„Bajeczki o zwierzątkach” – recenzja

24 kwietnia 2012, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Bajeczki o zwierzątkach. Wielka Księga

Powiem Wam w sekrecie, że każde dziecko ma swojego ulubionego bajkowego przyjaciela, a często się zdarza, że jest to zwierzątko. Sama, chociaż jestem już mamą, pamiętam przygody pewnego kotka, który do dzisiaj jest moim ulubionym wspomnieniem z literatury dziecięcej.
Wydawnictwo Wilga wydało przepiękną książkę, nazywaną Wielką Księgą pt.: „Bajeczki o zwierzątkach”. Urszula Kozłowska zabiera nas w podróż po fascynujących przygodach niezwykłych zwierzątek. Spotkamy tu Kaczuszkę, która nie umiała zapinać swoich nowych bucików, dlatego była nazywana Bosanóżką, poznamy Tygryska, który lubił robić dowcipy swoim przyjaciołom oraz Kucyka Lucka, któremu spodobała się śliczna Blanka. Poznamy przygody Krówki Ślicznotki, która urządziła deszczowy pokaz mody, odkryjemy dobre rady Misia Aptekarza, usłyszymy pytania Ciekawskiej Pandy oraz prześledzimy tarapaty w jakie wpadł Kotek Miluszek. Spotkamy też wiele innych ciekawych bohaterów. Kangurek Czupurek nie może doczekać się kiedy dorośnie, a Miś Ogrodnik zachwyca się swoją pracą w ogrodzie. Kotka Zuzia stała się nowym lokatorem wiejskiego gospodarstwa, a ponieważ pochodziła z miasta, przywiozła ze sobą dobre maniery. W książeczce odnajdziemy też Małego Pingwinka, który bardzo chciał umieć latać, a także Misię Piekareczkę, która upiekła przepiękny tort, dla swojej Babci.
Znajdziemy w tej prześlicznej książce 12 różnych opowieści i całą galerię cudownych zwierzęcych bohaterów. I tych małych, sprawiających kłopoty i lubiących psoty oraz tych nieco starszych, którzy potrafią już dzielić się swoją wiedzą i zachwycać umiejętnościami. Każde dziecko znajdzie tu więc moc wrażeń, sympatyczne zwierzątka i mnóstwo mądrości, które poprzez czytanie – wychowują. Tekst bajek jest obszerny, częściowo rymowany, dzięki czemu książeczka nabiera jeszcze większej wartości artystycznej i zmiennego dynamizmu. Bardzo przyjemnie czyta się bajki z wierszykami, które stanowią wesołe przerywniki a zarazem uroczo rozweselają tekst. Moim dzieciom strasznie spodobała się taka mieszana forma bajek, często też wracają do wierszyków, które łatwo wpadają w pamięć, a przy okazji niosą także ze sobą humorystycznie opowiedziane przesłanie. Ogromnie polubiliśmy misia Aptekarza i Pingwinka, ale każda z bajeczek na swój czarujący sposób nas urzekła i zachwyciła pomysłowością, słownictwem i humorem, a także dopracowaniem wartości edukacyjnej.
Ogromne wrażenie zrobiło też na nas wydanie książki. Piękna gruba okładka ze złoceniami, wytrzymałe kartonowe strony, fikuśna zakładka i oczywiście szata graficzna. Rysunki autorstwa Moniki Stolarczyk są niezwykle barwne, humorystyczne, plastycznie wspaniałe. Przedstawiają przygody opisywanych bohaterów, kreując ich sympatyczne wizerunki, które bardzo podobają się dzieciom, przemawiając do ich wyobraźni kształtem i kolorem. Przepiękne wydanie, które jest w stanie oczarować nawet dorosłego, a tym samym pokazać, jak piękne potrafią być książki. Przyjemność ich użytkowania jest niemal nieopisana.
Jestem zachwycona książką, tym bardziej że jest to moja pierwsza przygoda z Wydawnictwem Wilga. Na pewno będę teraz rozglądać się za tak pięknymi i mądrymi bajeczkami, w których można odnaleźć swoich zwierzęcych przyjaciół nawet na długie lata. Polecam z ogromną przyjemnością.
Beata F.
Książkę poleca Wydawnictwo WILGA, do kupienia tutaj:
http://www.wilga.com.pl/index.php?strona=produkt&id=2868&gr=&wiek=
Autor: Wydawnictwo Wilga
Przedział wiekowy: od 3 do 9 lat
Ilustrator: Monika Stolarczyk
Wydawca: Wilga
Kategoria: Bajki
Typ okładki: twarda
Liczba stron: 54
Format: 21 x 29 cm
ISBN: 978-83-259-0219-3
Cena promocyjna: 47,99 zł.
Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu WILGA za udostępnienie egzemplarza promocyjnego
Redakcja
 






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do „Bajeczki o zwierzątkach” – recenzja

  1. avatar KlaudiaaK pisze:

    Bajki, wbrew pozorom, mogą wnieść do naszego życia wiele wartości. To trochę jak z „Małym księciem”, który wydaje się zwykłą bajką dla dzieci a jest kierowany do dorosłych. Dzięki niemu możemy nauczyć się co jest ważne w życiu i zauważyć prawdziwe wartości życiowe.

Dodaj komentarz