Uroda z Morza Martwego

3 października 2011, dodał: Emilia Stasiak
Artykuł zewnętrzny

Bardzo popularne są kosmetyki z Morza Martwego. Czy wiecie dlaczego? Co ma w sobie to niezwykłe morze, dzięki któremu można poczuć się piękniej i lepiej?

Morze Martwe jest najniżej położonym i najbardziej zasolonym jeziorem na Ziemi. Jego powierzchnia znajduje się 392 m p.p.m., a dno jeszcze 398 m niżej. Zwyczajna woda morska zawiera około 3,5 % soli. W Morzu Martwym jest jej siedem razy tyle.

Morze Martwe nie jest tak do końca martwe. Żyje w nim podobno 10 gatunków bakterii. Żadna ryba, ani żadna roślina nie znosi jednak takiego zasolenia. Liczne podziemne źródła dostarczają nieustannie wartościowych składników mineralnych i niezbędnych dla życia ludzkiego pierwiastków. W żadnym innym zbiorniku wodnym na Świecie pierwiastki te nie występują w takim stężeniu i takim składzie chemicznym.

Woda ma kolor ciemnoniebieski, jest bardzo spokojna i tak zasolona, że niemożliwe jest utonięcie w niej lub pływanie. Kiedy zanurzymy jedną rękę, druga wynurzy się na powierzchnię. Jeżeli chcemy zanurzyć się, musimy stopniowo pochylać się, aż do momentu, kiedy będziemy płasko leżeć.

Skarby Morza

Morze Martwe nie tylko pomoże w kwestiach zdrowotnych, ale przede wszystkim przyniesie nam upragnione odpoczynek i relaks..

Każda kobieta odwiedzająca  Morze Martwe nie wyjedzie stamtąd przynajmniej bez kilku najciekawszych kosmetyków powstałych na bazie soli i minerałów z Morza Martwego. Od kilku lat takie kosmetyki można kupić również w Polsce.

Dlaczego zyskują ono coraz większe grono sympatyków?

Lecznicze właściwości soli i błota z Morza Martwego były znane i wykorzystywane od tysięcy lat. Z zabiegów nad Morzem Martwym korzystała m.in. ikona starożytnej urody – Kleopatra, która posiadała ogród palmowy w Jerycho, bogaci Rzymianie, czy Herod.
Morze Martwe to tak naprawdę fontanna młodości, jest dobrze znane jako najlepsze SPA na ziemi.
Każda woda morska, dzięki swojej niepowtarzalnej zawartości, jest szczególnie dobrze tolerowana i absorbowana przez skórę, której komórki do prawidłowego funkcjonowania potrzebują określonych minerałów i pierwiastków śladowych.

Zawierają składniki, które świetnie wpływają na nasz organizm:

brom (niszczy zarazki naskórne i sprzyja odnawianiu skóry), jod (wspomaga działanie tarczycy),

potas (pobudza metabolizm, przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego),

magnez (ma działanie antystresowe, korzystnie działa na skórę),

sód i chlor (pobudzają krążenie krwi),

fosfor (bardzo ważny w budowie tkanek kości i zębów),

siarka (reguluje wilgotność skóry).

Wszystkie te składniki są zawarte w większości kosmetyków powstałych na bazie Morza Martwego.

Sól i błoto, prócz zastosowania kosmetycznego mają również właściwości terapeutyczne i medyczne. Błotne okłady na ciało nie tylko będą działać oczyszczająco i antybakteryjnie, ale również pobudzą ciało i krążenie krwi, pomogą usunąć bóle reumatyczne, kontuzje mięśni i stawów, różne stany pourazowe. Muł z Morza Martwego działa jak naturalny peeling, oczyszcza, ściąga pory, nawilża i reguluje łojotok. Maseczki błotne do twarzy pomogą zwalczać trądzik młodzieńczy i różowaty.

Kosmetyki te warto stosować jeśli mamy problem z cellulitem. Dostępne są złuszczające olejki do kąpieli, sole mineralne, żele antycellulitowe czy okłady błotne. Wiele z tych środków można stosować łącznie. Jak już zostało wspomniane, błoto i sól z morza pomaga w leczeniu trądziku i zmian skórnych na twarzy. Na trądzik pomoże nie tylko maseczka, ale również kąpiel całego ciała w solach. Składniki zawarte w kremie, oliwce lub toniku głęboko przenikną w skórę eliminując bakterie i normalizując wydzielanie łoju. Bardzo popularne są mydła przeciwtrądzikowe i siarkowe, szampony z dodatkiem czarnego błota, oliwki z minerałami do ciała, oleje do kąpieli.

Najbardziej znane marki w Polsce to Jericho, Dr Nona, Kejsaria, Mineral.

W  ich ofercie znajdziemy  kosmetyki do twarzy, ciała a nawet perfumy oraz coś dla mężczyzn i akcesoria  na bazie minerałów z Morza Martwego.

Materiały: www.rivageline.pl, www.Morzemartwe.pl, www.Skarby-swiata.pl, www.Cudaswiata.pl, www.morzeurody.pl



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

7 komentarzy do Uroda z Morza Martwego

  1. avatar co i jak pisze:

    hanka, zaintrygowała mnie ta woda. Jak jej używałaś, do mycia czy jako tonik wacikiem? Nigdy nie słyszałam o takiej wodzie! Ile kosztuje i jakie ma działanie?

  2. avatar wiśnia pisze:

    Hanka, dzięki za odpowiedź! Już sprawdziłam sobie na ich stronie i okazało się, że jest całkiem niedaleko mnie, nie wiem, jak mogłam jej do tej pory nie zauważyć :) teraz tylko czekam na wypłatę i udaję się na pierwszą wizytę :)

  3. avatar hanka pisze:

    kochana znajdziesz je min w warszawie, krakowie, kielcach, w wielu polskich miastach. ja znam w warszawie dwie – na podwalu i na koszykowej. najlepiej wpisz sobie w google mydlarnia u franciszka i Ci wyskoczy. maja także sklep internetowy, a naprawdę warto tam kupować ;)

  4. avatar wiśnia pisze:

    Dziewczyny, a gdzie można znaleźć tę mydlarnię?

  5. avatar cyryla pisze:

    Ja miałam krem z minerałami z Morza Martwego, też zakupiony w Mydlarni i byłam bardzo zadowolona :)

  6. avatar hanka pisze:

    woda jest dostępna w mydlarni u franciszka :)

  7. avatar hanka pisze:

    kosmetyki z morza martwego są nieocenione :) swego czasu miałam wodę z morza martwego, którą się rozcieńczało z wodą mineralna pół na pół. pomogło mi to walczyc z trądzikiem, używałam zamiast toniku. świetnie oczyszcza, leczy wszelkie choroby skórne, z którymi ciężko sobie poradzić, pomimo takiej szerokiej oferty na rynku.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nietypowa aranżacja biura - jak sąd…
Nietypowa ale praktyczna aranżacja biura może być jak najbardziej. Podoba mi się!
"nocne marki" - dozwolone po 22 :)
Ja bardzo późno chodzę spać, więc zanim zasnę co nie mam z tym...
Depilacja-co najlepsze?
Depilatory laserowe są bardziej precyzyjne niż IPL. Wielu ekspertów uznaje, że jest to najskuteczniejsza...
Torebka duża czy mała?
Małe torebki okazują się być świetnym dodatkiem stylizacyjnym. Dla przykładu mała torebka na łańcuszku...