Facemodeling – czym jest manualna terapia twarzy?

8 czerwca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Facemodeling to innowacyjna metoda pielęgnacji twarzy zyskująca coraz większą popularność. Na czym polega manualna terapia twarzy i jakie techniki masażu wykorzystuje?

Czym jest facemodeling?

Facemodeling, czyli manualna terapia twarzy, to stworzony przez Anetę Hregorowicz-Gorlo holistyczny, niestandardowy rodzaj masażu twarzy, szyi i dekoltu, który w naturalny sposób odmładza i wygładza skórę, pozwalając uzyskać efekt liftingu bez użycia skalpela.

Facemodeling to wielopłaszczyznowa terapia pielęgnująca skórę twarzy, przywracająca jej prawidłową równowagę, jędrność i elastyczność, a także zapewniająca tkankom odpowiednią fizjologię.

Na czym polega manualna terapia twarzy?

Technika facemodelingu opiera się na pracy na najgłębszych strukturach tkanek i mięśni, dlatego też jej pełen plan oraz zastosowanie konkretnych technik dostosowane jest do indywidualnych cech i potrzeb pacjenta. Do jej przeprowadzenia wykorzystuje się szereg unikalnych metod masażu z całego świata, do których należą:

  • mioplastyka – czyli masaż tkanek głębokich, umożliwia uwalnianie napięć i blokad w strukturach mięśniowych;
  • akupresura – metoda lecznicza polegająca na dotykaniu i uciskaniu poszczególnych miejsc na ciele, wywołując tym samym impulsy nerwowe pobudzające zakończenia nerwowe;
  • kinesiotaping estetyczny – polegający na przyklejaniu do twarzy specjalnych taśm. Jego zadaniem jest przede wszystkim zwiększanie przestrzeni między skórą a mięśniami, poprawa krążenia krwi i limfy, a także podtrzymanie efektu zabiegu kosmetycznego;
  • masaż interplastyczny (transbukalny) – to najbardziej niestandardowa spośród przedstawionych technik. Polega na wykonywaniu masażu zarówno na twarzy, jak i wewnątrz jamy ustnej. Ma na celu przywrócenie napięcia i elastyczności głęboko położonym tkankom.

Warto dodać, że wbrew pozorom manualna terapia twarzy nie dotyczy wyłącznie samego obszaru głowy. Podczas zabiegu terapeuta może sprawdzać ogólną postawę naszego ciała, przyglądać się bliznom oraz ich położeniu, sprawdzać pracę powięzi, badać brzuch, w którym gromadzi się stres, a także relaksować linię przepony.

Idea facemodlingu zakłada bowiem, że całe ciało jest ze sobą połączone układem nerwów, dlatego pracując np. na narządach w jamie brzusznej, możemy oddziaływać na to, w jaki sposób wygląda nasza twarz.

Jakie efekty daje facemodeling?

Zauważalne efekty facemodelingu można dostrzec już po pierwszym zabiegu. Manualna terapia twarzy modeluje owal, usprawnia przepływ krwi i limfy, niweluje napięcie i blokady mięśniowe, redukuje obrzęki i opuchlizny, wygładza zmarszczki, ujednolica koloryt skóry, a także koryguje asymetrie i deformacje twarzy, takie jak opadająca powieka, opadający kącik ust czy bruzda nosowo-wargowa.

Zabieg ten zalecany jest wszystkim, niezależnie od wieku. Szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku osób z suchą, dojrzałą cerą z widocznymi pierwszymi oznakami starzenia. Ponadto facemodeling można polecieć także osobom borykającym się z bruksizmem, przebarwieniami skóry, trądzikiem różowatym oraz tendencją do pojawiania się obrzęków.

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz