URODA I ZDROWIE

Zielona kawa – właściwości, zastosowanie i sekrety pochodzenia

24 listopada 2019, dodał: Naturalnemetody.pl

W ostatnim czasie bardzo dużo osób zaczęło interesować się zdrowym stylem odżywiania. Jest to bardzo budujące, gdyż obecnie panuje prawdziwa epidemii chorób cywilizacyjnych czy otyłości. Walcząc z otyłością wystarczy odpowiednia dieta oraz choć umiarkowany wysiłek fizyczny. Ponadto, wiele osób decyduje się na korzystanie z naturalnych suplementów. Jednym z nich jest zielona kawa, która w krótkim czasie zyskała bardzo dużą popularność na całym świecie. Czy faktycznie warto z niej skorzystać? Skąd w ogóle wzięła się zielona kawa?

 

 

Wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy to doktor Mehmet Oz zaprezentował w pewnym programie telewizyjnym swój niecodzienny eksperyment. Z widowni wybrał 100 przypadkowych kobiet, które następnie podzielił na dwie grupy. Kobiety znajdujące się w pierwszej grupie miały spożywać przez dwa tygodnie pewną dawkę zielonej kawy, natomiast kobiety z grupy drugiej, w tym samym czasie dostawały placebo, o czym oczywiście nie wiedziały. Wyniki eksperymentu były bardzo dobre, gdyż kobiety z pierwszej grupy w przeciągu tych dwóch tygodni straciły na wadze średnio 1 kg bez usprawnień w diecie czy zwiększonej aktywności fizycznej (źródło: Opinieozielonejkawie.pl).

Kawa zielona są to ziarna zwyczajnej kawy, które nie zostały poddane procesowi palenia, stąd często można spotkać się z taką nazwą jak „niepalona kawa”. W gruncie rzeczy chodzi o to samo.

Polecamy zieloną kawę ze sklepu KRUKAM.PL

Właściwości odchudzające niepalonej kawy

Pozytywne własności kawy niepalonej biorą się z kwasu chlorogenowego. Jeżeli kawa zostanie poddana procesowi palenia, ten związek niestety zanika, a własności odchudzające wraz z nim. Ponadto, kawa zielona ma właściwości antyoksydacyjne oraz pomaga w wolniejszym odkładaniu się cukru. W ten sposób, ludzki organizm zamiast spalać cukier, będzie spalać zalegający tłuszcz.

Czy stosowanie zielonej kawy faktycznie przynosi pożądane efekty?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, iż efekt odchudzania jest przede wszystkim zależny od diety danej osoby. Jeżeli ktoś prowadzi niezdrowy tryb życia, a przede wszystkim miesza duże ilości węglowodanów z tłuszczami, nie może oczekiwać, iż po zastosowaniu kilku tabletek z zielonej kawy nagle cudownie straci kilogramy. Zrównoważone i trwałe odchudzanie musi być poprzedzone przede wszystkim zmianą nawyków żywieniowych. Telewizyjne eksperymenty to jedno, ale należy wspomnieć, że nie brakuje przypadków kobiet i mężczyzn, którzy traktowali zieloną kawę, jako wymówkę do tego, aby nic nie robić i czekać na efekt, którego nie udało im się osiągnąć.

Jeżeli ktoś skorygował już swoją dietę i myśli o zastosowaniu preparatów z zielonej kawy musi zwrócić uwagę na pewne szczegóły. Przede wszystkim na to, iż wraz z rosnącą popularnością takich suplementów, rośnie liczba ich podróbek. Dlatego nie jest dobrym rozwiązaniem kupowanie preparatów z zieloną kawą na serwisach aukcyjnych. W przypadku zakupu preparatów ze sprawdzonego źródła, należy przede wszystkim spojrzeć na jego skład. Jeżeli dany środek posiada śladowe ilości niepalonej kawy i kwasu chlorogenowego, jego działanie będzie żadne lub bardzo słabe.

Preparaty z zielonej kawy mogą być pomocne w odchudzaniu. Istnieje pewna biochemiczna podstawa, która potwierdza jej działanie, jednak aby odchudzanie było skuteczne, należy przede wszystkim skorygować swój sposób odżywiania.

 

zobacz również:

Czy zielona herbata odchudza?

Czerwona herbata – wspomagacz w odchudzaniu?

Biała herbata właściwości dla zdrowia i ciekawostki

Dieta czerwona – jadłospis i przepisy

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mieszkanie w bloku czy domek?
Jestem zdania, że jak kogoś stać to tylko i wyłącznie własny dom....
Ładny chodnik w ogrodzie
Zanim powstanie łądny chodnik czy trawnik, to trzeba wyrównac odpowiednio teren, nawieźć ziemi...
PILNIKI do paznokci
Jestem akurat fanką pilników szklanych. Nie wyobrażam sobie robienie manicure bez tego pilniczka.
Chusteczki do demakijażu
> Bozena2020 napisał/a:> Biodermy stosowałam, skutecznie zmywały makijaż, i przede wszystkim nie uczulały.Używałam...