczy skarbów. I tym właśnie jest gra „Bursztynowa Komnata”– wspaniałą wyprawą w nieznane, gdzie na końcu czeka na nas skarb. Niebanalna mechanika i niespodziewane zwroty akcji zapewnią wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny.
Gra planszowa bez planszy, a może raczej z planszą, którą budujemy sami. Dysponujemy 40 planszetkami z których układamy tak zwaną ścieżkę. Sami decydujemy, czy chcemy, żeby rozgrywka była dłuższa i używamy wszystkich planszetek, czy też krótsza i wykorzystujemy tylko część z nich. W budowaniu ścieżki ważne są tylko 2 zasady: musi zaczynać się od planszetki z napisem STRAT i kończyć na planszetce z napisem „TOP SECRET”.
Nietuzinkowa, dynamiczna mechanika. To jak wygląda miejsce rozgrywki na początku zabawy ma się nijak do tego, co stanie się nim na końcu, ponieważ po każdym opuszczeniu planszetki odwracamy ją na drugą stronę.
Nie jest to bezwolna gra losowa, mamy wpływ na to jak się poruszamy. Możemy podejmować ryzyko i nie zawsze musimy wykonywać ruchy wskazane przez rzut kośćmi. W grze możemy postawić na kooperację lub rywalizację, w zależności od wybranej strategii.
Na każdym kroku czeka na nas przygoda, a o tym co dzieje się z trasą rozgrywki oraz akcją decyduje to, na jakich polach staną gracze. Cóż wiec może się nam przydarzyć? – ruchome piaski, zapadnia, teleport, czy pułapka, a której uwolni nas jedynie ułożenie odpowiedniego szyfru oraz wiele innych niespodzianek.

Wygrywa ten kto pierwszy dotrze do ostatniej planszetki i odnajdzie ukrytą Bursztynową Komnatę.

Zawartość opakowania: planszetki – 40 szt., kości losu – 5 szt., pionki tekturowe – 6 szt., podstawki do pionków – 6 szt., klepsydra – 1 szt., instrukcja

Wiek graczy od: 8 lat
Liczba graczy: 2-6
Liczba elementów: 59
Cena: 43 zł

Mały Konstruktor – Ranger

Mały Konstruktor to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania.

Zawartość opakowania: 354 elementy zabawki, narzędzia do montażu, instrukcja.

Wiek graczy od: 8 lat
Liczba graczy: 1
Liczba elementów: 354
Cena: 41,50 zł

Mały Konstruktor- Crusher

Mały Konstruktor to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania.

Zawartość opakowania: 199 elementów zabawki, narzędzia do montażu, instrukcja

Wiek graczy od: 8 lat
Liczba elementów: 199
Cena: 36 zł

Mały Konstruktor- Big Boss

Mały Konstruktor to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwałay i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania.

Zawartość opakowania: 202 elementy zabawki, narzędzia do montażu, instrukcja

Wiek graczy od: 8 lat
Liczba elementów: 202
Cena: 36 zł

Mały Konstruktor Junior – Wyścigówka

Ponadczasowa zabawka do samodzielnego montażu skierowana do dzieci w wieku od 4 lat. Zestaw składa się z drewnianych deseczek z dziurkami oraz kolorowych śrubek i łączników z tworzywa. Duże rozmiary elementów oraz uproszczona konstrukcja sprawiają, że dzieci już od najmłodszych lat mogą próbować sił w składaniu pierwszych pojazdów. Zabawka jest trwała i po złożeniu
pojazd może służyć do dalszej zabawy. Zestaw wyposażony jest w narzędzia idealnie dopasowane do małych rączek, dzięki którym malec może wielokrotnie skręcać i rozkręcać konstrukcję. Zabawka wspaniale wpływa na rozwój motoryki małej, rozwija cierpliwość oraz stymuluje wyobraźnię. Doskonale wspomaga naukę kolorów oraz liczenia. Wyjątkowa estetyka produktu i jakość wykonania umilają zabawę. Wszystkie komponenty wchodzące w skład produktu wytwarzane są w fabryce Alexandra.

Zawartość opakowania: 55 elementów zabawki, narzędzia do montażu, instrukcja

Wiek graczy od: 4 lat
Liczba elementów: 55
Cena: 34 zł

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

18 komentarzy do Konkurs świąteczny Alexander – wyniki konkursu!

 1. avatar Ewcia pisze:

  Szkoda, że mój komentarz z odpowiedzią konkursową wysłany w ostatnim dniu jego trwania nie pojawił się pod artykułem. Moderator go przegapił?

  • avatar Redakcja pisze:

   Odpowiedzi przesłane na adres mailowy redakcji nie są wstawiane do komentarzy pod artykułem.

  • avatar Ewcia pisze:

   Wstawiłam komentarz, nie wysyłałam maila.

  • avatar Redakcja pisze:

   Sprawdziliśmy – w spamie nie ma żadnego komentarza do tego konkursu, więc powinien być pod artykułem… A skoro go nie ma, to czy na pewno nie było żadnych problemów technicznych podczas jego wysyłania? I czy widziała go Pani później pod artykułem?

 2. avatar oinoic pisze:

  Jesteśmy tradycjonalistami i dużo czasu spędzamy z babcia i dziadkiem, dla których nowe gry stanowią nie lada wyzwanie. A zwłaszcza ich nowe reguły i zasady. Dlatego też naszą najbardziej ulubiona i najczęstszą grą jest gra w statki. Drugie miejsce zajmuje gra w Memory czy jak kto woli w Piotrusia. A na ostatnim miejscu jest gra Państwa/ Miasta tylko jeszcze bez państw i miast bo córeczka jest zbyt mała. Na razie gramy na wybór zwierzątka, roślinki, itd. Kocham gry, a zwłaszcza w dużym gronie, z dziadkami, wtedy wszyscy przypominamy sobie młodzieńcze lata.

 3. avatar inka pisze:

  double – w każdych warunkach, w każdym wieku, nie do ogrania,
  uno – rewelacyjna gra karciana, świetnie nadaje się do odwrócenia uwagi dzieci zmuszonych do dłuższego oczekiwania np. w kolejce, w restauracji na posiłek, w pociągu,
  5 sekund junior – generuje dużo pisków i okrzyków, zdecydowanie nie należy grać w nią przed snem:) junior zawsze wygrywa.

 4. avatar gatkens pisze:

  1. Music Show lub Talent Show (dziecko śpiewa, tańczy itp. a my razem z tatą oceniamy wszystko na 10 i świetnie się przy tym bawimy)! Oczywiście my też później występujemy, więc jest dużo śmiechu i radości!
  2. Domowe laboratorium – tu jest dużo zabawy, ale też sporo bałaganu. Przykłady: kolorowy deszcz – efektownie to wygląda i zachwyca też dorosłych, wystarczy naczynie z wodą, a na jej powierzchni pianka do golenia, następnie na piankę wylewamy kolorowe barwniki spożywcze, które 'przenikają' przez piankę tworząc piękne, kolorowe krople spadające z chmury. Bajka!
  Słynne kolorowe wulkany (w skrócie: do słoika wsypujemy kwasek cytrynowy wymieszany z sodą oczyszcz, zalewamy wodą zabarwioną barwnikiem i Voila!). Jest mnóstwo fantastycznych eksperymentów, które można wykonać w domu i tu z pomocą przychodzi internet! Warto jednak wiedzieć, na czym polega dane zjawisko, żeby później opowiedzieć dociekliwemu małemu naukowcowi o co w tym chodzi. Nauka i zabawa w jednym!
  3. Stary, dobry Twister! Nie ma to jak się trochę powyginać przed snem :) uwielbiamy!

 5. avatar Marta pisze:

  Witam, mam mała trzylatkę i zaczyna dopiero rozumieć zasady gier planszowych, w których zawsze wygrywa bo to są jej zasady, Mamam jest druga a tata trzeci… ale uwielbiamy zabawe 'stary niedzwiedz mocno spi' biegania jest pozniej wiecej niz spiewania. druga gra to drewniane klocki i budowanie wiezy i komu sie pierwszemu popsuje. a trzecia to puzzle 20 pudeł dziennie, tak zaraziłam dziecie swoje puzzlami na wychowawczym ze jak miała juz 1,5 roku to układała ze mna elze ze 100czesci. a jak zobaczyla puzzle bo dostała na prezent takie do 5 elementow to nie chciala ukladac bo za malo:)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Dłonie zimą
A ja nie noszę rękawiczek i sam krem też daje radę:)
Stylizacja paznokci
Ja maluję kiedy potrzebuję, nie muszę mieć cały czas kolorowych paznokci, a poza...
Najtańszy gaz
Najtaniej jest z butli, bo nie płacisz wszystkich tych stałych opłat, jakie są...
paznokcie na ślub
tylko ecru - białe są niemodne!