Żółte paznokcie, grzybica? Sposoby leczenia

25 stycznia 2018, dodał: laserlook
Artykuł zewnętrzny

 

   Grzybica paznokci należy do najczęstszych chorób stóp, ale często występuje również na dłoniach. Przyczyny zakażeń tą podstępną chorobą są różne: od najprostszych, jak niedbanie o higienę, po zakażenia u kosmetyczki, co jest najgorsze, ponieważ ta sytuacja jest niezależna od nas.
 

 Częstą sytuacją, z którą spotyka się nasz salon kosmetyczny Lublin jest ukazanie się żółtych paznokci w czasie ściągania manicure, wykonywanego przez „stylistki” w warunkach domowych. Panie, które przez długi czas korzystają z mobilnych usług kosmetycznych i przychodzą do profesjonalnego salonu, są zaskoczone tym, co widzą na swoich paznokciach. Używanie niesterylnych narzędzi prowadzi do roznoszenia tego typu chorób na kolejne klientki. Zmiana koloru płytki paznokcia to pierwszy objaw grzybicy – początkowo staje się on żółty,następnie zielony lub biały, a w skrajnych sytuacjach oddziela się on od macierzy i odpada. Dla Pań jest to prawdziwa tragedia – czasami są nieświadome tej choroby, a czasami nakładają kolejne warstwy lakierów, aby zamaskować infekcję.

  Leczenie grzybicy paznokci jest trudne, nie jest to choroba przynosząca duże szkody w organizmie, jednak leczenie jej jest wyjątkowo uciążliwe. Stosowanie leków doustnych przynosi zadowalające rezultaty jednak siła tych leków sprawia że mogą one wywoływać gorsze konsekwencje niż sama choroba. Lakiery powierzchniowe są średnio skuteczne a leczenie nimi jest długotrwałe, liczone w miesiącach. Więc co pozostaje w arsenale walki z tą chorobą?

   Laserowe leczenie grzybicy paznokci weszło przebojem na rynek medyczny i zbiera bardzo pozytywne opinie w kręgach medycznych. Nie wywołuje żadnych znaczących skutków ubocznych, a jej skuteczność jest większa niż nawet farmakologicznych środków doustnych. Technologii laserowych do leczenia grzybicy paznokci jest kilka, a w naszym kraju dość dobrze przyjęte są lasery Q-switched z głowicą Nd-Yag wytwarzające wiązkę światła o długości 1064 nm. Stosowanie urządzenia w zabiegu jest dość łatwe, bo polega na strzelaniu błyskami w zakażoną płytkę paznokcia. Zabieg jest szybki, a odczucia w jego trakcie określane są jako nieznaczne lub umiarkowane. W każdym razie nie było pacjentów, którzy wydawaliby odgłosy bólu. Skuteczność tej metody jest wysoka – wynosi zdecydowanie ponad 90%, a pozostałe 10% nie oznacza, że laser u tych osób nie działa, ponieważ należy być świadomym, że walka z tą chorobą to nie tylko wykonanie zabiegu, lecz pewne zalecenia, które powinien wykonać pacjent, a które nie zawsze są przestrzegane. W trakcie laserowego leczenia nie powinno się stosować preparatów w postaci lakierów, ponieważ utrudniają one wniknięcie wiązki lasera w głąb paznokcia. Dodatkowo należy dezynfekować obuwie poprzez np. ozonowanie obuwia. Oraz, jak z leczeniem wielu chorób bywa, leczenie nie kończy się w momencie, gdy infekcji już nie widać, ponieważ nawet gdy ona nie jest widoczna, to zarodniki grzybów ciągle przebywają pod paznokciem i może nastąpić nawrót infekcji. Dlatego należy wykonywać zabiegi przypominające.
Nowoczesne technologie pomagają w walce z chorobami, urządzenia stają się bardziej dostępne – dlatego zabiegi laserowe na grzybicę można już wykonywać w salonach kosmetycznych, a nie medycznych, co jest dobrym kierunkiem, ponieważ tego typu usługi stają się tańsze i bardziej dostępne.

Zapraszamy do naszego salonu:
Laser Look
ul. Głęboka 10/36
20-819 Lublin
www.laserlook.pl



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz