Kiedy zacząć stosować suplementy diety? Porady eksperta

18 lipca 2017, dodał: EKSPERTKA

Rynek suplementów diety jest ogromny, ich producenci obiecują cuda, a reklamy zachęcają do wypróbowania magicznych tabletek. Dowiedz się kiedy warto rozpocząć suplementację oraz czego unikać w trakcie procesu odchudzania.

Gdy od dłuższego czasu nie możesz zgubić zbędnych kilogramów

Pierwszym momentem, w którym warto wziąć pod uwagę wprowadzenie suplementacji do swojej diety jest brak jakichkolwiek efektów odchudzania. Pamiętajmy jednak, że mówimy o sytuacji, w której trenujemy już od kilku tygodni, trzymamy się diety, a waga ani drgnie lub zmieni się nieznacznie. Jest to znak, że coś jest nie tak. W takich przypadkach, często potrzebne jest dodatkowe wsparcie w odchudzaniu. Nie tylko pod kątem farmakologicznym ale również psychicznym, ponieważ jest to okres, w którym najwięcej osób przechodzi załamanie i rezygnuje z podejmowania dalszych wysiłków. W takim momencie warto pomyśleć o zastosowaniu popularnych spalaczy tłuszczu lub innych ziołowych substancji wspomagających odchudzanie w trakcie treningów. Ich wprowadzenie do diety zawsze warto skonsultować z trenerem, dietetykiem lub lekarzem.

Gdy chcesz skutecznie schudnąć

Suplementy diety są nie tylko przydatne gdy ciężko nam schudną ale również w sytuacji gdy chcemy utrzymać efekty odchudzania na jak najdłużej. Niestety efekt jojo jest bardzo popularny, szczególnie gdy nagle tracimy dość sporo na wadze. Niektóre suplementy diety, szczególnie te oparte o wyciągi z zielonej bądź czerwonej herbaty potrafią wspomóc nas w utrzymaniu ciężko wypracowanej kondycji. Pomocne bywają również suplementy hamujące apetyt, dzięki czemu po zakończonej diecie nie wpadniemy w wir objadania się. O tych i innych sposobach na skuteczne odchudzanie przeczytacie więcej na portalu

Gdy chcesz poprawić swoją kondycję fizyczną

Suplementy diety są również przydatne w trakcie treningów. Wiele tego typu środków zawiera, naturalnego pochodzenia substancje pobudzające. Mowa tu o kofeinie, guaranie czy innych znanych wyciągach dodających energii. Szczególnie w trakcie treningów bywają one niezastąpione. Dodatkowa dawka energii przed rozpoczęciem ćwiczeń potrafi całkowicie odmienić nasz trening. W taki sposób możemy wykonać więcej ćwiczeń, zrobić to szybciej i uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Gdy brakuje Ci witamin i minerałów

Kolejnym przypadkiem nasz organizm, kiedy powinniśmy poważnie rozważyć rozpoczęcie suplementacji jest niedobór witamin i minerałów w naszym organizmie. Suplementy diety to nie tylko środki odchudzające czy poprawiające kondycję fizyczną. To również witaminy i minerały, których potrzebuje na co dzień. Niestety szybkie tempo życia i niepełnowartościowa dieta sprzyjają niedoborom różnych witamin. Często ich brak zauważamy sami, gdy źle się czujemy lub cały czas mamy ochotę na konkretne produkty spożywcze, które zawierają dużo magnezu, żelaza, potasu lub witaminy C. Naturalnie jeśli odczuwamy, większe niż zazwyczaj zmęczenie, lub różne objawy braku poszczególnych substancji odżywczych warto wykonać komplet badań, dzięki którym można łatwo ustalić jaką suplementację rozpocząć.

Więcej porad dotyczących suplementów diety znajdziesz na gubimykilogramy.pl. Sprawdź również nasze recenzje produktów takich jak:
Trizer, Berrator, Triapidix 300 czy Raspberry Ketone 700 – zapraszamy!

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Naturalna Witamina C - Colyfine.com
(ekstrakt z rokitnika) + Imbir + Kurkuma + Echinacea
Cena:
59,99 zł
Sukienka wyszczuplająca sylwetkę
Błękitna sukienka ze sklepu Thecovershop.pl
Cena:
170 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Piżama chłopięca marki KANZ
Bawełniana, miła w dotyku piżama dla chłopca na wiosenne i letnie noce
Cena:
39,90 zł
facebook