Jak prowadzić dzienniczek odchudzania?

14 sierpnia 2013, dodał: truskawwwka
Artykuł zewnętrzny

Gdy chcemy rozpocząć próbę odchudzania, warto zacząć prowadzić dzienniczek. Może to być specjalistyczny kalendarz (coraz częściej dostaniemy takie w księgarni– oprócz miejsca na osobiste notatki znajdują się w nim także porady żywieniowe przepisy itp.)- osobiście, uważam go jednak za zbędny wydatek. Lepiej sięgnąć po tradycyjny kalendarz, bądź też zwykły zeszyt. Dzięki prowadzeniu osobistych notatek łatwiej nam będzie kontrolować spożywanie produkty, śledzić postępy, motywować się, ale nie tylko. Co powinno się znaleźć w takim dzienniczku?

aa

Po pierwsze zapiszmy swoje wymiary na przed podjęciem jakichkolwiek działań. Jeżeli naszym celem jest redukcja wagi- sprawdźmy ją. Jeżeli zależy nam wyłącznie na redukcji obwodów naszego ciała, nie musimy tego robić. Zmierzmy obwód naszego biustu pod biustem, talię, obwód brzucha pod pępkiem, pupę, biodra, obwód uda.

12

Kolejnym krokiem jest spisanie sobie celów jakie chcemy osiągnąć. Jakie wymiary chcemy utrzymać, tudzież do jakiej wagi dążymy? Jeżeli cel jest duży i odległy warto podzielić sobie cały proces na etapy. Łatwiej realizować go małymi kroczkami, które będziesz mogła sobie odkreślać. Jest to element motywujący. Spisanie naszych priorytetów jest też ważne ze względów  psychicznych. Nie dajmy się zwariować. Gdy już osiągniemy wyznaczony wcześniej etap musimy wiedzieć kiedy przestać. Odchudzanie wciąga, a kobiety często mając w głowie pierwotny obraz swojej sylwetki, nie zmieniają go wraz z redukcją kilogramów.  W takich sytuacjach potrzebny jest zdrowy rozsądek.

?????????????????????

Plan żywieniowy. Zapisujmy co i kiedy jemy pijemy. Dzięki temu łatwiej będzie poddać nam to analizie, skorygować błędy, wprowadzić udoskonalenia. Pomoże nam to również usystematyzować posiłki, a wiadomo, że ich regularność jest niezwykle istotna w procesie odchudzania.

ssss

Listy zakupów. Odchudzając się unikamy „wyrywkowego” jedzenia. Nie możemy sobie pozwolić na jedzenie w barach szybkiej obsługi, fast-foodach. Większość posiłków przygotowujemy samodzielnie. Dlatego istotne jest planowanie, co , gdzie i kiedy kupić.

Zweryfikujmy również naszą aktywność fizyczną. Co, kiedy i jak długo ćwiczymy? Ruch to podstawa całego procesy kształtowania fit sylwetki.

cwi

Warto również zapisać sobie nasze osobiste przemyślenia. Plusy i minusy, słowa motywacji wtedy, kiedy jesteśmy w stanie euforii (mogą przydać się na chwile słabości).

Spisujmy również wymiary/ wagę kontrolną. Nie róbmy jednak tego za często- wystarczy np. raz w tygodniu. Wiadomo- postępy będą motywować nas do dalszej pracy, a brak postępów… to już zależy od naszego podejścia do całego procesu. W żadnym bądź razie nie załamujmy się i pracujmy wytrwale nad własnym ciałem.

Powodzenia!

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz