Kiedy wykonać laserową korekcję starczowzroczności?

25 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Twój wzrok zawsze był dobry, a inni jedynie zazdrościli Ci tego, że nie musisz nosić okularów? Jeśli od tego czasu sporo się zmieniło i zauważasz u siebie coraz większe problemy z widzeniem – odsuwasz telefon, by odczytać wiadomość lub to samo robisz z książkami i dokumentami, to najprawdopodobniej właśnie doświadczasz pierwszych objawów starczowzroczności. Czym ona jest i kiedy warto pomyśleć o laserowej korekcji prezbiopii?

OKO

Starczowzroczność – co to jest?

Wbrew pozorom prezbiopia, czyli tzw. starczowzroczność nie jest żadną chorobą czy wadą wzroku, ale zupełnie naturalnym zjawiskiem towarzyszącym starzeniu się organizmu. Problem pojawia się praktycznie u niemal każdej osoby, która ukończyła 40. rok życia i wynika ze starzenia się gałki ocznej oraz upośledzenia akomodacji oka. W rezultacie ktoś, kto przez długie lata cieszył się idealnym wzrokiem, przestaje wyraźnie widzieć przedmioty czy napisy znajdujące się blisko. Co istotne, proces ten jest nieodwracalny i postępuje stopniowo do około 70. roku życia.

Starczowzroczność – objawy

Do najbardziej charakterystycznych objawów starczowzroczności należą:

  • coraz większe problemy z czytaniem drobnych napisów, np. na ekranie telefonu, w książce, prasie czy na opakowaniach różnych produktów;
  • rozmazywanie się obrazu widzianego z bliska;
  • trudności z czytaniem przy gorszym oświetleniu;
  • łzawienie oczu;
  • ból głowy związany z wysiłkiem i wytężonym skupianiem wzroku podczas czytania.
  • wahania ostrości wzroku przy czytaniu i wykonywaniu czynności z bliskiej odległości

Początkowo rozwiązanie problemu starczowzroczności jest na wyciągnięcie ręki – dosłownie. Chcesz przeczytać etykietę produktu w sklepie, więc odsuwasz go coraz dalej od swoich oczu. Z czasem ręka odsuwa się coraz dalej i dalej, aż pewnego dnia nie pozostaje nic innego, jak sięgnąć po okulary do czytania. Istnieje jednak o wiele bardziej komfortowe rozwiązanie, które pozwoli Ci pożegnać się z okularami i myśleniem o prezbiopii – laserowa korekcja starczowzroczności.

Starczowzroczność – laserowa korekcja prezbiopii

Nie chcesz, by cokolwiek Cię ograniczało – włączając w to okulary? O ile nie można zahamować postępującej prezbiopii, o tyle za sprawą nowoczesnych technologii, można skutecznie odwrócić bieg wydarzeń i skorygować starczowzroczność za pomocą lasera. Metoda laserowej korekcji starczowzroczności w Klinice Optegra (szczegóły znajdziesz na: https://www.optegra.com.pl/zabiegi/starczowzrocznosc) obejmuje zarówno proces kwalifikacji, zabieg, jak i fachową opiekę pooperacyjną. Co istotne, zabieg trwa zwykle kilka minut, jest mało inwazyjny i przeprowadzany przez doświadczonych lekarzy okulistów wykorzystujących do tego celu nowoczesny sprzęt.

Jeśli zostaniesz zakwalifikowany do laserowej korekcji starczowzroczności, podczas zabiegu Twoje oczy będą znieczulone specjalnymi kroplami. Ewentualny niewielki dyskomfort z reguły ustępuje dzień po zabiegu. W większości przypadków efekt laserowej korekcji starczowzroczności jest natychmiastowy, choć trzeba pamiętać o rekonwalescencji, która może trwać do kilku miesięcy po zabiegu.

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fotowoltaika - największy problem r…
Zespół naukowy z USA, Wielkiej Brytanii i Włoch opracował urządzenie rozwiązujące problem nagrzewających...
Wczesne truskawki niezdrowe?
Wczesnowiosenne owoce i warzywa zawierają szeroką gamę szkodliwych dla zdrowia pestycydów. Te sprowadzane...
W jakiej pozycji spać?
Spanie w nieodpowiedniej pozycji może prowadzić do dolegliwości bólowych, migren, uczucia zmęczenia. Zdaniem kręgarzy...
Dyrektywa budynkowa EPBD
Parlament Europejski przegłosował dyrektywę EPBD. Jej celem jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków i eliminacja paliw...