Jak zregenerować włosy po zimie?

28 kwietnia 2023, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Przebywanie w pomieszczeniach z suchym powietrzem, noszenie czapek, szalików, mróz, wiatr i ujemne temperatury to czynniki, które niestety mogą znacznie pogorszyć stan włosów.

regeneracja włosów

Łamliwość i kruszenie się włosów

Przesuszone włosy są szczególnie podatne na uszkodzenia mechaniczne. Zdarza się, że po osiągnięciu pewnej długości po prostu się wykruszają. Taka sytuacja często ma miejsce po zimie, dlatego warto zacząć regenerację odpowiednio wcześniej, najlepiej w momencie zauważenia pierwszych objawów utraty nawilżenia.

Paradoksalnie włosy po zimie mogą być jednocześnie zniszczone i przesuszone, a także się przetłuszczać. Szczególnie może ucierpieć skóra głowy, która od częstego noszenia czapki jest niedotleniona. Co więcej, noszenie czapki w pomieszczeniach z ogrzewaniem, np. w sklepach, prowadzi do wzmożonej potliwości skóry, co niestety często jest przyczyną blokowania ujść gruczołów łojowych. W konsekwencji może dojść do łojotoku skalpu i przetłuszczających się włosów.

Zabiegi i składniki dla suchych włosów

Po zimie warto wybrać się na profesjonalny zabieg pielęgnujący do salonu. Ważne jest, aby wybrać sprawdzone miejsce. Znajdziesz takie na https://www.authenticbeautyconcept.pl/. Zabiegi kondycjonujące włosy trzeba wykonywać w zależności od potrzeb. Gdy włosy są w bardzo złym stanie, najlepiej zdecydować się na 1–2 zabiegi w miesiącu do momentu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Później wystarczy im się poddawać profilaktycznie, raz na 2–3 miesiące.

Pomiędzy wizytami w salonie koniecznie trzeba ułożyć pielęgnację intensywnie nawilżającą i odżywiającą osłabione kosmyki. W szamponach, odżywkach i maskach trzeba szukać składników, które są szczególnie skuteczne w przywróceniu włosom witalności. Są to: aloes, kwas hialuronowy, miód, kwiatowe hydrolaty, gliceryna, oleje: arganowy, awokado, jojoba, masło shea.

Gdy włosy są osłabione podczas mycia, należy obchodzić się z nimi szczególnie łagodnie – nakładać na nie wcześniej spieniony w odrobinie wody szampon i delikatnie masować skalp opuszkami palców. Bardzo przesuszone włosy na długości i na końcach można przed myciem zabezpieczać odżywką. Wykorzystywanie metody OMO (odżywka, szampon, odżywka) może być w przypadku łamliwych i odwodnionych kosmyków idealne. Ważne jest także, aby myć włosy w lekko ciepłej wodzie – gorąca dodatkowo je wysusza.

Niezwykle istotne jest stosowanie 1–2 razy w tygodniu masek intensywnie nawilżających oraz zaprzestanie lub znaczne ograniczenie:

  • suszenia gorącym powietrzem,
  • stylizacji na gorąco – za pomocą lokówek, prostownic,
  • stosowania produktów zawierających alkohol (który wysusza włosy) – niestety często mają go w składzie żele i gumy do stylizacji,
  • farbowania chemicznego, szczególnie rozjaśniania – warto dać włosom trochę odpocząć. Może to dobry czas, żeby pomyśleć o koloryzacji ziołowej.

Witaminy i składniki mineralne wzmacniające włosy

Oprócz świadomej pielęgnacji, picia wody ważne jest też włączenie do codziennego jadłospisu produktów bogatych w składniki szczególnie ważne dla dobrej kondycji włosów. Witaminy i minerały korzystnie wpływające na włosy, ale także skórę i paznokcie, to: krzem, cynk, witaminy A, E oraz z grupy B.

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Jak zregenerować włosy po zimie?

  1. avatar Julia W pisze:

    Artykuł bardzo ciekawy ale może coś więcej na temat metody OMO… Jak wykonać prawidłowo?

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fotowoltaika - największy problem r…
Zespół naukowy z USA, Wielkiej Brytanii i Włoch opracował urządzenie rozwiązujące problem nagrzewających...
Wczesne truskawki niezdrowe?
Wczesnowiosenne owoce i warzywa zawierają szeroką gamę szkodliwych dla zdrowia pestycydów. Te sprowadzane...
W jakiej pozycji spać?
Spanie w nieodpowiedniej pozycji może prowadzić do dolegliwości bólowych, migren, uczucia zmęczenia. Zdaniem kręgarzy...
Dyrektywa budynkowa EPBD
Parlament Europejski przegłosował dyrektywę EPBD. Jej celem jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków i eliminacja paliw...