Konkurs: Filmowe ferie – wygraj DVD dla dzieci – wyniki

7 lutego 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Dziękujemy ogromnie za odpowiedzi do konkursu umieszczane w komentarzach oraz bardzo licznie przesyłane na naszą redakcyjną skrzynkę mailową. Z waszych odpowiedzi wynika, że idealny film dla dzieci powinien mieć morał i być pouczający, zawierać wiele piosenek, musi być: ciekawy, interesujący, optymistyczny, dynamiczny i śmieszny oraz nie zawierać przemocy.

Pisaliście o ładnych przesłaniach, muzyce, kolorach i treści. Tak my rodzice postrzegamy najlepsze bajki dla dzieci. Z własnego doświadczenia dodamy jednak, że idealny film to idealni BOHATEROWIE i co ciekawe, nie zawsze tylko Ci główni (przypomnijmy sobie Kota ze Shreka, Dzwoneczka z Piotrusia Pana czy wreszcie ukochanego przez wielu Olafa z Krainy Lodu).

Trudno wybrać odpowiedzi najlepsze, najbardziej słuszne, czy najbardziej poprawne.  Po analizie w redakcji w konkursie wygrywają:

1) ataga105

2) wojtek.barni@…

Nagrody niespodzianki trafią do:

1) Nina H.

2) Gabi86@…

Nagrodami w konkursie są wspaniałe zestawy nagród filmowych DVD wraz z gadżetami i niespodziankami filmowymi dla dzieci:

ZESTAW 1: „Mała stopa” + „Księżniczka i smok”

ZESTAW 2: „Iniemamocni 2” + „Młodzi Tytani: Akcja! Film”

 

O NAGRODACH:

Księżniczka i smok

Niezwykła animacja dla najmłodszych widzów z udziałem gwiazd polskiego dubbingu: Jarosława Boberka i Edyty Herbuś.

Księżniczka i smok to oryginalna rosyjska animacja w reżyserii Mariny Nefedowej, która zabiera najmłodszych widzów do niezwykłego świata pełnego niezapomnianych przygód i magicznych książek. W polskiej wersji językowej gwiazdy dubbingu, m.in. Edyta Herbuś oraz Jarosław Boberek. Przenieście się do magicznej krainy, odkryjcie nieznane miejsca i poznajcie nowych przyjaciół.

Dawno, dawno temu, a może całkiem niedawno, w odległej krainie żyła sobie Księżniczka Basia, która uwielbiała czytać! W przeddzień swoich siódmych urodzin dziewczynka sięgnęła po nową książkę, która okazała się być zaczarowana. Gdy spomiędzy kartek wyfrunęły kolorowe motyle, Basia chciała złapać jednego z nich, wtedy księga, w magiczny sposób, przeniosła ją do baśniowej krainy. Wędrując po nieznanym świecie, dziewczynka spotkała sympatycznego Smoka zwanego Smokusiem. Księżniczce tak spodobały się te niezwykłe urodziny, że od tamtego momentu każdego dnia wracała do baśniowej krainy. W ten niezwykły sposób rozpoczynają się przygody Księżniczki Basi.

Księżniczka i smok to idealna bajka dla najmłodszych dzieci. Zadbali o to m.in. twórcy polskiej wersji językowej zapraszając do udziału najbardziej doświadczone postaci w branży dubbingowej. Smokusowi głosu użyczył „mistrz polskiego dubbingu” – Jarosław Boberek (Gdzie jest Dory, Kraina lodu, Niesamowity Spider-Man, Madagaskar, Ralph Demolka). Wydaje się, że nie istnieje bajka bez jego głosu. Niestraszna mu jakakolwiek abstrakcja, nie boi się żadnego wyzwania, dlatego wcielenie się w najprawdziwszego smoka wyszło mu, jak zwykle, koncertowo. W roli Księżniczki Basi usłyszymy aktorkę i tancerkę – Edytę Herbuś. Odważna w spełnianiu marzeń, pełna uroku osobistego i szalenie profesjonalna, była idealną kandydatką, aby wcielić się w postać Basi, która ma szanse stać się dla dzieci nowym wzorem do naśladowania. Czarnym charakterem animacji Księżniczka i smok jest Baltazar, którego dubbinguje Miłogost Reczek, laureat wielu nagród, autor ponad 300 słuchowisk radiowych, mający na swoim koncie udział w takich produkcjach, jak Gwiezdne wojny, Alicja po drugiej stronie lustra, Sing, Kraina lodu czy Hobbit. Narratorowi głosu użycza Andrzej Chudy (DC Super Hero Girls: Galaktyczne Igrzyska, Scooby-Doo! Na Dzikim Zachodzie, Kraina Lodu. Przygoda Olafa, Piękna i Bestia), który w idealny sposób wprowadza nas w kolorowy świat baśni, wielkiej przygody i prawdziwej przyjaźni, odkrywając przed nami to, co w życiu jest najważniejsze.

Reżyserią polskiego dubbingu zajął się Artur Kaczmarski (Mój przyjaciel smok, Następcy), natomiast tłumaczeniem i dialogami – Hanna Osuch (Dudi: Cała naprzód, Co w trawie piszczy). Za opracowanie dźwięku odpowiada Marta Bator (Bing, Justice League Action), a za montaż –Paweł Siwiec (Batman: Odważni i bezwzględni, Batman). Kierownictwo pordukcji nad polską wersją językową objęła Agnieszka Kołodziejczyk (Scooby-Doo i Brygada Detektywów, Liga Sprawiedliwych), a teksty piosenek opracowała Aneta Michalczyk (Co w trawie piszczy, Mrówka Z). Kierownictwo muzyczne nad produkcją objął Adam Krylik (LEGO DC Super Hero Girls: Złodziej pamięci, Zwierzogród).

Iniemamocni 2

Rodzina Iniemamocnych powraca w nowym przeboju Disney Pixar

Studio Disney Pixar przedstawia dalsze losy najbardziej niezwykłej rodziny w historii animacji. Wyczekiwana z utęsknieniem kontynuacja Iniemamocnych – przebojowej produkcji z 2004 roku nagrodzonej Oscarem® dla Najlepszego długometrażowego filmu animowanego – zachwyciła widzów i krytyków na całym świecie. W premierowy weekend w Stanach Zjednoczonych Iniemamocni 2 zarobili rekordowe 180 milionów dolarów – było to nie tylko najlepsze otwarcie w kategorii pełnometrażowych filmów animowanych, lecz także ósme w historii całej amerykańskiej kinematografii! W polskich kinach produkcję obejrzało ponad 1,4 miliona widzów. Film Iniemamocni 2 będzie dostępny na Blu-ray™ i DVD już od 28 listopada.

Przezabawną, a jednocześnie trzymającą w napięciu kontynuację opowieści o uroczej rodzinie superbohaterów wyreżyserował Brad Bird (Stalowy gigant, Iniemamocni, Ratatuj) według własnego scenariusza. Film wyprodukowali John Walker (Iniemamocni, Kraina jutra) i Nicole Paradis Grindle (krótkometrażówka Super drużyna Sanjaya, Toy Story 3), a producentem wykonawczym został John Lasseter (Toy Story, Auta). Za znakomitą oprawę muzyczną ponownie odpowiada laureat Oscara® Michael Giacchino (Iniemamocni, Odlot, Kraina jutra). W oryginalnej wersji językowej w role Helen i Boba Parrów po raz kolejny wcielili się Holly Hunter i Craig T. Nelson. Sarah Vowell raz jeszcze użyczyła głosu nastoletniej królowej sarkazmu Wioli, Brad Bird brawurowo odegrał rolę Edny Mode, a Samuel L. Jackson powrócił na plan jako Mrożon. Do obsady głosowej dołączyli Huck Milner (jako 10-letni Maks), Bob Odenkirk (jako obrotny biznesmen i fan Supersów Winston Deavor), Catherine Keener (technologiczny geniusz Evelyn Deavor) oraz Isabella Rossellini (w roli wpływowej pani ambasador).

W polskiej wersji językowej wystąpiła plejada znakomitych aktorów: Piotr Fronczewski (Bob Parr / Pan Iniemamocny), Dorota Segda (Helen Parr / Elastyna), Karolina Gruszka (Wiola Parr), Borys Wiciński (Maksymilian Parr), Sonia Bohosiewicz (Evelyn Deavor), Grzegorz Małecki (Winston Deavor), Piotr Gąsowski (Lucjan Best / Mrożon), Kora (Edna Mode), Maciej Orłoś (Chad Brentley), Jerzy Kryszak (Rick Dicker) i Marcin Troński (Człowiek Szpadel).

Chociaż od premiery pierwszej części Iniemamocnych upłynęło niemal 14 lat, dla rodziny Parrów czas się zatrzymał. Kontynuacja klasycznego przeboju z 2004 roku rozpoczyna się w momencie, w którym pożegnaliśmy się z ukochanymi bohaterami, a ich problemy i zmagania nadal są aktualne. Supersi wciąż walczą ze złoczyńcami i próbują znaleźć swoje miejsce w świecie oraz w rodzinnym kręgu. Tym razem to Helen znajdzie się w blasku reflektorów, na czele kampanii mającej na celu przywrócenie superbohaterów do łask, tymczasem Bob będzie musiał podołać domowym obowiązkom i wychowywaniu dzieci. Jednak gdy nowy tajemniczy czarny charakter spróbuje przejąć władzę nad światem, cała rodzina ponownie zjednoczy siły, by wraz z Mrożonem stawić czoło kolejnemu wyzwaniu.

Młodzi Tytani: Akcja! Film

Warner Bros. Animation prezentuje brawurową satyrę na najbardziej popularny gatunek filmowy ostatniej dekady. Młodzi Tytani: Akcja! Film to przezabawna opowieść o młodych superbohaterach, którzy domagają się pełnometrażowego filmu na swój temat. Dzięki wielowarstwowej fabule, błyskotliwym dialogom i kapitalnemu humorowi produkcja przemówi do widzów w każdym wieku.

Wszyscy superbohaterowie mają już własne filmy – wszyscy, poza Młodymi Tytanami! Robin, który pragnie zostać gwiazdą, zamierza to zmienić. Gdyby tylko udało im się namówić hollywoodzką reżyserkę, Jade Wilson, aby ich zauważyła! Mając pod pachą kilka szalonych pomysłów i utworów muzycznych (a jakże!), Młodzi Tytani ruszają do Miasta Aniołów w przekonaniu, że uda im się spełnić marzenia. Kiedy jednak superczarny charakter Slade wejdzie im w paradę, Młodzi Tytani będą zmuszeni stać się prawdziwymi superbohaterami, którzy ocalą świat!

Pełnometrażową animację z uniwersum DC wyreżyserowali Peter Rida Michail i Aaron Horvath na podstawie scenariusza Michaela Jelenica i Horvatha. Produkcji podjęli się Horvath, Jelenic, Peggy Regan, Michail i Will Arnett, a producentem wykonawczym został Sam Register. Muzykę do filmu skomponował wyróżniony nagrodą Grammy i nominowany do Emmy Jared Faber. Wszyscy twórcy, poza Arnettem, są jednocześnie zaangażowani w produkcję serialu Młodzi Tytani: Akcja!.

W pierwszej w historii pełnometrażowej wersji animowanego serialu DC Entertainment i Cartoon Network wystąpili znani już fanom animacji: Greg Cipes (serial Wojownicze Żółwie Ninja) jako Bestia, Scott Menville (serial Spider-Man) jako Robin, Khary Payton (serial The Walking Dead) jako Cyborg, Tara Strong (filmy z serii My Little Pony) jako Raven oraz Hynden Walch (serial Pora na przygodę!) jako Gwiazdka. Will Arnett (LEGO® Batman: Film) wcielił się w role nikczemnego Slade’a, a hollywoodzkiej reżysece Jade Wilson głosu użyczyła Kristen Bell (Kraina lodu).

W polskiej wersji językowej bohaterom głosów użyczyli: Grzegorz Drojewski (Robin), Wit Apostolakis-Gluziński (Bestia), Jacek Król (Cyborg), Izabella Bukowska-Chądzyńska (Raven), Beata Wyrąbkiewicz (Gwiazdka), Kamil Pruban (Slade) i Aleksandra Radwan (Jade Wilson).

Każdy ma prawo do własnego filmu! Taka oto myśl staje się motorem działań sfrustrowanego Robina, który ma już po dziurki w nosie życia w cieniu Batmana. Chociaż jest uznawany za najsłynniejszego pomocnika superbohaterów w historii, ma świadomość, że Hollywood nie traktuje Młodych Tytanów poważnie. Ale jak zauważa Aaron Horvath – reżyser, scenarzysta i producent filmu, Tytani wcale nie powinni narzekać na swoją sytuację:

Moim zdaniem lepiej jest być pomocnikiem niż bohaterem. Wiąże się z tym pewnie więcej upokorzeń, ale też o wiele mniejsza presja — nie jesteś w centrum zainteresowania, ale i nikt nie wpatruje się w ciebie wyczekująco, kiedy zegar odlicza czas do dnia zagłady. O to niech martwi się Batman!

Jednak Robin zazdrości Batmanowi statusu gwiazdy i budzi się w nim ambicja, by pokazać, na co go stać. Opuszcza z przyjaciółmi Jump City i udaje się do pełnego blichtru i przepychu Tinsel Town, gdzie bardzo szybko odkrywa, że umiejętność zjedzenia deseru po obfitym obiedzie nie wystarczy, by zabłysnąć na srebrnym ekranie…

Aaron Horvath przyznaje:

Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągniętego efektu końcowego oraz z każdej osoby zaangażowanej w realizację tego projektu. (…) Lojalni fani serialu obejrzą produkcję, ponieważ wiedzą, że będzie zabawnie, ale myślę, że film doskonale się broni jako odrębna całość. Można w nim znaleźć dowcipy przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Kipi humorem, zabawnymi sytuacjami i szalonymi pomysłami w stylu Młodych Tytanów. Mam nadzieję, że dzięki niemu powstanie zupełnie nowe grono fanów, którzy pokochają naszych bohaterów.

Mała stopa

Jeden z najpopularniejszych animowanych filmów 2018 roku. Szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania. W polskiej wersji językowej m.in. Stefan Pawłowski, Wojciech Mecwaldowski i Arkadiusz Jakubik oraz filmowy przebój „Większy świat” w wykonaniu MaRiny.

„Mała Stopa” to przebojowa i niezwykle oryginalna produkcja, która podbiła serca widzów i zdobyła uznanie krytyków na całym świecie. Szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania, a zarazem jeden z najpopularniejszych animowanych filmów roku zadebiutował na Blu-ray™ 3D, Blu-ray™ i DVD 30 stycznia.

Wysoko w Himalajach, tam gdzie nie docierają nawet najodważniejsi alpiniści, mieści się wioska zamieszkała przez yeti. Od pokoleń jej kudłaci mieszkańcy żyją w izolacji przekonani, że „prawdziwi ludzie” istnieją tylko w legendach. Nieoczekiwane zdarzenie sprawi, że zostaną zmuszeni do zweryfikowania swoich przekonań.

Kiedy niedaleko wioski rozbija się samolot, pewien młody yeti natyka się na człowieka. Zaskoczony i przerażony tym spotkaniem informuje o nim starszyznę wioski, która jednak nie daje wiary jego słowom. Migo postanawia udowodnić wszystkim, że się mylą. Wkrótce wieści o „małej stopie” o imieniu Percy wprowadzą zamęt w spokojnej społeczności, a yeti zaczną się zastanawiać, co jeszcze może istnieć w wielkim świecie poza ich zaśnieżoną wioską.

Animacja „Mała Stopa” powstała na podstawie książki dla dzieci „Yeti Tracks” autorstwa Sergio Pablosa, pomysłodawcy popularnego cyklu zapoczątkowanego przebojową animacją „Jak ukraść księżyc”. Obraz wyreżyserował Karey Kirkpatrick, autor Skoku przez płot oraz scenarzysta znakomitych Uciekających kurczaków. W oryginalnej wersji językowej bohaterom głosów użyczyli: Channing Tatum (Jupiter: Intronizacja) jako Migo, zdobywca siedmiu nagród Emmy® James Corden (Ocean’s 8) jako Percy, Zendaya (Spider-Man: Homecoming) jako Meechee, zdobywca Oscara® Common (Legion Samobójców) jako Omnigłaz, Gwangi – gwiazda NBA LeBron James Gwangi, laureatka Złotego Globu® Gina Rodriguez (Anihilacja) jako Kolka oraz nominowany do Oscara® Danny DeVito (Junior) jako Dorgle.

W polskiej wersji językowej wystąpili m.in. Sebastian Stankiewicz (Percy), Stefan Pawłowski (Migo), Jacek Król (Omnigłaz), Małgorzata Kozłowska (Meechee), Anna Smołowik (Kolka), Jakub Wieczorek (Gwangi), Wojciech Mecwaldowski (Fleem), Arkadiusz Jakubik (Dorgle), Maria Sobocińska (Brenda). Filmowy przebój „Większy świat” wykonuje MaRina.

Akcja animacji rozpoczyna się w niewielkiej wiosce w Himalajach zamieszkałej przez yeti. Nad sobą widzą jedynie niebo, a poniżej gęste chmury. Od pokoleń żyją w przekonaniu, że cały świat składa się wyłącznie z ich wioski oraz jej okolic, a takie istoty jak ludzie, czy „małe stopy” – jak ich nazywają, są jedynie bohaterami legend.

„Mała Stopa” to kolorowy musical i przezabawna komedia dla widzów w każdym wieku. Nie brakuje w nim jednak odniesień do otaczającej nas rzeczywistości, problemów z którymi borykamy się współcześnie, czy wręcz konkretnych osób – mówi reżyser i współscenarzysta Karey Kirkpatrick. – Jednym z bohaterów filmu jest przywódca wioski świadomie utrzymujący w niewiedzy swoich poddanych. Mieszkańcy wioski, jeśli nawet mają wątpliwości, nigdy nie kwestionują jego opinii, bo tak im jest wygodniej. Jest również i mur mający oddzielić wioskę od niepożądanych gości. Brzmi znajomo? – dodaje Kirkpatrick.

– „Mała Stopa” to opowieść o świecie zbudowanym na nieprawdziwej rzeczywistości, która została stworzona po to, by chronić mieszkańców wioski – w to przynajmniej wierzy jej przywódca – ale w finale wszyscy przekonują się, że nie jest to fundament, na którym można zbudować coś trwałego – mówi Zendaya udzielająca w filmie głosu postaci Meechee.

Trzeba szukać prawdy. Zawsze mówić prawdę, wierzyć w nią i nie bać się jej mówić innym, nawet jeżeli może im się to nie spodobać, to najważniejsze, moim zdaniem, przesłanie płynące z filmu „Mała Stopa” – mówi Common udzielający w filmie głosu Omnigłazowi, przywódcy wioski.

Na ekrany kin film „Mała Stopa” trafił we wrześniu ubiegłego roku. W kinach na całym świecie obraz zarobił ponad 213 milionów dolarów i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem nie tylko widzów, ale i krytyków. W polskich kinach obejrzało go prawie 500 tys. widzów.



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

25 komentarzy do Konkurs: Filmowe ferie – wygraj DVD dla dzieci – wyniki

  1. avatar Mariola pisze:

    Cytuje słowa mojego trzylatka na temat idealnej bajki ;
    „taka bajka musi mieć uszy abym wiedział co w niej słychać,jeszcze powinna być kolorowa taka dla małych dzieci i żeby jeszcze pojazdy w niej były, bo jak będą lalki to nie będzie mi się podobać „

  2. avatar Jolanta K. pisze:

    Idealna bajka dla mojego dziecka powinna:
    1. rozśmieszać brzuch – według mojej córki
    2. pomagać rozumieć i rozwiązywać dziecięce problemy – według mnie czyli mamy
    3. uczyć prawidłowych zachowań i postaw względem świata – według taty.

  3. avatar anna pisze:

    po pierwsze : pobudza wyobraźnie
    po drugie : uczy
    po trzecie : grafika jest ładna, estetyczna, ciekawa (moim zdaniem od dziecka kształtujemy gust dziecka wiec każda rzecz jaka go otacza w tym i to co ogląda książki, bajki powinny być ogólnie rzecz mówiąc „ładne”)

  4. avatar Monika pisze:

    jest kanciapką szczęścia duszy!

  5. avatar Malgorzata M pisze:

    Jako mama 6 latki zwracam jakie bajki ogląda, dlatego też sądzę że idealna bajka powinna:
    -Nie zawierać przemocy ani wulgaryzmów
    -Być zrozumiała i dostosowana do wieku
    – nauczyć odróżniać dobro od zła

  6. avatar tunka pisze:

    Idealną bajką/filmem dla mojego Dziecka będzie ta, do której ponownie będzie chciał wrócić.
    -Powinna zawierać morał – cenimy bardzo bajki inteligentne, z których można wyciągnąć własne wnioski
    – Powinna pobudzać wyobraźnię Dziecka – nie wszystko musi być powiedziane wprost, dzięki czemu Dziecko uczy się również myśleć
    – Powinna być przystępna dla Dziecka – dostosowana do wieku i możliwości konkretnego Dziecka

    Tęsknimy za bajkami prostymi, nieprzekoloryzowanymi, na które czekało się cały tydzień. W tej chwili są całe kanały z bajkami 24/h, wiecznie te same odcinki otępiających Dzieci i niestety również Rodziców historii… :/

  7. avatar Ewelina Z. pisze:

    Kiedy zapytałam moją 4-letnią córeczkę odpowiedziała mi tak:
    „Idealna bajka:
    – musi być śmieszna bo ja uwielbiam się śmiać,
    – musi być o królewnach lub księżniczkach bo ja tez jestem księżniczką,
    – musi podobać się mamie i tacie, żeby ze mną oglądali i cieszyli się.”

    A ja dodam od siebie, że idealna bajka powinna być zabawna, rozwijać wyobraźnię i uczyć przeżywać emocje.

  8. avatar Winniewska Joanna pisze:

    Bajka musi byc
    1. wciagajaca, zeby zainteresowala mlodego widza.
    2. zabawna, bo dzieci uwielbiaja sie smiac.
    3. pouczajaca, zeby dzieci cos z tej bajki wyniosly ze np. dobro zwycieza.

  9. avatar Winniewska Joanna pisze:

    Idealna bajka lub film
    1. wciagajca, zeby zainteresowala mlodego widza
    2. zabawna, bo to w koncu dla dzieci, a dzieci lubia sie smiac
    3 z moralem, zeby dziecko czegos sie nauczylo z bajki, ze np. dobro zwycieza

  10. avatar aagnieszkaa1 pisze:

    Jako pedagog napiszę tak:

    Idealna bajka dla mojego dziecka powinna być:
    – dostosowana do jego wieku,
    – związana z jego zainteresowaniami,
    – pouczająca.

    Krótko, zwięźle i na temat :)

Dodaj komentarz