Czy waporyzacja leczniczej konopi jest bezpieczna?

24 kwietnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Pacjenci medycznej marihuany mają szansę inhalować bezdymne opary suszu konopnego. Waporyzacja umożliwia odparowywanie kannabinoidów z konopi bez konieczności spalania surowca roślinnego. Czy korzystanie z waporyzatora rzeczywiście eliminuje szkodliwe skutki palenia marihuany?

waporyzator

Na czym polega waporyzacja konopi?

Waporyzacja to proces, który powoduje zmianę stanu skupienia danej substancji w lotny. Ulatnianie aktywnych składników konopi następuje na skutek podgrzania surowca roślinnego do temperatury wrzenia konkretnych związków chemicznych. Kiedy susz roślinny wystawi się na działanie ciepła, substancje czynne ulatniają się wraz z cząsteczkami wody i tworzą opary, czyli tak zwany vapor. Opary te wdycha się do płuc aby dostarczyć organizmowi dawkę terapeutycznych związków organicznych.

waporyzator

Waporyzacja zamiast palenia suszu konopnego

Największą zaletą waporyzowania suszu jest brak substancji smolistych. Podczas odparowywania marihuany nie powstaje dym, więc pacjent nie musi wdychać rakotwórczych substancji. Eliminuje to uboczne skutki palenia wynikające z wdychania toksycznych związków. Inhalowanie THC i CBD nie powoduje problemów z oddychaniem i pozwala utrzymać płuca w dobrej kondycji.

Jak działa waporyzator do suszu?

Aby przeprowadzić waporyzację, należy zaopatrzyć się w waporyzator, czyli urządzenie do wapowania ziół. Markowy vaporizer wykonany jest z bezpiecznych i odpornych na wysokie temperatury materiałów. Zmielone pąki marihuany umieszcza się w komorze grzejącej i ustawia odpowiednią temperaturę waporyzacji w przedziale 160 – 220°C. Taki poziom ciepła inicjuje ulatnianie się kannabinoidów, terpenów i flawonoidów zawartych w cannabis. Użytkownik powoli wdycha powietrze, które miesza się z leczniczymi oparami.

Wydajna i zdrowa alternatywa palenia marihuany medycznej

Waporyzacja jest ciekawą alternatywą dla palenia kwiatów konopi, ponieważ jest nie tylko bezpieczna, ale i bardziej skuteczna, niż wypalanie skrętów. Szacuje się, że waporyzator konopi potrafi uwalniać dwukrotnie więcej kannabinoidów, niż spalanie suszu. Dzięki temu pacjenci mogą zredukować koszty terapii konopnej nawet o połowę, a jednocześnie nie narażają układu oddechowego.

Gdzie można kupić bezpieczne waporyzatory?

Zdrowie jest najważniejsze i ten fakt nie podlega dyskusji. Dlatego warto podgrzewać konopie za pomocą atestowanych waporyzatorów. Inhalacja takim sprzętem jest zdrowsza i bardziej skuteczna. Certyfikowany sprzęt do waporyzacji można kupić w specjalistycznych sklepach takich, jak VaporRoom.pl. Kontaktując się ze sprzedawcą, pacjenci mogą liczyć na pomoc w doborze najlepszego waporyzatora oraz uzyskać cenne wskazówki dotyczące korzystania sprzętu oraz zasad zdrowej inhalacji konopi leczniczych.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz